Stanislava Šimová
06.10.14,21:33
V piatok mám prvé dve hodiny a piatu hodinu podľa rozvrhu voľné, odpadla mi raz hodina tretia a štvrtá, nahradiť hodinu som mala v piatok druhú hodinu a v pondelok štvrtú hodinu. Je táto situácia v poriadku? Môže mi vedenie školy nariadiť (samozrejme bez zaplatenia) nahradiť piatkovú hodinu inou, napr. v pondelok? Prosím, pomôžte! Hľadám odkaz na nejaký zákon, ktorý určuje a upravuje pravidlá, kedy suplovať zadarmo a kedy za náhradné voľno, príp. za mzdu. Vopred ďakujem!
Chobot
06.10.14,20:29
Môžeš mi vysvetliť, aký je v tom rozdiel, keď si v škole a nerobíš nič a keď musíš učiť tú hodinu? ZA čo by si chcela peniaze navyše? Za to, že učíš a neflákaš sa v zborovni?

Alebo v pondelok tú štvrtú hodinu si mala byť doma?
alaya1
06.10.14,20:33
Ucitel ma pracovnu dobu, ako kazdy iny pracovnik. ta sa nezhoduje s uvazkom, ktory uci. Pocas "volnych" hodin ma ucitel inu pracu, napr. priprava pomocok na vyucovanie,samostudium, vypracovanie triednickej dokumentacie, vypracovanie, ci hodnotenie pisomnych prac. vela ludi si mysli, ze ucitel len tolko robi, co oduci. To vsak nie je pravda.
Chobot
06.10.14,20:47
Sorry, ale tie rozprávky o príprave na hodiny a štúdiu rozprávajú učitelia stále. Poznám pár učiteľov, ... no nepretrnú sa. Ale nebudem rýpať.
alaya1
06.10.14,20:59
Tak neryp! Neviem, ci si ucil, co ta praca obnasa, napr. papierovaciek, statistik, vykazov, hlaseni atd...ja som ucila. tak sa ma to dost dotyka, ak nieto kto nie je ucitelom napise to, co ty . Samozrejme, aj medzi ucitelmi su lajdaci, na to je vsak vedenie skoly, ale netreba hadzat vsetkych do jedneho vreca.
Chobot
06.10.14,21:03
alaya1
06.10.14,21:04
ak teda, az takto nie, aby si nemal srdcovu prihodu, taky oduty a cerveny :)
avalik
06.10.14,21:08
Vedela si vopred, že ti hodiny odpadnú? Bola si na pracovisku počas odpadnutých hodín?
alaya1
07.10.14,07:21
Ak si nahradzala vyucovacie hodiny z tvojho uvazku,ktore si mala zaplatene neslo o suplovanie. Suplovanie- vyucovanie nad ramec vlastneho uvazku.