mikrok
06.10.14,19:55
Neviete prosím vás, či by som si mohla ako vychovávateľka v ŠKD takýmto spôsobom doplniť úväzok? Sme malá škola ale máme jednu špeciálnu triedu s deťmi rôzneho postihnutia.
alaya1
06.10.14,17:59
Na pracu pedagogickeho asistenta postacuje uplne stredoskolske vzdelanie.
mikrok
06.10.14,18:14
Ďakujem, viem, že na niektorých školách si dopĺňajú úväzok učením nejakej výchovy ale to asi závisí od riaditeľa školy, či niečo také povolí. Toto by mi možno povolil skôr. Ja mám VŠ vzdelanie vychovávateľstvo.
alaya1
06.10.14,19:03
Pg asistent pracuje pocas celeho vyucovania, tak neviem, ci by ti to nejako pri doplneni uvazku nebolo vela hodin .
avalik
06.10.14,19:06
422/2009 Z. z.Nariadenie vlády Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje rozsah priamej vyučovacej činnosti a priamej výchovnej činnosti pedagogických zamestnancov

§ 5

(1) Základný úväzok vychovávateľa školského klubu detí, ktorý je súčasťou základnej školy, základnej školy s materskou školou,6) základnej školy pre žiakov so zdravotným znevýhodnením, základnej školy pre žiakov so zdravotným znevýhodnením s materskou školou sa môže doplniť priamou vyučovacou činnosťou v škole, ak nie je možné základný úväzok splniť priamou výchovnou činnosťou v školskom klube detí. Dve hodiny priamej vyučovacej činnosti v škole sa počítajú ako tri hodiny priamej výchovnej činnosti v školskom klube detí.

Môžeš mať ale aj dve pracovné zmluvy aj so skrátenými úväzkami.
alaya1
06.10.14,20:03
nemoze, lebo na Pg asistenta potrebuje cely uvazok !.
Citovany zakon je o doplneni uvazku vyucovacimi hodinami napr. vychovnych predmetov, ako pise zadavatelka.
avalik
06.10.14,20:44
Citované je nariadenie vlády, nie zákon ;) ... je o doplnení "priamou vyučovacou činnosťou" - priamu vyučovaciu činnosť vykonáva pedagogický zamestnanec - do kategóie pedagogický zamestnanec patrí aj vychovávateľ ale aj pedagogický asistent.

Odhliadnuc od mnou citovanej časti z nariadenia vlády, môžeš ty citovať nejaký zákon, vyhlášku alebo nariadenie, kde je zakázané vykonávať činnosť pedagogického asistenta na skrátený úväzok?