Zippo75
07.10.14,13:10
Byt som prenajal 21.8.2013 ked som odchadzal do norska , povodna zmluva je na jeden rok , najomnicka mi casto platila neskoro a prosila ma o strpenie lebo vraj mala problemy vedy som jej vyhovel a pockal napriek tomu ze som sam mal problemy financne . Nikdy vsak nemeskala viac ako mesiac . zmluva ktoru sme uzavreli bola na 1 rok a 27.6.2014 som jej poslal navrh novej zmluvy ktora bola o 100 euro vyssi najom akceptovala ale len ustne a ked mala v septembri zaplatit najom a depozit tak zaplatila len najom a vyhovorila sa ze to o tom depozite si nevsimla na zaklade toho som sa rozhodol ze kedze uznala zmluvu zaplatenim zvyseneho poplatku tak nesplnila dalsiu cast zmluvy a 19.9.2014 som sa rozhodol jej ukoncit najom k 1.10.2014 kde som mal uz inych zaujemcov , ostatnu komunikaciu popisem nizsie kde je ako to od toho 19.9 prebiehalo az do dnes . K veciam ktore si chcem odviezt : vsetko je to hnutelny majetok , nabytok a elektricke spotrebice ktore su moje , nie su to vstavane spotrebice , to ze chcem vstupit do bytu vedia a informoval som aj oficialne listom na podaci listok ale chcu to natahovat o 18 dni (je to to v komunikacii) , zmieril som sa s tym ze podla nejakeho zakona moze byt ta vypovedna lehota tri mesiace ale nezmierim sa s tym ze si nesmiem vziat svoje veci odtial co mi pride uplne ujete . kazdopane si prosim precitajte celu komunikaciu a ci ozaj mi mozu zabranit ked tam pridem s policiou si prevziat svoj majetok , cela komunikacia nizsie :

Prenajimatel
Dnes som dal znova inzerat na byt prenajom , len aby si vedela , od 1.10 ho chcem prenajat niekomu

Najomca
19-09-2014 13:45
No neviem aký dôvod máš na svoje konanie.... ja som myslela že počítaš koľko ti mám zaplatiť za tú tvoju vymyslenú kauciu po odrátaní toho preplatku. Tak si mi to napísal,že mi dáš vedieť keď sa na to pozrieš,tak neviem čo týmto sleduješ. A ak si hľadáš od 1.10. nových nájomníkov tak dúfam,že ten preplatok mi pred odovzdaním bytu teda vrátiš,keď mám odísť.

Prenajimatel
19-09-2014 14:17
Písal som ti ze potrebujem aby si zaplatila jeden depozit a jeden nájom tento mesiac, ten výpis za rok 2013 stále nemám ale neoficiálne mi napísali zo sbdo ze je to 675 co je za tri mesiace 202 ktoré ti mam vrátiť aby som mohol prenajať vlastný byt

Najomca
19-09-2014 14:21
no presne ako píšeš... takže ti môžem poslať 123€ a tým pádom to bude ako jeden depozit ktorý odo mňa chceš. Mám ti ich teda poslať alebo ako si to predstavuješ?

Prenajimatel
19-09-2014 14:22
Neposielaj nič

Najomca
19-09-2014 14:23
tak potom ozaj nerozumiem o čo ti ide...


Prenajimatel
22-09-2014 11:20
ahoj , posli mi cislo uctu kam ti mam poslat peniaze , dnes by som to poslal

Najomca
22-09-2014 11:24
0000000000/0000

Prenajimatel
22-09-2014 13:17
OK poslal som 202

22 septembra
Najomca
A teraz si to predstavuješ, že ti prvého mám dať kľúče alebo ako?


Prenajimatel
22-09-2014 17:21
Príde Z, (sestra) pre ne potom


Najomca
22-09-2014 17:24
Kedy potom?

Prenajimatel
22-09-2014 17:29
Sak prvého


Najomca
24-09-2014 17:33
Ahoj,chcem ti povedať,že do prvého sa isto nestihnem odsťahovať nakoľko som ešte nenašla byt. Snažím sa to vyriešiť čím skôr. Nehnevaj sa na mňa ale dal si mi tiež vedieť v strede mesiaca a ozaj sa teraz neodsťahujem do Mesta alebo hocikam na mesiac kým si ničo nájdem. Vedel si o situácií akú mám,dopredu som ti vravela že sa nebudem sťahovať hore dole a sám si súhlasil. Tak dúfam rozumieš že robím všetko preto aby som odišla čím skôr,aby som sa nemusela každý deň dozvedať novú zmenu situácie... Takže keď si nájdem byt tak sa odsťahujem. Myslím že je to korektné a nemusíš sa obávať, zaplatím si každý deň čo budem v tom byte bývať. A byt si hľadám promptne,lebo mňa tiež neteší táto situácia. Zatiaľ ahoj

