Alexandra Molnárová
24.04.06,13:13
Blížia sa pomaly dovolenky a keďže som si od kamarátky pracujúcej dlhé roky v cestovke dala poradiť, aby sme išli do Čiernej Hory, chcela by som vedieť, či tam už bol niekto z vás, Vaše skúsenosti, rady atď.
Zužu
24.04.06,12:06
Blížia sa pomaly dovolenky a keďže som si od kamarátky pracujúcej dlhé roky v cestovke dala poradiť, aby sme išli do Čiernej Hory, chcela by som vedieť, či tam už bol niekto z vás, Vaše skúsenosti, rady atď.

Moja rodina má veľmi zlú skúsenosť, ale teraz s odstupom času sa už len zasmejeme nad našou dovolenku v Čiernej Hore - Budve. Celkom sme tam strávili 5 hodín. Nemýlim sa 5 hodín. Naši známy tam chodia už päť rokov a veľmi si to chvália. Každý má rád niečo iné. Bola to strašne dlhá cesta, boli sme vlastným autom. My sme sa vrátili na naše obľúbené miesto na Brač. Sme tam veľmi spokojní. Ja a moja rodina máme radi tiché miesta .
Tiborko
03.05.06,19:48
Blížia sa pomaly dovolenky a keďže som si od kamarátky pracujúcej dlhé roky v cestovke dala poradiť, aby sme išli do Čiernej Hory, chcela by som vedieť, či tam už bol niekto z vás, Vaše skúsenosti, rady atď.
V Čiernej Hore sme dovolenkovali pred 2-omi rokmi konkrétne v Sutomore. Boli sme autom, samozrejme cesta je náročná - je to ďaleko, ale dá sa to zvládnuť a existuje možnosť aj leteckej dopravy.
Čo sa týka pobytu hotely, strava, sú troška jednoduchšie ale v celku príjemné. Nám osobne sa veľmi páčilo, hlavne deťom teenegerom, čo hovorí za všetko. Samozrejme netreba čakať luxus. Tiež služby sú jednoduchšie. Pláž bola tiež príjemná, čiže naša rodina bola spokojná a deti skonštatovali, že by sa tam radi vrátili.
jacekova
04.05.06,12:19
bola som v Čiernej Hore, ale už by som tam nešla... služby slabé (nevedia ani urobiť zmrzlinový pohár so šlahačkou :) ). more teplejšie než v Chorvátsku ale aj špinavšie.... takže neviem poradiť, ale určite lepšie než Bulharsko !!!:mad:
AlaNR
05.05.06,11:27
Hm, to ste ma teda potešili. Ja som bola Čiernu Horu, konkrétne Tivat, včera vyplatiť...
Alexandra Molnárová
10.05.06,05:31
bola som v Čiernej Hore, ale už by som tam nešla... služby slabé (nevedia ani urobiť zmrzlinový pohár so šlahačkou :) ). more teplejšie než v Chorvátsku ale aj špinavšie.... takže neviem poradiť, ale určite lepšie než Bulharsko !!!:mad:

Keď je to lepšie ako Bulharsko tak sa veľmi teším, lebo mne sa veľmi páčilo
aj v Bulharsku a rozmýšľala som či tam ísť znovu, alebo pozrieť niečo nové.
SilviaS
18.05.06,10:17
Dobrý den všetkým.:) :) :)
Prečítala som si všetky príspevky ohľadom Čiernej Hory a chcem sa opýtať
nebol niekto na Budve v Hoteli Palma???
Lebo môj priateľ to vybral a tak sa chcem poradiť????
Vďaka
Silvia
Monča
18.05.06,11:27
My sa tiež zberáme na Pag. V Čiernej hore boli deti našich známych z Čiech a hneď po príchode odtiaľ utiekli. Hovorili o špine, ale hlavne o tom, že na nich domáci pľuli, kvôli tomu, že ČR povolila prelet vojenským lietadlám cez svoj vzdušný priestor počas bombardovania. Ale to je už o politike, nekazme si preddovolenkovú sezónu...
SilviaS
18.05.06,11:30
Ja som bola tiež na ostrove PAG a bolo tam super.
Aj známi chodia na Pag do Hotela PAGUS a hovorili že tam pekne a celkom
dobrý hotel.
Takže tak.
Silvia:) :) :)
jana32
23.05.06,10:31
Prosím Vás neboli ste náhodou niekto v Sutomore, hotel Korali ( blízko mesta Bar)? My sme dávali vždy prednosť Grécku, Taliansku, boli sme v Egypte aj Tunise a všade bolo super, tak by som si chcela ušetriť sklamanie. O cestu nejde lebo ideme lietadlom, ale ide mi hlavne o ubytovanie a čistotu. No a po prečítaní príspevkov mám všelijaké pocity - len nie príjemné.
peternovak
24.05.06,07:05
My sme boli v Sutomori vlani na začiatku sezóny. Je tam veľmi živo, pláže uzučké a plné, je to obľúbené letovisko Srbov od 15-25 rokov. Čistota verejných priestorov im nič nehovorí, treba si na to zvyknúť, je to v mentalite národa. Inak bolo super, strava v reštauráciách cenovo prijateľná (večera veľká porcia za 2,5 - 3 EUR) a veľmi chutná, pizza super! Nedoporučujem tým, ktorí chcú prežiť dovolenku v kľude.
ajobs
24.05.06,07:26
mimotemy Poraďáci, poďte na Ibizu, konkrétne do Tarida Beach. Perfektný hotel, krásna pláž, kľud, program all inclusive, výborná zábava pre deti i dospelých. To iba ako inšpirácia.
Alexandra Molnárová
25.05.06,06:01
My sa tiež chystame do hotela Korali, počula som tiež, že je tam dosť živo,
ale mám až dve kamarátky, ktoré tam boli (nie spolu) a obidve boli spokojné.
Takže ja som už rozhodnutá, že ideme a verím, že to dobre dopadne.
Janna
25.07.06,10:52
To: Alexandra Molnárová
chcela som sa opýtať, či už ste po dovolenke v Čiernej Hore, hotel Korali, chystáme sa tam tento piatok, tak som len zvadavá ako bolo a či vôbec bolo dobre... Či to nemám ešte rýchlo zrušiť:)
Ďakujem
profi
25.07.06,11:30
ja som bola v Sutomori 2x, z toho raz v Korali, taký priemerný hotel,ale je tam nadherna dlha plaz, strasne vela ludi, more bolo vzdy cistucke, ceny su podobne nasim, no ja som bola len spokojná a moja mamka ide v piatok a tiez sa velmi tesi.takze urcite to nerus, bude sa ti pacit.
Janna
25.07.06,11:37
Ďakujem, si ma potešila. A dá sa tam vybrať aj nejaká menej rušná pláž? Ma to neba, keď je tam hlava na hlave.
profi
25.07.06,11:43
tam su velke plaže cze ludia mi az tak nevadili a tiez to nemam rada natrieskné, ale dá sa prejs k oblasti Zlatna obal(tiez v ponuke CK) a tam je to "redsie"
Janna
25.07.06,12:02
A ešte jedná otázočka, sú tam nejaké stromy pri pláži, ak by sme chceli byť v tieni?
ManoB
25.07.06,12:30
Pred týždňom som sa vrátil z hotela Korali v Sutomore a malo to jednu veľkú chybu - more bolo veľmi studené, malo odhadom asi 19 stupňov. Vraj tam nebolo také studené more aspoň 15 rokov. Proste sme to tento rok vymákli. Dlhšie plávať sa tam nedalo, celá rodina sme sa vrátili nachladení.
Janna
26.07.06,04:35
No to ma potešilo(: Takéto studené more som zažila v Turecku, na pláži sme odpadávali z tepla a v mori sme odpadávali zo zimy:)
A hotel, strava boli v pohode?
Alexandra Molnárová
26.07.06,06:01
Nechcem Ti pokazit naladu pred dovolenkou, lebo veď si mohla čítať, že je dosť ľudí, ktorým sa tam páči, ale ja som prišla domov dosť sklamaná. Hotel je nie pre "strednenáročných" ako to vraveli v CK, ale pre úplne nenáročných. Strava tiež dosť o ničom, ešte nikdy som nezažila (a to som už bola na viacerých miestach), aby na raňajky nebola káva. Absolútne žiadne ovocie
ani zelenina. Každé ráno to isté na "švédskom stole", takže ten posledný deň mi už bolo zle len z myšlienky, že čo si zase vyberiem. Najponižujúce (aspoň pre mňa), ale bolo to, že jedlo si môžeš nabrať len po tom, čo sa preukážeš kartičkou a odkrúžkujú ti izbu. Radím tiež chodiť z izby stále spolu jesť, lebo potom už nedostaneš, lebo tá izba je už odkrúžkovaná. Na večeru bol celkom dobrý výber, len ti radím chodiť buď o 18.45, alebo 19.40, lebo keď sa tam navalia ľudia pozerajú ti do taniera či si náhodou nezoberieš ten kúsok mäsa, ktorý si on vyhliadol. Za zákusok sú schopný ťa zabiť, naberú si plný tanier a potom tam polovicu nechajú. Všetko to tam vyzerá, ako keby tam čas zastal pred 89-tym rokom a bol by tam ešte stále hlboký socializmus. Príroda je fakt nádherná aj more krásne aj čisté, ale okolie je už o to špinavšie, všade smetie, smrad. Ceny sú dobré, ale služby o ničom. Minulý rok som bola v Bulharsku na Slnečnom pobreží a poradili mi, že Čierna hora je na takej istej úrovni, ale nedá sa to ani porovnať. Čierna hora bude na úrovni Bulharska tak približne o 10 rokov. Ale toto sú len moje dojmy a zážitky, každý má iné nároky, každému sa páči niečo iné a videla som na vlastné oči, že tam bolo dosť veľa spokojných ľudí. Ešte čosi ma napadlo, ak by si išla s dieťaťom nedovolia mu hrabať sa v piesku aj keď máš zaplatené ležadlá so slnečníkom za 5 EUR.
Janna
26.07.06,06:06
Ďakujem za info, no som asi trochu sklamaná. A bolo more už teplejšie, alebo je stále dosť studené.
Alexandra Molnárová
26.07.06,06:29
Ja som bola v termíne 27.6-7.7.2006 a nezdalo sa mi, že by bolo veľmi studené. Bolo ako každé more, ráno trošku studenšie, ale poobede už príjemné. Mali sme jednu noc búrku, vtedy bolo viac studené aj vlny boli veľké. A s plážou je to tak, že keď si vyberieš takú časť, kde nie sú lehátka, tak si tam môžeš zobrať svoj slnečník aj uterák a väčšinou na tých miestach
je trošku menej ľudí ako na pláži priamo pred hotelom. Neber to tak tragicky tieto veci sa dajú tých 10 dní vydržať, treba si užívať slniečka a skúsiť s nerozčuľovať, lebo veď si nenecháš nimi skaziť dovolenku.
AlaNR
26.07.06,06:48
No super, zajtra ráno odchádzam do Tivatu, teda poviem Vám, po tom, čo som tu prečítala, sa asi ani veľmi neteším.:mee:

