Natka
24.04.06,15:16
Prosím vás, ako zaúčtovať v podvojnom účt. (bankový účet) nákup PHM, keď mi chýba doklad z čerpacej stanice?Čo s DPH?
Tweety
24.04.06,13:20
Prosím vás, ako zaúčtovať v podvojnom účt. (bankový účet) nákup PHM, keď mi chýba doklad z čerpacej stanice?Čo s DPH? Doklad je potrebný v každom prípade. Vypýtala by som si duplikát dokladu o čerpaní phm. Bez dokladu nemôžeme nič zaúčtovať a nehovorím už o uplatnení odpočtu dph.:cool:
Paula
24.04.06,13:30
Prosím vás, ako zaúčtovať v podvojnom účt. (bankový účet) nákup PHM, keď mi chýba doklad z čerpacej stanice?Čo s DPH?
Bez dokladu pôjde o nedaňový náklad, resp. aj s možnou pohľadávkou voči osobe, ktorá doklad stratila.
Marianna01
24.04.06,16:04
Mne to konateľ robí pravidelne, takže ak mi povie, že ten doklad niekde nájde, dám to zatiaľ na 335, ak to nenájde, nedaňový. A samozrejme, DPH nemôže ovplyvniť.
Tweety
24.04.06,16:18
Mne to konateľ robí pravidelne, takže ak mi povie, že ten doklad niekde nájde, dám to zatiaľ na 335, ak to nenájde, nedaňový Ako sa potom ten účet 335 volá?- Zálohy na nájdené doklady?:p
Marianna01
24.04.06,16:22
Dobré ... :D:p
Paula
24.04.06,17:58
Do nekonečna kumulovať neseriózny prístup konateľa k fungovaniu spoločnosti formou pohľadávok voči nemu nevidím ako riešenie a ani ako dôvod k humoru. S takýmto gazdovaním konateľov spoločnosť má šancu raz padnúť - po stratených bločkoch za fazuľky sa pridajú stratené bločky za prijaté veľké sumy, atd......:cool:
Som asi trocha mimotemy , nedalo mi napísať názor.
Marianna01
24.04.06,19:47
To je jasné, ale čo zostáva človeku, ak je jednoducho konateľ taký neseriózny, že si s..e do vlastného hniezda?
Dva roky som sa rozčuľovala a dohadovala, teraz sa nad tým zasmejem. Vzniknutú situáciu bude musieť riešiť on sám. Ak si to nedokáže uvedomiť, ja mu to do tej hlavy nenatlčiem. Každý nesieme svoju mieru zodpovednosti. Ja za neho tú jeho nepreberiem! Jednoducho sa snažím vyriešiť situáciu tak, aby aj koza ostala celá aj vlk sa nažral. Z účtovného hľadiska hľadám to najsprávnejšie možné riešenie, ostatné veci ma pomaly ale isto prestávajú v tejto veci zaujímať. Kto chce kam, pomôžme mu tam...
Paula
24.04.06,20:01
[quote=Marianna01] Vzniknutú situáciu bude musieť riešiť on sám. /quote]

A tu je pes zakopaný....aj pri kontrole bude sám, alebo to hodí na zodpovednosť účtovníka?.........a opäť som mimo témy.
Marianna01
24.04.06,20:12
A tu je pes zakopaný....aj pri kontrole bude sám, alebo to hodí na zodpovednosť účtovníka?.........a opäť som mimo témy.

