gee-business
06.10.14,20:49
Staviam si zahradny dom - pracovnu. Vyberam idealny sposob vykurovania. Ma niekto skusenost s napojenim na podlahove kurenie rodinneho domu vzdialeneho cca 4 metre (ci sa to robi, uniky, ako to zaizolovat...)?

budem tam mat elektroniku, takze potrebujem vyriesit temperovanie pocas doby ked tam nebudem
Vdaka
Chobot
06.10.14,19:18
Kúp si tam jeden teplovzdušný ohrievač a zohrej si miestnosť, kedy potrebuješ. Je zbytočne drahé investovať do rozvodu, izolovať ho, dávať podlahové kúrenie... a potom tak kúriť. To by si musel kúriť furt, alebo zapnúť kúrenie aspoň hodinu dve pred tým, než tam budeš niečo robiť. Teplovzdušným ohrievačom to máš vykúrené do 15 minút a potom si len temperuješ. Ak na to pripojíš termostat, tak sa o ohrievač počas práce ani starať nemusíš. A ohrievač ťa vyjde oveľa lacnejšie, než celá tá investícia.
arizona
06.10.14,19:36
Suhlasim s Chobotom. Ak tam chodievas v urcity cas,denne, bol by vhodny s casovacom. Nastavis si od-do a prides do tepluckeho. Pouzivame ho doma tiez, narast elektriny je zanedbatelny
gee-business
07.10.14,08:59
caute, dakujem. ano to by bolo asi naj riesenie.. jedine ale co chcem dosiahnut je temperovanie aj ked tam nebudem. budem tam mat elektroniku a nerad by som som to vystavoval nejakym chladnejsim teplotam..