Asi to urobím tak, že zabudnem, a spravím si úsudok sama...:D

To je jedno, kašlem na to, hlavne, že niekde idem, nie?!:)
Alexandra Molnárová
26.07.06,06:51
Keď sme išli autobusom z/na letisko videla som, že sú tam aj krajšie miesta ako Sutomore, takže keď ideš do Tivatu, môže to byť úplne iné. A inak naozaj je hlavné to, že niekam ideš, vypadneš z domu a budeš oddychovať. A úsudok aj skúsenosti potom napíš.
AlaNR
26.07.06,06:55
Jasné, asi si zoberiem heslíčko a prihlásim sa rovno odtiaľ.
Ak bude odkiaľ...

Zatiaľ sa s poradou lúčim a teším sa o týždeň!!!
Janna
26.07.06,06:57
Som sa trochu zľakla toho mora, že bude studené, ale ak to nebolo až také strašné, tak je to super. Ak má byť more studené, tak to môžem ísť aj na Liptovskú Maru:) To ubytko mi neva, som zvyknutá na všeličo, však kedysi sa chodilo do Juhošky len pod stany (aspoň my), takže lepšie v kuči ako v stane:)
profi
26.07.06,07:08
nieviem, ale to co tu píse Alexandra Molnárova mi je uplne cidzie, neviem k nám sa pred niekolkými rokmi rokmi správali napr. v restike uplne inak a o žiadnych švédskych stoloch nebola reč takže sme ich ani neocakavali, ta strava nebola najlepsia to nevravím ale dala sa. a špina tam bola len ráno kým to nepoupratovli. no neviem možno sa tam nieco zmenilo, ja osobne by som do bulharska nikdy nesla. a k tomu Tivatu, kolega tam bol pred 2 týždnami, patrí medzi nárocných turistov, velmi si chválil. a kto ide do čiernej hory urcite odporucam výlet do Budvy, je nadherna.
Alexandra Molnárová
26.07.06,07:17
Tie švédske stoly tam majú tento rok 1. krát takže si ešte asi nevedia, čo tam majú ponúkať. Kolegyňa tam tiež bola pre štyrmi rokmi a bola prekvapená, keď som jej rozprávala naše zážitky. Mne sa to celé zdá, že
sa teraz odpojili od Srbska a majú tam z toho dosť veľký chaos. Čo sa týka špiny tak prevrátené plné smetné koše tam boli od rána do večera. Na pláži bolo čisto ale na promenáde už o to menej. Inak môžem vedieť prečo by si
do Bulharska nikdy nešla? Už si tam bola? Lebo to isté tvrdí aj kolegyňa, ktorá tam ešte nikdy nebola, z 10 ľudí 9 si chváli a ona počúva len toho jedného, ktorému sa nepáčilo kvôli vlastnej hlúposti.
profi
26.07.06,07:28
proste ma bulharsko neláka ja ked viem, že vela ludi si to chvali a je tam pre slováka lacno, a tou čiernou horou si ma fakt prekvapila.
AlaNR
07.08.06,05:38
No, už som doma. Plná "nadšenia"...

Spíšem dojmy a prilepím...
Janna
10.08.06,06:57
Som zvedavá na Tvoje dojmy z Tivatu.
Ja som sa vrátila v stredu zo Sutomore, hotel Korali. Kto špekuluje nad dovolenkou ísť tam, tak neodporúčam.
Hotel resp. ubytovňa len tak na prespatie. V stredisku je neskutočný bordel. Na pláži sa ležalo ako v popolníku, všade samé špaky, flaše, papiere, v mori to bolo dosť často tiež. Prostedie krásne, hory, zeleň, ale ten neporiadok to úplne zabil.
Inak ceny pre Slovákov celkom primerané.
Boli sme aj na výlete v Albánsku, po návrate do Sutomore sa mi už aj Sutomore zdalo krásne:))
Možno pre tínedžerov by som to odporučula, samé diskotéky, kopec mladých ľudí, takže celkom veselo.
Pekný deň
AlaNR
10.08.06,07:47
Tak my sme teda asi boli niekde na vyhnalove, lebo diskotéka tam bola jedna, aj to bola nejaká kubánska noc s hudobníkmi so sombrérami...

No, takže po poriadku...