To predsa závisí od toho, ako máme postavenú zmluvu, nie? Pri kontrole nebude sám, ja s ním budem, len zodpovednosť preberiem len takú, aká mi prináleží. ;)
Natka
25.04.06,06:10
Mne sa to stalo iba prvý krát za tých pár rokov účtovania s mojim šéfom.Môžem si gratulovať, že všetky bločky poctivo vyhádže z peňaženky min. 4x do týždňa (neprenáša ich ako mačka mačatá).Takže prižmúrim očko a ten jeden doklad musím nejako zaúčtovať s tým, že doklad jednoducho nebudem mať.Neviem si predstaviť, že zavolám na čerpačku 200 km vzdialenú od nás a budem si pýtať kópiu účtenky na 2 000,- Sk za PHM z februára.Myslíte, že by boli ochotní mi ju poštou poslať?V JÚ je to jednoduchšie: dám ako výdaj neovplyv.ZD (napr.osobná spotreba podnikateľa) neuplatním DPH ale neviem v PÚ na aký účet mám dať celú sumu (chápem, že o DPH tu nemusím hovoriť).
Tweety
25.04.06,06:14
Mne sa to stalo iba prvý krát za tých pár rokov účtovania s mojim šéfom.Môžem si gratulovať, že všetky bločky poctivo vyhádže z peňaženky min. 4x do týždňa (neprenáša ich ako mačka mačatá).Takže prižmúrim očko a ten jeden doklad musím nejako zaúčtovať s tým, že doklad jednoducho nebudem mať.Neviem si predstaviť, že zavolám na čerpačku 200 km vzdialenú od nás a budem si pýtať kópiu účtenky na 2 000,- Sk za PHM z februára.Myslíte, že by boli ochotní mi ju poštou poslať?V JÚ je to jednoduchšie: dám ako výdaj neovplyv.ZD (napr.osobná spotreba podnikateľa) neuplatním DPH ale neviem v PÚ na aký účet mám dať celú sumu (chápem, že o DPH tu nemusím hovoriť).
Za pokus to stojí, ak budú seriózni tak pošlú. Skús ten BV zatiaľ zaúčtovať na 335, keď budeš mať ten doklad, potom ten účet preúčtuješ na náklady a dph.:cool:
Natka
25.04.06,09:43
Za pokus to stojí, ak budú seriózni tak pošlú. Skús ten BV zatiaľ zaúčtovať na 335, keď budeš mať ten doklad, potom ten účet preúčtuješ na náklady a dph.:cool:Za pokus to nestálo... Zavolala som na čerpačku, veľmi milý pán by mi s radosťou pomohol, ale čo by mi mohol poskytnúť,tak iba taký ten malý bloček (iba s jednou sumou bez vyčíslenia), čo sa dáva k pokladnič.bloku, keď sa platí kartou. Takže dávam celú sumu na 513 ako neodpočít.ZD.:cool:
Tweety
25.04.06,11:12
Za pokus to nestálo... Zavolala som na čerpačku, veľmi milý pán by mi s radosťou pomohol, ale čo by mi mohol poskytnúť,tak iba taký ten malý bloček (iba s jednou sumou bez vyčíslenia), čo sa dáva k pokladnič.bloku, keď sa platí kartou. Takže dávam celú sumu na 513 ako neodpočít.ZD.:cool:
Nedávala by som to na 513, daj to na 501AE-nedaňovú.:cool:
Marianna01
25.04.06,19:43
Vidíš Paula, ten "moj" konateľ dnes neprišiel ani podpísať DPH. A to je hotová od piatku. Takže o čom je potom celý jeho prístup k firme? Píli si pod zadkom konár.
Natka
26.04.06,10:13
Nedávala by som to na 513, daj to na 501AE-nedaňovú.:cool:Tweety, robilo by to problém, keby som to nechala na 513?
Tweety
26.04.06,10:20
Tweety, robilo by to problém, keby som to nechala na 513?Preúčtuj to, pretože to neboli repre náklady, ale spotreba phm, hoci nezdokladovaná, nedaňová.:cool:
Natka
26.04.06,10:23
Nákup PHM, keď mám doklad, účtujem na 501 ako daňovú-nákladovú, je to správne? Keď som si vytvorila na 501 ďalšiu analytiku na PHM ako nedaňov. ostalo mi zaškrtnuté ako nákladový účet. Nechápem, ovplyvňuje mi to ZD, či nie?
Tweety
26.04.06,10:24
Nákup PHM, keď mám doklad, účtujem na 501 ako daňovú, je to správne? 501AE- spotreba phm daňovo uznaná, urobíš aj analytiku na nedaňovú,
501AE - spotreba phm -"- neuznaná.
Natka
26.04.06,10:42
Nákup PHM, keď mám doklad, účtujem na 501 ako daňovú-nákladovú, je to správne? Keď som si vytvorila na 501 ďalšiu analytiku na PHM ako nedaňov. ostalo mi zaškrtnuté ako nákladový účet. Nechápem, ovplyvňuje mi to ZD, či nie?Tweety, pomožeš?
Tweety
26.04.06,10:44
Tweety, pomožeš?Je to náklad, ale v tomto prípade nedaňový, to znamená, že Ti nesmie ovplyvniť základ dane. Bude teda pripočítateľný k základu dane- tento účet celý pripočítaš k základu dane.
Zoltán Kovács
26.04.06,14:39
Reagujem na príspevok od Tweety č. 19. Pohonné hmoty by som neúčtoval na 501, ale na 503 - Spotreba ost.neskladovateľných dodávok.
Paula
26.04.06,14:46
Reagujem na príspevok od Tweety č. 19. Pohonné hmoty by som neúčtoval na 501, ale na 503 - Spotreba ost.neskladovateľných dodávok.
Pohonné hmoty sa skladovať dajú .(V tom prípade by však boli na účte 112 a postupne by sa spotrebovávali cez 501) . Pri účtovaní spôsobom B idú na 501 pri nákupe.
monikago
27.04.06,09:24
Prosím vás, ako zaúčtovať v podvojnom účt. (bankový účet) nákup PHM, keď mi chýba doklad z čerpacej stanice?Čo s DPH?

