elmiso
07.10.14,08:43
Prišla nám faktúra za opravu stroja. Obsahuje 10 položiek rôzne náhradné diely, čo nám firma na tom stroji vymieňala a 11 položka je práca. Pýtam sa, mám celú faktúru smerovať do Výdavok za služby, alebo je to potrebné rozpisať na Výdavok zásoby - materiál do spotreby a Výdavok za služby v tomto prípade len tá práca. Ako to účtujete vy? Vopred ďakujem každému za odpoveď
evuš
07.10.14,06:45
Určite to zaúčtuj ako službu - oprava stroja /511/

..no, až teraz som si všimla, že ide o JÚ /teda, Ty si to doplnil po mojej odpovedi/... takže v JÚ to zaúčtuj ako výdavok za službu...
Tweety
07.10.14,07:04
Pri oprave nie sú spotrebované tvoje zásoby ale zásoby opravárenskej firmy, takže celá faktúra je pre teba službou.
elmiso
07.10.14,07:29
ďakujem, ešte sa opýtam jednu otázku v JÚ. Na prijatej faktúre, kde som kúpil tovar na predaj a je tam aj poštovné. Treba to rozpisovať na Výdavok zásoby a poštovné Výdavok za služby? Doteraz som to tak robil..
Tweety
07.10.14,07:30
Nie, poštovné ide do ceny tovaru.
elmiso
07.10.14,07:38
Aha, celá faktúra sú potom zásoby? A aj v knihe zásob to je potom nahodené aj s poštovným? My máme Alfu plus, nám vedľajšie náklady nerozpisuje do ceny tovaru, takže keď mám 10 položiek na faktúre a jedno poštovné, musím si to potom sám prerátavať pomerovo ku každej položke. Správne som to pochopil?
Tweety
07.10.14,08:18
áno, tak
elmiso
07.10.14,08:36
a ešte posledná otázka :) Vymieňal som pneumatiky na aute, ktorý máme v majetku firmy a na bločiku mám pneumatiky a montáž, demontáž a iné veci s tým spojené. Ako zaúčtujem taký bločik? Minulý rok som to rozpísal na Výdavok zásoby - pneumatky a montáž - Výdavok za služby. Bolo to zle?