Z Nitry sme mali odchod ráno o cca siedmej. Vraj zvoz do Bratislavy. Lenže autobus nám ukázal krásy dolnej zeme, t.j. vozili nás do cca 12.00 po južnom Slovensku, pretože sme išli ešte vyzdvihnúť ľudí z Komárna.
Cesta nám teda autobusom trvala o 5 hodín dlhšie, ako pôvodne mala.
Tak sme sa tam teda konečne ráno pred šiestou dotrepali pred hotel Kamelija. Vypluli nás pred hotelovým parkoviskom a robte čo chcete...
Tak sme sa ponevierali, odniesli sme si batožinu, pozreli okolie a tak.
Do druhej poobede sme mali čakať na ubytko.
Upratovačky po balkónoch veselo poletovali s vozíkmi plnými plachiet, uterákov a podobných blbostí.
Okolo obeda tento zhon ustal a plní nádeje sme sa teda postavili na recepciu, že sa teda už konečne ubytujeme.
Tak toto postávanie celého autobusu trvalo do pol druhej.
S vytúženými kľúčami sme sa teda pobrali do izieb. Otvorím dvere a šok...
Izba neuprataná, smeti nevynesené, vécko katastrofa, smrad...
V kúpeľni chýbala na odpade taká protismradová krytka, neviem ako sa tomu odbornejšie hovorí, teda kvôli tomu tam bol kandel na odpadnutie.
Hneď sme reklamovali, že sa tam nedá ani vydržať, pretože ten smrad prechádzal až do izby, ale dostali sme len strohú odpoveď, že vodoinštalácia sa robila v tomto hoteli pred 25 rokmi a takú vec nezoženú...
Ešte sme si teda počkali na upratovačky asi hodinku, kým sme sa mohli v izbe "rozložiť".
Takže hneď prvý deň som zistila, ako to tam asi bude fungovať. Chalani to oslávili niekoľkými kolami slivovice z hotelového baru, aby sa aspoň trošku spamätali zo šoku.
Cítili sme sa ako v nejakom starom pionierskom tábore, už som čakala, kedy nám začnú po izbách behať šváby.
S dekou na izbe som sa radšej neprikrývala ani som na nej neležala, nevypadala ani z diaľky dobre...
Na druhý deň sme sa dohodli s čašníkom z nášho hotela, že si v hotelovom bare pustíme CD Desmodu a Pehy. Slovákov bol plný hotel, veľmi veľa mladých, tak sme si mysleli, že si trošku spravíme dobre. Po prvej pesničke od Desmodu prišla do baru asi 150-ročná pani so šéfkou čašníkov a naše milé CD nám vypli. Vraj ona má vysoký tlak a takú hudbu nemôže počúvať. Merala si v tom bare tlak, potom tam zostala asi ešte dve hodiny, pripadalo mi to ako naschvál, len aby nám to CD viac nepustili.
Čašník nám nakoniec povedal, že je tam od začiatku do konca sezóny, je to nejaká dôchodkyňa zo Srbska a že sa tam chová, ako by jej to patrilo. Za ten týždeň čo sme tam boli, sme nemohli dať pustiť CDčko, na hotelovom ihrisku sa nemohol hrať basketbal (domácimi tak obľúbený) ani futbal. Hneď bola na balkóne alebo na recepcii a sťažovala sa, že nemôže oddychovať.
Tak sme teda útočisko hľadali vo vedľajšej akože reštaurácii, kde bol chvalabohu príjemný majiteľ - Davor. Číslo na x-tú!!! Aspoň ten nám trošku zdvíhal poklesnutú náladu.
Chalani sa ešte s jednými slovákmi dohovorili na futbale. Chceli si ho zahrať po večeri, cca okolo ôsmej večer. Hotel bol v tej dobe poloprázdny, pretože väčšina ubytovaných išla na prechádzky a tak...
Na recepcii ale nedostali "povolenie". Trošku sa zotmievalo, nechceli im na ihrisku ani svetlo zapať, jednoducho dostali STOP.
Môj polovičák tam s nimi od jedu narobil trošku bordelíček, ktorého výsledkom bolo, že nám zázračne zohnali krytku na tú dieru v kúpeľni. Ale futbal sa nehral...
Toľko teda trošku sťažovania.

Inak :
hotel Kamelija je od centra Tivatu vzdialený asi 3 km, pešo je to tam cca pol hodinka.
Je to starý 25-ročný hotel, patriaci nejakému Kanaďanovi, ktorý ho má zrejme na háku. Fakt vyzerá ako niekdajšie pionierske tábory.
Pred hotelom je betónová pláž so vstupmi do mora ako do bazénu. Jednoducho je na brehu navarený rebrík, a štverajte sa. Schodíky sú dosť Ďaleko od seba, takže aj dospelí tam mali čo robiť, aby nespadli.
Cca o 100 m ďalej je asi 5 metrový pás pozvoľného vstupu do mora. Cez ten ale neodporúčali ísť, lebo ako už písala Janna, medzi kameňmi bolo všeličo.
Na nejakú zábavu sme mohli zabudnúť. Nikde v okolí sme nepočuli hrať hudbu trošku hlasnejšie, a to už nehovorím o zábave. V podnikoch sa sedelo vačšinou pri pive a malinovke a domácej rakiji, hudba bola ledva počuteľná.
Sem tam sa na cestičke pred hotelom mihli nejakí ľudia.
Ako sme tam zvykli hovoriť, nie že tam skapal pes ale rovno celá svorka.

Čierna hora je inak krásna krajina, more má krásnu modrú farbu (ďalej od brehu), a je tam naozaj čo pozerať.
Stačí ísť na celodennú plavbu po Boke Kotorskej - navštíviť Harceg Novi, modrú jaskyňu, Kotor a všeličo iné. Pobrežie je zdiaľky nádherné. Až sa človeku rozum zastaví, ako do tých kopcov niekedy nosili materiál na stavbu tých kostolíkov a domčekov, ktoré tam boli učupené.

Zatiaľ máme s priateľom zásadu nikam, kde sme boli na dovolenke, sa už nevracať, pri Čiernej hore sme možnosť návratu určite zavrhli už od začiatku.
Krajina je to síce nádherná, ale nikdy viac.
dada1986
25.02.07,18:23
Prostredníctvom CK Koala som sa od 27.07 do 09.08.2006 zúčastnila spolu s mojim priateľom pobytového zájazdu na Čiernej Hore. V meste Tivat, v hoteli Kamelija, číslo zájazdu 2205. Pre túto destináciu sme sa rozhodli po mnohých kladných odporúčaniach predávajúceho.Nasledovalo však sklamanie za sklamaním.
Na miesto sme dorazli o 4:15 ráno. Delegát nám oznámil,že sme prišli veľmi skoro a nie je ešte otvorený priestor na odloženie batožiny. Všetci ľudia z autobusu sa zložili do jednej malej miestnosti, kde bolo velmi málo miest na sedenie. Po dlhej a namáhavej ceste sme si nemali kde oddýchnuť. To však nebolo to najhoršie. Delegát povedal, že ubytovanie dostaneme v obedných hodinách(keď upratovačky poupratujú). Registrácia začala po 10 hodinách zabitého času (cca o 14:00 hod).
Po otravnom čakaní nastal ďalší šok. Po otvorení dverí na izbe „hotela“ sme si mysleli, že nás klame zrak. Dá sa to vyjadriť piatimi slovami :humus, špina, hrdza, prach, smrad.

