2Marek2
07.10.14,07:24
V panelaku mame spolocne vykurovanie kupelni. Ostatne izby maju vlastne meracie pristroje.Suseda rekonstruovala kupelnu a uzatvorila obvod na spolocne vykurovanie kupelni useba,takze odstavila byt na 8 a 9 poschodi.Ja byvam na 9 a mame studeny radiator v kupelni a tiez sused podomnou.Poradte co mam spravit .Uz som bol u susedy a ona tvrdi ze pri prerabke nebola doma a ze nevie co sa stalo jej to kuri ze mam problem useba.
sito
07.10.14,05:34
A mala povolenie na prerobenie spoločného vykurovacieho systému od jeho spoluvlastníkov, spoluvlastníkov domu? Treba sa obrátiť na správu domu, nech zariadi nariadi jej dať systém do pôvodného stavu, aby slúžil aj bytom na 8 a 9 poschodí. Veď tiež platia za spoločné vykurovanie domu svoj podiel, či tým bytom na 8 a 9 poschodí sa nenaráta, keď nekúria, nemôžu systém využívať?
Chobot
07.10.14,06:20
Treba to riešiť cez správcu. Tá majiteľka je povinná vpustiť do bytu správcu za účelom zistenia, prečo vám nekúria radiátory.

Tá suseda si nemôže robiť čo chce - najmä nie obmedziť užívateľské práva iných spoluvlastníkov.
denis_m6
07.10.14,06:46
mate riadne radiatory, alebo take tie stare hrube rury?
2Marek2
07.10.14,07:01
Riadene radiatory, len tento okruh je neriadeny sluzi na solocne vykurovanie kupelok a ja mam v byt ventil na odvzdusnenie
sito
07.10.14,07:04
Použil si ho, odvzdušnil si ???
2Marek2
07.10.14,07:05
Povolenie nemala a stale platim za toto spolocne vykurovanie bytovy podnik mi koficient neznizi
denis_m6
07.10.14,07:05
jo jo, poznam, poradim zistit, ci mala pani povolenu upravu tohto okruhu a ci dodrzala vsetky technicke parametre okruhu, my sme mali pri uprave problem s priemerom rury, to co pasovalo na normalne radiatory nemalo vraj dodatocny prietok na to, aby ludia nad mali mali to iste, ako pod nami.
sito
08.10.14,07:53
Hm ... už dávnejšie sú mi body bokom, ale toto je unikát v mojom prípade, až 11? Ďakujem, ďakujem všetkým za všetky, aj tie mínusy. Tie ma vždy potešia, dúfam, že aj ich autorov, neznámych.

Ale, to ma potešilo, že aj na porade sú ľudia, ktorí chápu dom, bytový ako celok, a chápu, že v dome rozhoduje väčšina, ak sú jej rozhodnutia v súlade so zákonom.

Predstavte si domový poriadok, a vlastník si povie, já mám svoj poriadok v dome, aj napriek tomu, že v byte má neporiadok. Zápach a pleseň sa šíri celým domom z jeho bytu. Povie" mne to vyhovuje vo svojom mám, môžem" V takom prípade pomôže ostatným spoluvlastníkom domu, EBOLA. Okamžite by sa to riešilo. No nie vždy je poruke. Preto v niektorých domoch sú také vzťahy aké sú, že?

Ešte raz, ďakujem.