MisoVrabel
06.10.14,18:35
Hľadám niečo pre samoukov. Nemám dostatok času na chodenie na kurz. Najradšej by som sa učil semtam v aute, semtam doma.
Ničí ma, že moje deti vedia po anglicky a ja ani m... :(
ivka70
06.10.14,16:38
pokial nevies ani m...., tak ucenie ako samouk neodporucam. aspon 1-2 semestre obetuj v jazykovke alebo so sukromnym ucitelom.
Potom, ak mas dost pevnej vole, mozes pokracovat aj sam.
Ale kym nebudes jazyk musiet pouzivat, napredovanie bude tazke.
Drzim palce :)
bodliak
06.10.14,18:17
Odchod do anglicky hovoriacej krajiny.
arizona
06.10.14,18:24
Ak sa planujes ucit stylom "semtam", to ani nezacinaj. Najlepsie sa naucis, ak sa tomu venujes denne, ked len pol hodinku,ale pravidelne a opakovat,opakovat. Ked sa naucis slovicka,potom je dolezite najst niekoho na konverzaciu,aby si sa naucil hovorit a pocuvat...
Mária27
06.10.14,18:50
uč sa naspamäť celé vety - do aj z Angl
lujza.j
06.10.14,19:25
tiež mi takto bolo poradené....aj ked v NJ....celé vety, pozerať rozprávky, reklamy.... v rámci domáceho učenia....
PeterSusiak
15.10.14,09:00
Ahoj Miso,

Naučiť sa nový jazyk nie je ľahké. Avšak existuje nová metóda, zvaná postupné opakovanie. Je to metóda špeciálne vyvinutá pre samoukov. Touto metódou sa naučíš slovnú zásobu a frázy super rýchlo. Vedel si, že so 150 najpoužívanejšími slovíčkami roumíeš až polovicu bežného anglického textu?
Odporúčam ti všetstranný kurz od Speaking Friends (najdi cez google, má super recenzie na FaceBooku), kde sa naučíš 2000 najpoužívanejších slovíčok a 200 fráz. Taktiež hlavné okruhy gramatiky a majú aj špeciálny systém testov, v ktorom si môžeš vygenerovať lekcie zo slovíčok, ktoré si zabudol. Počúvanie a porozumenie textu si môžeš precvičiť v dobrodružnej audio knihe.

Dajú ti aj CD ku kurzu, ktoré si môžeš púštať v aute ako si chcel. Cena je prijateľná, keď zobereš do úvahy že jedna hodina doučka ťa stojí 10 euro...

Vrele doporúčam. Budeš vedieť po anglicky lepšie ako tvoje deti
taiko
15.10.14,09:11
1. ak sa Ti da najdi si pracu/brigadu v anglicky hovoriacej krajine a kup si letenku.
2. pozeraj filmy/serialyv anglictine, najprv so slovenskymi a potom s anglickymi titulkami
tereza222
11.06.16,04:47
Mne trvalo dlho, kym som nasla ten spravny kurz. Tento mi vsak pomohol a konecne vidim vysledky a ucenie nie je ani take nudne. ..............................
Mackovka
14.08.16,13:36
Skus duolingo, je to v čestine, ale ak ti to nevadi na jednoduché udržiavanie znalosti pre začiatočníka je to dobré, lebo obsahuje aj výslovnosť.
expeeert
15.08.16,10:39
Ale len sám...