ked ti nie je ochotny doniest duplikat, tak to jednoducho daj ako základ neovplyvnujuci naklad dane, nic insie s tym spravit nemozes, kedze to je platene cez banku
aspon mne to tak poradil auditor, ked sef stratil penazenku aj s dokladmi, kde mal blocky, co nakupil za cely tyzden
*agatha*
24.07.06,15:14
ahojte, chcem sa opýtať: čo v prípade, ak mám zaúčtované v januári 2005 poistenie podnikateľa v kooperatíve, ale časom sa nejakým záhadným spôsobom odtrhol a stratil doklad o zaplatení? ďakujem.
Zita5
24.07.06,15:31
ahojte, chcem sa opýtať: čo v prípade, ak mám zaúčtované v januári 2005 poistenie podnikateľa v kooperatíve, ale časom sa nejakým záhadným spôsobom odtrhol a stratil doklad o zaplatení? ďakujem.

Neviem síce o aké poistenie podnikateľa sa jedná ...ale v každom prípade pri strate ktorého koľvek dokladu o zaplatení by som sa snažila cestou písomnej korešpodencie vybaviť potvrdenie , že platba pri ktorej chýba doklad bola uhradená .Ak je to zaučtované ......chýba doklad , ktorý preukazuje oprávnenosť účtovania nákladov PU resp.výdavkov JU.

V opačnom prípade vidím pravdepodobnosť neuznania výdavku zo strany DÚ a je to viac než pravdepodobné .
*agatha*
24.07.06,15:37
jedná sa o poistenie podnikateľa voči škodám spojených s podnikaním. skúsim sa teda skontaktovať s kooperatívou, aby nám to potvrdenie vydali. ďakujem za radu.
Zita5
24.07.06,15:40
jedná sa o poistenie podnikateľa voči škodám spojených s podnikaním. skúsim sa teda skontaktovať s kooperatívou, aby nám to potvrdenie vydali. ďakujem za radu.


OK ....treba to vybaviť .........možno je možné z ich strany aj vystaviť opis dokladu v prípade platby poštovou poukážkou .

Ale tieto doklady sú mementom ....nie je možné aby sa strácali ....;)
Jana Acsová
24.07.06,16:18
Všetci sme len ľudia. Stratiť sa môžu, dokonca niekedy veľmi ľahko. Dôležité však je, aby bol účtovný prípad dokladovaný a to spôsobom, ktorý zaručí jeho preukaznosť. Ak sa doklad stratí, treba využiť možnosť nahradiť ho spôsobom, ktorý je prijateľný z pohľadu účtovníctva a daní.
Orim
09.09.06,01:05
Keď za niečo zaplatím mal by som dostať účtenku.

Mám na ňu nárok aj na verejných WC keď platím za ich použitie.

:) :)