zojka40
07.10.14,11:50
Neviete mi niekto poradiť, ak ešte stále mi neprišiel od školy list že som vylúčená či si budem musieť platiť za september ZP alebo je to tak , že až po prijatí toho listu o vylúčení sa môžem ísť zahlásiť na UP do 7 dni? Ďakujem
ivka70
07.10.14,09:56
Nemas sa ist ako prihlasit do ZP, ked nevies, s akym datumom skoncilo tvoje studium. Podla datumu z potvrdenia potom tak ci tak ZP doplatis.
Mala by si si to potvrdenie pytat co najskor.
zojka40
07.10.14,09:59
Písala som im a povedali že to budú posielať koncom septembra začiatkom októbra, takže tieto dva mesiace si budem musieť zaplatiť myslíte? Lebo niekedy som čítala že, po prijatí listu o vylúčení nastáva lehota kedy by som sa mala zahlásiť na UP tak teraz neviem.
ivka70
07.10.14,10:04
Lehota v ZP je do 8 dni hlasit zmenu.
Zmena je pre teba ukoncenie studia, dovtedy je platitelom poistenia stat.
Kedy to potvrdenie budes mat od skoly dorucene, je v tomto pripade irelevantne, pretoze od nasledujuceho dna po ukoncni studia uz stat nie je tvojim platitelom ZP.
Skus is ho vyziadat mailom, aby si mala aspon nieco, kym pride oficialne.

Skola to posiela az po zapisoch, na ktory si a uz nedostavila ...predpokladam.
zojka40
07.10.14,10:10
Ja som na UP im dala papier o návšteve školy ale neuznali mi ho lebo tam bol zlý rok,lebo som tam mala predpokladaný rok ukončenia 2016 ale nechali si ho, tak neviem či to budú brať do úvahy
ivka70
07.10.14,10:12
Tak si evidovana na UP? Potom by bol za teba platitelom ZP stat, ked to ZP das vediet. ale na to, aby UP vedel, od kedy ta moze evidovat, tiez potrebuje potvrdenie o ukonceni studia ....
Ked sa na nieco pytas, musis podat vsetky relevantne informacie ....
zojka40
07.10.14,10:15
Ja som tam bola, ale riaditeľka mi to nepodpísala, kvôli tomu roku, všetko tam už mám vypísané len mi to neschválila tak som to brala akože nie som zaevidovaná, papiere si tam nechali len mi kázali prísť až keď mi príde zo školy
Chobot
07.10.14,10:35
Ešte nie si evidovaná na UP, pretože to, čo si im tam nechala nie je potvrdenie o ukončení štúdia. Podľa toho papiera by si ty mala byť ešte študentkou do roku 2016, preto ťa ešte nemohli zaevidovať.

Až im donesieš doklad o ukončení štúdia, potom ťa zaevidujú. Odo dňa evidencie nebudeš musieť platiť zdravotné poistenie. To si doplatíš len za obdobie, kedy prestaneš byť študentom a kedy ťa zaevidujú na UP. Možno tam medzi tým nebude ani jeden deň, možno týždeň - dva. Do ZP ešte nemusíš ísť, ani by si nemala čo nahlásiť. Stačí tam ísť po tom, čo ti dajú na UP potvrdenie o evidencii.

Do ZP dáš potom ten doklad z UP a doklad o ukončení školy. Dni medzi tým budeš samoplatiteľ.
zojka40
07.10.14,10:38
A čo sa týka prídavkov, tie budem musieť ísť osobne zrušiť alebo prestanú chodiť keď im nedonesiem potvrdenie o návšteve školy?
Chobot
07.10.14,10:45
Ty dostávaš prídavky na seba? Alebo to dostávajú rodičia? Ak rodičia a nedonesiete na UPSVaR potvrdenei, tak ich prestanú vyplácať. Ale dobré je aj tam odniesť potvrdenie o skončení školy, možno za september ešte budete mať nárok na detské pridavky.

Inak ma prekvapuje (v pozitívnom slova zmysle), že ty na to myslíš. Môj syn na tvojom mieste by si žiadne "starosti" s detskými prídavkami nerobil (má 19).
zojka40
07.10.14,10:50
Tak nechcem zbytočne robiť problémy aj rodičovi, keďže by to musel nazad vracať a zbytočné problémy mať kvôli tomu, lebo v septembri ešte prišli ale chodia že vraj spätne teda za mesiac august, tak to by nemali už prísť
Chobot
07.10.14,11:07
Za august by to ešte malo byť v poriadku (prídavky za august boli vyplatené v septembri), lebo v auguste si ešte mala štatúť študenta.