Agira
07.10.14,00:04
Manžel mi z domu vyniesol osobné veci- hlavne oblečenie, obuvktoré tvrdí že mi nakúpil čo mi príde ako na truc aby dosiahol svoje.Ako je možné ich získať späť prípadne ako postupovať?Polícia je zrejme bezmocná - to som už riešila.Ďakujem za každú radu a nie blbé ´pripomienky.
Chobot
07.10.14,06:26
Ako vyniesol? Kam? Do kontajnera?

A prečo to vyniesol? Ste sa pohádali? Rozvádzate sa?

Ste manželia, máte nejaké vzájomné vzťahy a ťažko my ti do nich budeme kecať. Asi si robíte prieky navzjájom. Tu ti žiadna inštancia nepomôže, ak sa s nim neznesieš, tak sa s ním rozveď. Ľudia sú rôzni, jedni partnera bijú, iní ho šikanujú. Tebe robí zle takto. Ale kto iný mu má dohovoriť, keď nie ty (prípadne môžeš žalovať jeho rodičom). Dáš ho na súd, že ti spôsobil škodu? Vlastný manžel?

Nič v zlom, ale na takto zadanú otázku tie blbé pripomienky môžeš čakať...
taiko
07.10.14,06:27
evuš
07.10.14,07:00
Agira, prepáč mi, ale Tvoje 2 témy vždy vyvolali pobavenie a "blbé" pripomienky....
Ale aká otázka, taká odpoveď, nemyslíš ?
buchač
07.10.14,07:10
Vrav, prosím Teba, za seba...;)

Ja som nemal teda žiadne "blbé" pripomienky... :rolleyes: :--- :cool: :D :D :D
buchač
07.10.14,07:14
" Manžel mi z domu vyniesol osobné veci- hlavne oblečenie, obuvktoré tvrdí že mi nakúpil čo mi príde ako na truc aby dosiahol svoje...."

Truc podnik z oboch strán ???
Ktož vie, čo za tým väzí......a možno manžel len vyžaduje plnenie manželských povinností, nedostáva sa mu ich, tak rieši takýmto spôsobom. :rolleyes:
jslancik
07.10.14,07:16
ber to pozitívne - asi to spravil preto, aby si mala kde odkladať jeho ďalšie darčeky, ktoré ti kúpi.
A čo sa týka vlastníctva - je to tiež dvojsečná zbraň. Pokiaľ nemáte rozdelené BSM, je irelevantné, či ti to počas manželstva skutočne kúpil on, alebo z koho peňazí to išlo. Je to spoločné. Lenže aj čo sa týka ďalšieho nakladania, je to takisto spoločné - "ukradnúť" si vlastnú vec sa nedá... Takže áno, polícia je bezmocná.
evuš
07.10.14,07:21
"blbé" boli v úvodzovkách Juraj, to napísala zadávateľka :-)
denis_m6
07.10.14,07:24
a uz sa minuskuje :)
evuš
07.10.14,07:25
A už som schytala i prvé neužitočné :-) Do kelu ako do komentov pridávate smajlíkov ?
buchač
07.10.14,07:26
§ 212
Krádež

(1) Kto si prisvojí cudziu vec tým, že sa jej zmocní a spôsobí tak malú škodu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

(2) Rovnako ako v odseku 1 sa potrestá, kto si prisvojí cudziu vec tým, že sa jej zmocní a

a) čin spácha vlámaním,

b) bezprostredne po čine sa pokúsi uchovať si vec násilím alebo hrozbou bezprostredného násilia,

c) čin spácha na veci, ktorú má iný na sebe alebo pri sebe,

d) takou vecou je vec z úrody z pozemku, ktorý patrí do poľnohospodárskeho pôdneho fondu, alebo drevo z pozemku, ktorý patrí do lesného pôdneho fondu, alebo ryba z rybníka s intenzívnym chovom,

e) čin spácha na veci, ktorej odber podlieha spoplatneniu na základe osobitného predpisu, alebo

f) bol za obdobný čin v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch postihnutý.

(3) Odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 alebo 2

a) a spôsobí ním väčšiu škodu,

b) hoci bol za taký čin v predchádzajúcich dvadsiatich štyroch mesiacoch odsúdený, alebo

c) z osobitného motívu.

(4) Odňatím slobody na tri roky až desať rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 alebo 2

a) a spôsobí ním značnú škodu,

b) závažnejším spôsobom konania,

c) na mieste požívajúcom pietu alebo všeobecnú úctu alebo na mieste konania verejného zhromaždenia alebo obradu,

d) na veci, ktorá požíva ochranu podľa osobitného predpisu, alebo

e) tým, že taký čin zorganizuje.

(5) Odňatím slobody na desať rokov až pätnásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 alebo 2

a) a spôsobí ním škodu veľkého rozsahu,

b) ako člen nebezpečného zoskupenia, alebo

c) za krízovej situácie.
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-300

-------------------------------------------------------------------------------------------

Takže kde by si zaradila tú Tvoju situáciu - krádež ?