Ubytovanie: pravdu povediac nečakali sme veľký luxus(veď vieme čo nám mal ponúknuť 2* hotel). Ubytovanie pripomínalo starý školský internát. Zariadenie bolo zdevastované, staré, poškodené. Požadovaná manželská posteľ nebola zabezpečená, bola nahradená dvoma vyležanými posteľami, ktoré neboli ani rovnako vysoké. Všade bolo veľa prachu, pavučiny v každom rohu. Uteráky a posteľná bielizeň – nespĺňali základné hygienické požiadavky. Boli špinavé(posiate fľakmi-krv, pero...), roztrhané plachty a silne zapáchajúce deky. Zaprášené žalúzie sa nedali ani zastrieť-boli rozlámané. Zabezpečenie izieb proti krádeži (z balkóna) bolo nulové. Háčiky na dverách sa dali jednoducho otvoriťcez rozpadnuté žalúzie. Chladnička na izbe bola malá, vmestili sa tam len nápoje (minibar), ktoré ponúkal hotel. Ak sme o tieto nápoje nemali záujem, bol zákaz ich vyťahovať (povedal delegát). Na naše nápoje sme jednoducho nemali miesto.
V kúpeľni bez okna (resp. okno bez skla) sa na stenách vynímali „plesňové mapy“. Tie sa nachádzali aj v sprchovacom kúte. Tento „komfort“ dopĺňali skorodované a rozpadajúce sa batérie, voda pretekala všade okolo, aj cez sifón. Na to, že netiekla teplá voda požadovanej teploty sme si po týždni zvykli, ale na zápach zo zdemolovaného odpadu na podlahe sa zvyknúť nedalo.

Služby: Upratovačky každodenné upratovanie asi silne zanedbávali. Pretože upratanie jednej izby netrvalo viac ako 2 minuty. Vysypala len odpadky, dala „čisté“ uteráky, WC nečistila, iba spláchla. Prach ju vôbec nezaujímal, pretože už na začiatku pobytu ho tam bolo na centimetre. Počas pobytu vôbec nemizol, naopak- pribúdal. Spolu s plesňami tvorili „raj pre alergikov“.
Tešili sme sa aj na katalógom ponúkané požičovne športových potrieb. Sklamanie bolo veľké pretože k chudobnému športovému sortimentu (len lopty) sme sa nikdy nedostali. Nie však našou vinou. V okolí neboli žiadne požičovne vodných, alebo klasických bicyklov.
Napriek doporučeniam predávajúceho v CK, že ide o destináciu vhodnú pre mladých ľudí s pulzujúcim „nočným životom“ sme nikde v blízkom okolí nenatrafili na žiadnu diskotéku či kaviareň so živou hudbou.
Hoci sa voda v bazéne pred hotelom vymieňala každý deň, na dne bol nepríjemný "sliz". Čistič bazénu často znepríjemňoval pobyt hosťom. Chodil podgurážený, vykrikoval po nich, robil hluk v skorých ranných hodinách.
Na nedostatky v službách a závady sme upozorňovali aj delegáta, žiaľ zbytočne. Upratovačky sa nestarali o čistou ani po upozornení.
Výlety ponúkané delegátom boli predražené. Rovnaký výlet sme absolvovali cez jedného pána o polovicu lacnejšie.

Strava:večere bez nápojov, raňajky bez zeleniny. Strava veľmi jednotvárna. Na raňajky boli samé vajcia na X spôsobov. Obrusy a príbor špinavý. Teplota stravy nedostatočná aj napriek včasným príchodom k jedlu. Strava spôsobovala žalúdočné a zažívacie problémy viacerým hosťom z hotela. Zvracanie a hnačky boli na dennom poriadku. Keď sme na tento nedostatok upozornili delegáta, argumentoval tým, že nevhodne kombinujeme jedlá (čo vôbec nebola pravda). Že by sa toľkí hostia nevedeli správne stravovať?

Pláž: bola čistá len skoro ráno. Nedostatkom odpadkových košov sa v priebehu dňa znečistila (špaky, plastové fľaše, sklo). V mori sústavne plávali odpadky všade naokolo (krabice od mlieka, dámske hygienické vložky, tampóny, fekálie). Nezávisle od prílivu či odlivu, alebo rána a večera. Najväčší šok sme zažili pri oddychu v mori na nafukovačke, keď sme sa ocitli v obkľúčení fekálií.
Hneď pred hotelom do mora vypúšťali odpad-bielu vodu (predpokladáme, že z kuchyne alebo z práčovne), ktorá sa šírila na niekoľko metrov. Bol to nepríjemný pohľad, ktorý odradil viacerých ľudí od kúpania.

Služby delegáta: Delegát pán Alojz Mikušiak robil delegáta pre dva hotely : Palma a Kamelija. Zrejme to bolo nad jeho sily, pretože nestíhal plniť požiadavky na neho kladené. Informácie, ktoré nám poskytol boli ako sme neskôr zistili mylné a nedostatočné.Jeho záujem o uspokojenie potrieb hotelových hostí bol veľmi slabý.
Na reklamácie reagoval poznámkami o našej prehnanej náročnosti. Pri požiadaní o reklamačný protokol sa nám vyhýbal. Čakali sme ho aj pred jeho izbou, v ktorej sa zatajil (pri klopkaní neotváral aj keď bol v izbe). Predmet reklamácie poprel, tvrdil,že sme sami kto sa sťažuje. Opak bol pravdou. Nespokojných bolo viac. Po rozhovore s inými klientami hotela sme sa dozvedeli,že mal rovnaký prístup aj k nim.
Zaplatené služby delegáta boli veľmi slabé až žiadne.
Podľa nás bolo delegátovo správanie nevhodné, nezodpovedné, neprípustné a kaziace reputáciu „hotela“ a hlavne cestovnej kancelárie.

Chceli by sme sa „poďakovať “ za znepríjemnenú dovolenku, na ktorú sme celý rok šetrili a veľmi sa na ňu tešili.
Táto sťažnosť vyjadruje maximálnu nespokojnosť so službami CK (viď hore).
Dobré meno CK KOALA Tours je už asi minulosťou. Nepríjemné skúsenosti majú aj moji blízky. Náhoda...?
Veľmi by nás potešilo keby sa niekto kompetentný nad týmito riadkami zamyslel a uvedené nedostatky do budúcnosti odstránil.
Jedno je isté... Ak sa veci nedajú do poriadku, do budúcnosti služby CK KOALA+TIP TRAVEL+TATRA TOUR- s istotou nikomu neodporučíme... Práve naopak...
AlaNR
27.02.07,06:21
Ahoj Dada1986, my sme boli v tom istom termíne v tom istom hoteli!!!! Prečítaj si môj predchádzajúci príspevok.
Odchádzali sme 5.8.2006.
Kde ste bývali? My sme boli v tej časti nad recepciou na druhom poschodí.
Možno si Ťa aj pamäatám.. Nás tam bolo osem, dve baby a šiesti chalani z Nitry.
Zuuzaaa
23.08.07,09:31
My sme boli v Čiernej Hore toto leto - konkrétne od 2.8. do 9.8.2007 a veľmi sa nám páčilo. Boli sme v Budve, cestovali sme autom cez Rakúsko, Slovinsko, Chorvátsko. V Slovinsku nás diaľnica vyšla na 0,75 eur. V Chorvátsku na 35+171 kún. V Čiernej Hore trajekt za 4 eur (osobné auto bez prívesu). Trajekt sa dá obísť, ale neodporúčam, cesty nie sú ktovieaké, lepšie je dať 4 eurá, trajekt chodí každú chvíľu.

Tankovať sa oplatí v Slovinsku, diesel 0,99 eur/liter a v Čiernej Hore, diesel 0,995 eur/liter. V Chorvátsku stál diesel 7,38 kún/liter. Na ch. diaľnici je pumpa každých cca 40 km. Cestou tam sme našli len jedno odpočívadlo, na ktorom sa nesvietilo, cestou späť ani jedno, museli sme spať pod lampou.

Absolvovali sme aj nejaké výlety, ale Skadarské jazero sa nám nepáčilo. Mal to byť raj ornitológov, ale videli sme dokopy možno 5 vtákov a 4 z toho boli čajky.

Najviac sa nám páčila pláž pri Sv. Stefanovi, je tam nádherne. Na ostatných plážach bolo dosť ohorkov z cigariet, fajčili tam aj 15roční puberťáci. Voda bola čistá, ježkov sme nevideli. Inak máme samé príjemné zážitky, keby to nebolo tak ďaleko, išli by sme tam znovu.
lenkka81
18.07.08,18:10
Ahojte poradáci...kto mi podá nejaké info aktualne o hoteli KORALI v Sutomore/čierna hora/? idem 25.7.08 cez ck tiptravel, co som tu doteraz čítala to je des, snad sa to za tu dobu troska zlepsilo...pretoze nic iné mi nezostáva,len dúfať ze to bude v norme, už je to zaplatené:-((((
mareko
21.07.08,19:57
Ahoj Lenka, precitaj si aj recenzie na orbion.cz , je mi luto, ale aj tam potvrdzuju, ze je to des a stake rovnako zle. Ale skus sa sustredit na more, to je naozaj krasne (naplanuj si vylety a kupanie podla rad a fotografii prave z orbion.cz) a zariad sa tak, aby si chodila jest von a nie v tej "hruze".
Lenka, vies do coho ides tak sa vopred zariad tak, aby si si nenechala znicit dovolenku, obrn sa proti nepohode a urob si sama dovolenku pre seba a tych s kym ides podla vlastnych predstav. Urob si svoj vlastny plan , ved dolezite je more a slniecko. Dovolenku mas taku, ako si ju sama zariadis - urobis a aku ju chces mat.
Drzim palce. :cool:;)
lenkka81
21.07.08,20:24
ahoj mareko...no zbohom rodina, 2x si ma nepotesil/la/, je to fakt az také zléééééééé????? Snažím sa na to nemysliet, nejdem tam predsa kvoli byvaniu a luxusu na izbe,ale predsa len clovek aj ked za to nejaké extra velké peniaze nedal, ocakavá určitý standard...no tak teda fakt som zvedavá, ako to tam dopadne...inak este jedno info, ta poprosím stačí mi na riadenie auta v čiernej hore, ten nas klasický vodicak????? a aby som nezabudla : Dakujem velmi pekne za drahé rady....ahoj zatial
Lucia Luknárová
22.07.08,13:25
Lenka , tak sutomore, tam som bola pred troma rokmi a väčšinu času som si robila fotodokumentáciu na účely reklamácie pobytu. My sme bývali v Zlatnej obale-to je taký areál asi 10 min pešo od Sutomore a teda bolo to lepšie ako hotel Korali kde bývala druhá časť našej skupiny (organizované CK Koala). Je to hrozná diera, tá proklamovaná piesková pláž je niečo ako šedý špinavý prach plný smetí. po pár dňoch sa nám podarilo nájsť peknú nuda pláž za areálom zlatnej obaly-prístup od hlavnej cesty cez borovicový les, pod skalným útesom-oáza pokoja a to bolo najlepšie čo sme tam zažili. no nebudem ťa utešovať, zle si si vybrala. ale koľko ľudí toľko chutí. ja som tam napriklad raz sedela v internet caffe a písala domov kamarátom aké je to tam o ničom a pri vedľajšom počítači jedna teta písala priateľom (bola tak blízko že sa nedalo nevidieť jej na obrazovku) že je tam nádherne a ani nevedela že to bude také krásne.nuž, veľa šťastia.
lindusaaa
22.07.08,18:02
Ja mozno ta mozno trochu potesim :). Nebolo to strasne, ale od luxusu to malo velmi daleko. Tiez sme boli v Sutomore a byvali sme v Zlatnej Obale. Boli sme tam pred dvoma rokmi. Asi 2x sme boli aj na tej plazi pri hoteli Korali. Ja som bola s plazou spokojna, aj pred hotelom Zlatna Obala aj s tou pred hotelom Korali. Ale videla som aj lepsie a krajsie plaze. Aj ked vela casu sme na plazi nestravili (prva spolocna dovolenka s priatelom :) ). Posledny den sa stalo to o com som si precitala, ze v mori plavali "veci" so septiku. Neviem ci to vypustali lode alebo to bolo z hotela, ale bolo to nechutne a nastastie to bolo posledny den. Najviac nespokojni sme boli so stravou. Kazdy den to iste.
Ta nudaplaz bola naozaj pekna a bol tam pokoj.
Boli sme tam po sezone, takze vecer zivot takmer ziaden, malo stankov...
Je pravda, ze Cierna Hora je krasna a je tam co pozerat.
Prajem prijemnu dovolenku, aj napriek vsetkym negativam. Dovolenku si moze aj napriek tomu uzit a oddychnut si.
lenkka81
23.07.08,14:05
ahoj linduska, no aspon daco pozitívne, ja verím ze to nebude az také zléé, zajazd sme kupili na last minute, nebolo to drahé, takze kaslem už na to....už sa nejdem stresovat, lebo takto znechutená som este nebola pred ziadnou dovolenkou....drz mi palce, nech to dopadne lepsie ako ocakávam...Dakujem za povzbudenie...Lenka
lindusaaa
23.07.08,17:47
Aj my sme boli last minute a bolo to celkom lacne a kedze sme isli po sezone(zaciatok septembra) uz ani teplo velmi nebolo, tak sme chceli ist co najnizsie. Dopravu sme mali kombinovanu a cestou spat sme si pozreli aj Chorvatsko.
A samozrejem nestresujte sa, je to zbytocne. Treba si to uzit. Aj ja som si pred zajazdom precitala kadeco a brala som to skor ako srandu.
A odporucam pozriet Boku Kotorsku, ak bude CK robit aj zajazdy. Ja som tam sice nebola, ale ti co boli si chvalili a ked sme isli okolo, ked sme sa vracali sme lutovali, ze sme nesli.
Treba mysliet pozitivne :).
lenkka81
07.08.08,20:33
ahojte, no poviem vam,ze az dnes som dostala chut sadnut k pc a napísať tu pár riadkov k čiernej hore...dosli sme v nedelu z "hotela" Korali, takéto pocity som nemala esta ani po jednej dovolenke...Slubované svedske stoly sa nekonali, ranajky ubohé, vecera troska lepsie, ale len v case od 19,00 do cca 19,10...neskor už nebolo co jest,zostal max jeden druh mäsa,ak daco dolozili tak to bola max. nastruhaná kapusta, tej tam jedinej bolo vzdy dost, takze zajaciky by si prisli na svoje. Co sa týka stravy tak myslím, ze to bolo velmi slabé. Ubytovanie bolo vcelku ok, samozrejeme pokial ste vyslovene nenáročný. Uteráky nemenia, nám izbu nezamietli a neumyli celý týžden, inde ževraj umývali kazdý den, ale my sme to stastie nemali. Park pred hotelom bol síce bez odpadkov, ale 10m dalej popri ceste ktorá vedie ku plázi, to už bol des...BORDEL AKO V TANKU...koše nonstop plné, smrad. Pláz nic extra veru, naozaj dost spinavo, ten kto bol aspon raz v chorvatsku pri mori, bude velmi sklamany, ani more nebolo čisté, stale tam bola nejaká pena, den pred odchodom doplávali slubované použité vlozky, plastové flase a igelity, takze bolo po kúpaní... Jednoznacne toto stredisko NEDOPORUČUJEM!!!!!!!!!!!!! Kedze sme nechceli stravit celu dovolenku na tomto mieste, vybrali sme sa taxikom na crvenu plazu, ktorá je cca 3km odtial, no a tam som si konecne uvedomila ze som pri mori, bolo cisté, priam užasné, toto miesto doporucujem vsetkým, tam sa nám velmi pacilo, aj ked tam bola tiez plnka, ale bolo tam podstatne cistejsie more a aj okolie. Jednodnový vylet do Ulčinju bol tiez perfektný, jemnucký piesok dlhá pláz, konecne nepreplnená, čisté prostredie tam bolo naozaj super. Čierna hora je krasna krajina, užasné hory, more, avsak hotel Korali a plaz pred ním jednoznacne neoporucujem na peknú dovolenku...toť moj nazor.
Kabaka123
21.08.08,11:05
Krajina: Čierna Hora
Termín: 26.6.-3.7. 2004
Počet osôb: 2 dospelí, 1 dieťa do 10 rokov zľava –250,- Sk/deň,
Cena: 14 200,- Sk
Miesto: Tivat, časť Seljanovo- Donja Lastva
Ubytovanie: hotel Kamélia
Stravovanie: polpenzia, raňajky- švédske stoly
večera -servírovaná ,výber z 3 jedál
bez nápojov
klimatizovaná reštaurácia

Hodnotenie:
Hotel Kamélia sa skladal zo štyroch nízkych pavilónov a reštaurácie s nočným barom, ktoré spolu vytvárali príjemný ucelený komplex. Átrium hotela spríjemňovalo jazierko s umelým vodopádom, nad ktorým šumeli listy palmy, borovica s oleandrom poskytovali príjemný tieň. Na terase sa dalo posedieť v dennom bare
alebo si zahrať biliard pri dvoch stoloch. Terasa hotela bola prepojená s bazénovým komplexom, kde sa vyšantili najmä deti. Za hotelom sa
nachádzalo basketbalové a volejbalové ihrisko a v blízkosti hotela tenisový kurt, kde sa poplatok dal zahrať tenis. Areál hotela oddeľovala od pláže len promenáda. Kto však čakal pláž v klasickom slova zmysle, bol sklamaný, jednalo sa o vybetónované plochy, z ktorých sa schádzalo do mora kovovými rebríkmi ako do bazéna. Na druhej strane dno mora bolo vysypané jemným štrkom a spád taký mierny, že poskytoval dobré možnosti pre hry vo vode. Keďže Tivat sa nachádza v Tivatskom zálive, ktorý je súčasťou Boky kotorskej, more tu bolo veľmi pokojné, bez vĺn, no nie také čisté, ako na otvorenom mori. Ubytovanie v izbách štandardnej kvality s vlastnou kúpeľňou. Niekedy bol cez obed problém s dodávkou teplej vody. Raňajky vo forme bufetových stolov uspokojili požiadavky aj tých najnáročnejších. Večere boli servírované s možnosťou výberu, najviac nám chutili ryby.
V dedinke Seljanovo – Donja Lastva bol náš hotel jediný, bolo to pokojné tiché miesto ako stvorené pre večerné prechádzky, človek si pripadal ako v kúpeľoch. Do Tivatu to bola pol hodina pešej chôdze. V Tivate stojí za pozretie mestký park, hoci dosť zanedbaný, uchoval si ešte zvyšky svojej bývalej krásy. Zo starého mesta ostala len bašta protitureckej pevnosti s kanónom, v ktorej sa nachádza múzeum. Za prehliadku stojí aj pravoslávny kostol svätého Sávu. Palmová promenáda pred hotelom Palma s prístavom oproti navodzuje tú pravú stredomorskú atmosféru.
Široká ponuka fakultatívnych výletov: lodný výlet do Modrej jaskyne (Plava špilja), výlet do Kotoru, Baru, Svätého Štefana, Ulcinju alebo Dubrovníka umožňuje každému vybrať si podľa svojho gusta.
Komu sa to vidí málo, môže si ráno privstať, ako sme to urobili my, a prejsť sa na neďaleký kopec s kostolíkom (700 m.n.), odkiaľ je krásny výhľad na tivatský záliv a boku kotorskú a počkať si tu na východ slnka. Možno sa mu cestou podarí vidieť suchozemské korytnačky, ako sa to podarilo nám. Krásna prechádzka pred raňajkami uprosted olivových hájov osvieži telo aj myseľ.
Dovolenka v Tivate je pre tých, ktorý majú radšej pokojnejšiu atmosféru, vhodné najmä pre rodina s deťmi, ale aj pre športovo založených dovolenkárov.
krajanová
21.08.08,11:29
Som zvedavá na Tvoje dojmy z Tivatu.
Ja som sa vrátila v stredu zo Sutomore, hotel Korali. Kto špekuluje nad dovolenkou ísť tam, tak neodporúčam.
Hotel resp. ubytovňa len tak na prespatie. V stredisku je neskutočný bordel. Na pláži sa ležalo ako v popolníku, všade samé špaky, flaše, papiere, v mori to bolo dosť často tiež. Prostedie krásne, hory, zeleň, ale ten neporiadok to úplne zabil.
Inak ceny pre Slovákov celkom primerané.
Boli sme aj na výlete v Albánsku, po návrate do Sutomore sa mi už aj Sutomore zdalo krásne:))
Možno pre tínedžerov by som to odporučula, samé diskotéky, kopec mladých ľudí, takže celkom veselo.
Pekný deň

Najkrajšia na ČH je asi Budva a okolie, Bejčiči po ostrov sv. Štefana, pod túto oblasť sa ísť neoplatí, na pláži v Sutomorí som sa stretla aj so stádom kôz s pastierom, ktorí nechápal, prečo sa na neho divne pozeráme keď pasie svoje stádo. Sranda.
Je tam úplne iná mentalita, čiernohorci sú strašní bordelári.
Budva si drží určitý štandard.
Ja som bola 2 roky delegátka v jednej cestovke, niekoľko krát sme boli vyberať nové ubytovania, chodili sme po domoch - nimi nazývaných vily, nič moc. Domáci boli strašne zlatí.
Naša cestovka ponúkala ubytovanie na súkromí, žiadne hotely, naša strava - varili kuchári zo Slovenska.
Kto bol na tento typ ubytka pripravený nebol sklamaní.
Dokonca si dávam zásluhy za to, že v ubytovaniach začali budovať sprchové kúty. Všade kde sme prišli boli len sprchy natiahnuté z úmývadla mne sa to vrcholne nepáčilo tak sme na nich tlačili, že ak chcú ubytovávať musia držať určitý štandard. No veľmi s nami nesúhlasili. Niektorí si dali povedať a dovolím si tvrdiť, že zrekonštruované ubytovania sa mohli rovnať hotelom. S upratovaním sa ale veľmi netrhali.
Toto je moja skúsenosť spred 7 rokov. Tento rok bola v Budve moja kamarátka, chválila si, bývali na súkromí.
Cyros
28.12.08,16:49
Bol som v Sutomore. V Čiernej Hore sa nám veľmi páčilo. Sú tam nádherné pláže, teplé more a krásne hory (krásne pláže myslím mimo tých hotelových). Je výhodou mať vlastné auto a navštíviť pláže ako Drobný Pisak pri Petrovaci, alebo sa dať dopraviť člnom na Kráľovčinu pláž. Odporúčam aj návštevu Jezerského vrchu s nádhernými výhľadmi (autom až hore), mesta Kotor, či zažiť malý adrenalín pri návšteve Albánska :D
monka001
18.01.11,16:56
Ahojte,
potrebovala by som aktuálne informácie o Čiernej hore, 23.6. 2011 odchádzame do Tivatu - hotel Kamélia. Čítam tu samé ponosy, ale všetko staršie dátumy. Dôfam, že sa to už zmenilo, lebo ponúkajú all inclusiv. Vďaka:)
Elena33
19.01.11,07:12
Bola som v Ciernej Hore 2x s odstupom 5 rokov, dost sa to tam zmenilo. Z miest by som najmenej odporucala Sutomore, je tam hlava na hlave a dost spina. Najviac odporucam Svaty Stefan, no nie cez cestovku na Slovensku, ale priamo na mieste v miestnej cestovke. Mas zaruceny luxus, ticho, stale volne miesto na plazi (vyslo ma to lacnejsie ako cestovka, strava sa da zabezpecit v miestnej restike s plnou penziou) Ja som dost dobrodruzny typ, sli sme tam autom cez Bosnu a Hercegovinu, nieco uzasne, ti Bosniaci si krajinu nevedia predat, najma tie tunely vytesane do skal a vyvysenia az do 2000 metrov n.m.
Mentalitou su ludia v Ciernej Hore este za nami, aj na cestach nepoznaju znacenie. No krajina a more su velmi pekne. Ja to vrelo odporucam.
monka001
20.01.11,18:44
Vďaka za odpoveď, ideme cez Tip travel a v cestovke tento hotel vychválila, že tam bol jej syn a sa mu tam strašne páčilo. Takže som zvedavá čo to bude.
danica996
20.01.11,22:54
V Čiernej Hore sme boli na dovolenke už 5x. Prvý krát to bolo v roku 2001 a naposledy 2008. Vyskúšali sme letoviská Sutomore, Bar a Zlatna Obala - tam sa nám páčilo najviac a boli sme tam 3x za sebou. Ja som si Čiernu Horu veľmi obľúbila. Teplé more, krásne hory, skrátka pekná krajina. Ubytovanie nebolo až také komfortné ako v 4 alebo 5* hoteli, ale dalo sa a podstatné bolo, že izby upratovali každý deň a mali sme stále čisto. So stravou sme boli tiež spokojní. Doporučujem výlet do Boky Kotorskej a taktiež si nenechajte ujsť celodenný výlet loďou spojený s návštevou Budvy, Petrovacu a kúpanie sa na Kraličinej plaži, ktorá je naozaj kráľovská. Ja na Čiernu Horu nedám dopustiť, no poznám ľudí aj z môjho okolia, ktorí sa odtiaľ vrátili sklamaní. Nie darmo sa hovorí, že koľko ľudí, toľko chutí. A keby sme sa rozhodli ísť na dovolenku k moru, tak zase by to bola asi Čierna Hora.
nasu
15.07.11,05:11
Dobry deň ,prosím vás o radu kam na čiernu horu kde nie sú preplnené pláže ?
deane7
17.07.11,18:07
V Čiernej Hore som bol 2x, poprvé Petrovac ne Moru ešte za Yugoslávie. Pred pár rokmi sme šli autom cez Srbsko, NP Durmitor do Sutomore. Krajina je to nádherná. Sutomore a Bar majú špinavé pláže, je to spôsobené tým, že tam dovolenkujú "poriadkumilovní" Srbi. Mimo pláže človek nikdy nevie do čoho stúpi. Ale za to nemôže krajina ale ľudia.
danushka
17.07.11,20:14
V Čiernej Hore som bol 2x, poprvé Petrovac ne Moru ešte za Yugoslávie. Pred pár rokmi sme šli autom cez Srbsko, NP Durmitor do Sutomore. Krajina je to nádherná. Sutomore a Bar majú špinavé pláže, je to spôsobené tým, že tam dovolenkujú "poriadkumilovní" Srbi. Mimo pláže človek nikdy nevie do čoho stúpi. Ale za to nemôže krajina ale ľudia.

Za to môžu ľudia a nielen ,,poriadkumilovní" Srbi.
Čo si chcel povedať tými ,,poriadkumilovnými" Srbmi?
Videla som v Čiernej Hore aj Slovákov, ako hádzali špaky a nechávali neporiadok na pláži a práve Srbka keď odchádzala z pláže pozbierala do koša aj po našincoch.

Takže netreba drístať všeobecne. To, že BaLKáN je Balkánom sa zaprieť nedá, ale Srbi nie sú zvieratá až také, ako si ich tu odprezentoval.

Jedno staré srbské príslovie hovorí:
Ako hoćeš da praviš reda u tudjoj kući, napravi reda prvo kod svoje...

Keď si dáš námahu, google Ti preloží dostatočne toľko, aby si pochopil ;)
lujza.j
17.07.11,20:31
mne netreba prekladač:)
danushka
17.07.11,20:36
:) :) :)
deane7
18.07.11,02:28
Takže netreba drístať všeobecne. To, že BaLKáN je Balkánom sa zaprieť nedá, ale Srbi nie sú zvieratá až také, ako si ich tu odprezentoval.
Nedrístam všeobecne. Možno si v Srbsku ešte nebola. A možno vo Vojvodine, to je o niečom inom. Ja mám v Srbsku dosť priateľov, bol som tam aj na svadbe za svedka. To len pre obraz. Hore od Maďarska je to multikultúra a tam je pekne a čisto. Ale už v okolí Belehradu nájdeš hocikde pri ceste bordel. Nehovorím že majú v dome bordel, no životné prostredie im asi moc nevraví.
Ja som nebol cez cestovku v hoteli a tam v okolí sme ani Slovákov nevideli. Pri pláži stáli autá samí Srbi. Oni dovolenkujú v Čiernej hore, v Chorvátsku ich totiž v láske nemajú. Mne nejde o to, že by som ich chcel nejak zhodiť, píšem len to, čo som videl. Ale aj v Chorvátsku som kde-čo zažil. Smetisko len kúsok od pláže, žiadne separovanie odpadu. A čo ma dorazilo to keď som videl ako v nádhernej zátoke s veľmi čistou vodou z luxusnej jachty vyhodili vrecia z bordelom.
danushka
18.07.11,04:56
Nedrístam všeobecne. Možno si v Srbsku ešte nebola. A možno vo Vojvodine, to je o niečom inom. Ja mám v Srbsku dosť priateľov, bol som tam aj na svadbe za svedka. To len pre obraz. Hore od Maďarska je to multikultúra a tam je pekne a čisto. Ale už v okolí Belehradu nájdeš hocikde pri ceste bordel. Nehovorím že majú v dome bordel, no životné prostredie im asi moc nevraví.
Ja som nebol cez cestovku v hoteli a tam v okolí sme ani Slovákov nevideli. Pri pláži stáli autá samí Srbi. Oni dovolenkujú v Čiernej hore, v Chorvátsku ich totiž v láske nemajú. Mne nejde o to, že by som ich chcel nejak zhodiť, píšem len to, čo som videl. Ale aj v Chorvátsku som kde-čo zažil. Smetisko len kúsok od pláže, žiadne separovanie odpadu. A čo ma dorazilo to keď som videl ako v nádhernej zátoke s veľmi čistou vodou z luxusnej jachty vyhodili vrecia z bordelom.
Študovala som v Srbsku, Balkán poznám lepšie ako Slovensko :).
Preto ma zarazila poznámka o ,,poriadkumilovných"Srboch...

Takže všeobecne. Rozdilel medzi Slovincami, Chorvátmi a zbytkom bývalej YU je daný históriou. Ich rozlišnosť vyplýva aj z toho, že časť patrila kedysi Rakúsko-Uhorskej monarchii a zbytok bol okupovaný Osmanmi.
Celkovo majú ľúdia z celého teritória iný názor na ,,poriadok" ako našinec.
Len sa mi akosi nepáči to škatuľkovanie. Toť vsjo.
To, čo my máme navrch oproti balkáncom sa dá vymenúváť. A sú tiež veci ktoré majú navrch oni oproti nám.

A to, že Chorváti Srbov nemajú radi... Nuž tiež to nie je problém novodobej histórie. Kto vie, čo boli Ustašovci počas 2. sv. vojny, vie, že tá láska ani nemôže byť.
Faktom však je aj to, že nebyť Srbov, tak Osmani by ťahali ďalej svojho času a možno by nebolo ani Rak.-Uh. monarchie a možno dnes, by sme aj na Slovensku čítali korán a namiesto našich chrámov by tu boli mešity.
deane7
18.07.11,17:36
Len tak pre poriadok, ja osobne nemám bližšie k Chorvátom. K tomu čo som napísal by som len dodal že nejak som nepočul z úst Srbov toľko nadávať na Chorvátov ako naopak. To že považujem Srbov za väčších bordelárov im poviem kľudne aj do očí, ale inak mám k nim dobrý vzťah. Ako som už napísal, vo Vojvodine je to iné, taký Nový Sad je pekné mesto a žiaden bordel som tam nevidel.
danushka
18.07.11,18:21
Len tak pre poriadok, ja osobne nemám bližšie k Chorvátom. K tomu čo som napísal by som len dodal že nejak som nepočul z úst Srbov toľko nadávať na Chorvátov ako naopak. To že považujem Srbov za väčších bordelárov im poviem kľudne aj do očí, ale inak mám k nim dobrý vzťah. Ako som už napísal, vo Vojvodine je to iné, taký Nový Sad je pekné mesto a žiaden bordel som tam nevidel.

A veď, čo sa paprčíš :D.
Moje jedno dospelé dieťa a druhé v akútnej puberte odišli na dva mesiace ku Nišu. Ja viem, koľko mi to bude trvať, kým ich ,,preopačím" na naše slovenské pomery :).
Celý čas sa snažím hovoriť o rozdielnosti kultúr a iných prioritách. Nový Sad poznám ako svoju dlaň, tam som prežila časy štúdií, časy embarga, aj časy všeobecnej mobilizácie.
Súhlasím, že Vojvodina je iná a iné je to dole od Belehradu. Ale zas na druhej strane nemôžme očakávať zázraky od krajiny, ktorá bola tak dlho skúšaná a na okraji.
Zámerne sa nevyjadrujem ku vzťahovým záležitostiam bývalej YU. Sú to dobrí slovania, prajní, dobrosrdeční, na chlieb rozotierateľní, ale aj horkokrvní a oddaní svojim presvedčeniam. My Slováci sme vždy nastrčili chrbáty a nechali sa po nich biť, oni nie...
A čo ma najviac fascinuje na nich, že slovo tam má stále veľkú váhu, väčšiu ako podpísaný papier. Preto možno tie papiere na pláži prenesene povedané neznamenajú pre nich toľko, ako to, čo sa povie a nemusí sa podpisovať.

Keď som tam žila, domáce ženy si mysleli že som z inej planéty. Nikdy v živote nevideli niekoho toľko upratovať, vysávať a okná umývať. Povedali mi, že som LUDA , v preklade znamená bláznivá.
deane7
19.07.11,02:26
Nepaprčím sa. Mám rád tú krajinu. Asi budeš súhlasiť že je tam menej snobizmu než u nás, ľudia sú milší, jednoduchší. Vždy hovorím že na dôchodku by som chcel žiť niekde dolu v Čiernej Hore. Zamiloval som si tú krajinu keď som tam bol myslím v 86-tom v Petrovci na Moru.
danushka
19.07.11,05:40
Hehe, tiež som chcela dožiť v Čiernej Hore na staré kolená, ale len dovtedy, kým sme nekúpili chalupu na ,,rusnakoch" :D.

Vlastne tie naše túžby po miestach ani tak nevyplývajú z miest samotných, ale z pocitov, ktoré prežívame na tých miestach s ľuďmi nám blízkymi. Tuším by mi dobre aj v pekle bolo, len nech sú pri mne tí, ktorých mám rada.
deane7
20.07.11,02:11
Hlavne ku šťastiu a spokojnosti netreba často veľa luxusu a technických noviniek.
beky100
18.04.13,11:57
Dobry den. Zvazujeme s rodinou dovolenku v Ciernej Hore (zrejme 4 az 6 dospeli). Este sme tam neboli a chceme vediet, ake su podmienky. Priznam sa, ze co som citala z minulych rokov, ma dost vydesilo. Mohli by ste mi, prosim, poskytnut aktualne informacie a odporucit podla Vas najlepsiu destinaciu? Hlavne ma zaujima uroven ubytovania (vratane stravy) a ostatnych sluzieb, cistota prostredia a moznost vyletov po okoli. Dakujem pekne za reakcie.
Taserda
18.04.13,13:18
Aktuálne čo sa cien týka sa dozvieš až koncom mája, pred rokom to bolo asi ako u nás.Ubytovane v roku 2012 bolo 10€ a viac. Pláže sú obsadené asi ako v HR je na nich však menej odpadkových košov a niekde je badať dôsledok. Pri pobreží je v niektorých letoviskách problém s pitnou vodou, preto sa dováža v cisternách, nechýba však, je jej dostatok. V reštauráciach sa dá dobre najesť za primeranú cenu.Ak by som mal porovnať iné balkánske krajiny tak HR je na tom lepšie vo všetkom okrem cien, BG je na tom asi tak ako MNE. Ceny z roku 2012 hamburger 1,20€, Loza 1l 45% za 8€ (vinovica) , obed približne 8€ (250gr mäso), cola 2L 1,50€ drahé sú mliečne výrobky a balená voda, slabší výber minerálok, plavba na lodi si nepamätám ale bola lacná. Celkovo dovolenka s cenou ako doma, ak by sme mali more mi tak asi tak by to vyzeralo aj unás, akurát by boli asi vyššie ceny.
beky100
18.04.13,14:56
Dakujem. Co sa tyka vybavenia a urovne hotelov - je to stale taka katastrofa, ako sa pisalo vyssie (2-hviezdickovy hotel bol skratka spinava diera, strava bola jednotvarna a chudobna na zeleninu a ovocie, a pod)? Ktora oblast (pripadne konkretny hotel) stoji skutocne za to - priroda, cistota, ubytovanie,...? A ten koniec maja - mam to chapat tak, ze sezona sa zacina cca koncom maja a len vtedy tam ludia zacinaju chodit?
Taserda
25.04.13,17:39
Bol som tam 2x, na súkromí, vyberal som si čo mi vyhovuje. Koncom mája som myslel tak že sa dozvieme od ľudí čo sa odtiaľ vrátili ako je to s cenami, lebo k ním za morom sa chodí hlavne kôli cenám.
beky100
26.04.13,04:04
Dakujem. Prave dnes sme dostali zmluvu o obstarani zajazdu. ideme v septembri, byvat budeme v sukromi. cena je velmi dobra, tak snad v tom nebude ziaden hacik. a budeme o skusenost bohatsi:)
workohistorik
31.07.14,09:55
Ja som bol s rodinou v Čiernej hore pred dvoma rokmi a určite ju odporúčam ako dovolenkovú destináciu. V porovnaní s Bulharskom som mal pocit, že je to tam trochu drahšie, ale stále relatívne dostupné pre bežného Slováka. My sme boli v Tivate v hoteli Palma na 10 dní busom za 350 eur s polpenziou. Hotel bol pekný, nemám tomu čo vyčítať, snáď len to, že cestovka Koala písala na svojej stránke, že by tam malo byť aj nejaké športové ihrisko laebo také niečo, no nič také tam nebolo. Pláže boli betónové, čoho sme sa zo začiatku báli, ale nakoniec sa všetkým páčili, lebo keď sme šli na pieskovú pláž, tak ten piesok sme mali všade. Mne to až tak nevadilo, ale ostatným som mal pocit, že hej. Trochu mi ale vadilo, že v Tivate nebola možnosť si prenajať nejaký nemotorový čln alebo vodný bicykel. ČH ak okrajina je nádherná, ako už názov napovedá, je to sama hora, má to ale ten háčik, že tam nie sú turistické chodníky na takej úrovni ako u nás (teda nie sú tam žiadne), takže výlet do hôr iba na vlastné riziko. Škdoa, lebo ja chodím do hôr veľmi rád. Ceny v potravinách si už veľmi nepamätám, ale mám pocit, že boli približne také ako na Slovensku alebo o torchu vyššie, keďže sme boli v letovisku. Prekvapilo nás, že sme sa tam celkom dobre dorozumeli po anglicky, ak sme sa náhodou nedorozumeli po slovensky.