Prenajimatel
24-09-2014 17:44
Nechce sa mi vysvetľovať situáciu ale písal som ze potrebujem aby si zaplatila vtedy co bolo v zmluve, keďže sa nedalo ja som si musel zobrať nevyhodnu pozicku a teraz to riešiť takto, takže naozaj čakám ze prvého už môžem byť prenajať so zmluvou niekomu, mňa sa tiež nikto nepýtal keď som mal problémy

Najomca
24-09-2014
ale ja tvoje problémy vážne riešiť nebudem. To hovoríš dobre mne si prenajal byt kde som neporušila žiadny bod zo zmluvy. Takže neviem o čom teraz píšeš. Tvoje problémy sú tvoje ja ti do nich nevidím a ani nechcem. Ale žiadne pravidlo kde ma môžeš vysťahovať zo dňa na deň porušené nieje a nezabudni že zmluvu si mi poslal a mám tu aj napísané že ty si ju podpísal takže je v platnosti. A čo sa týka tej kaucie tak tá sa dáva novému nájomcovi a nie pri predlžovaní zmluvy. A myslím si že tiež nechceš mať problémy ty, tak ich prosím ťa v záujme korektných vzťahov nerob ani ty mne.

Najomca
24-09-2014 17:54
A to,čo tam budem navyše ti s pravidelnosťou odovzdám na účet tak ako si žiadaš v zmluve.

Prenajimatel
24-09-2014 17:55
Nie
Do prvého

Najomca
24-09-2014 17:59
Tak v tom prípade aj s Daňovým úradom za krátenie dane z prenájmu. Pekný večer ti prajem

Prenajimatel
24-09-2014 18:00
Nech sa páči, do prvého

Najomca
24-09-2014 18:05
Veď píšem,že v poriadku....

28 septembra
Najomca
28-09-2014 12:28
Kľúče odovzdám bezvýhradne prenajímateľovi!

Prenajimatel
28-09-2014 12:46
Tak potom dnes

Najomca
28-09-2014 12:48
Do posledného mám nájom zaplatený a do 1. mám byť vysťahovaná.... Viac ti nemám k tomu čo povedať!

Prenajimatel
28-09-2014 12:50
Počúvaj už má stves kľúče odovzdas tatovi prvého preber si to ako chceš ak chceš robiť problémy tak to môžem riešiť inak
30 septembra

Najomca
30-09-2014 16:47
Ahoj Prenajimatel ,tak som teda túto patovú situáciu ktorú si vymyslel riešila s právničkou nakoľko ma už nebaví sa stále dohadovať a obhajovať kto je v práve a podobne a informujem Ťa,že kedže mi nebola doručená písomná výpoveď tak platí zo zákona nasledovné: Ak nájomca užíva veci aj po skončení nájmu a prenajímateľ proti tomu nepodá návrh na vydanie veci alebo na vypratanie nehnuteľnosti na súde do 30 dní, obnovuje sa nájomná zmluva za tých istých podmienok, za akých bola dojednaná pôvodne. Nájom dojednaný na dobu dlhšiu ako rok sa obnovuje vždy na rok, nájom dojednaný na kratšiu dobu sa obnovuje na túto dobu. A ak bola daná písomná výpoveď, skončí sa nájom bytu uplynutím výpovednej lehoty. Výpovedná lehota je 3 mesiace nie menej a začína plynúť prvým dňom mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom bola nájomcovi doručená výpoveď. Čiže predpokladám,že doporučene aby si mal dôkaz,ju môžem očakávať od zajtra,takže lehota výpovednej doby je od 1.11.2014. Takže 31.1.2015 ti odovzdám byt. Len Ťa chcem upozorniť,že som zákonom chránená proti tomu,čo na mňa skúšaš. A aby som nezabudla tak moja ústretovosť vo veci platenia zvýšeného nájmu na 325€ bola moja hlúposť,lebo v tejto situácií je zmluva platná a nájom sa uhrádza v tej sume ako je to v nej uvedené,čiže 225€. Policajtov som pre istotu informovala ak by si náhodou chcel svoje vyhrážky,riešenia situácie inak,realizovať. A jediný komu môžeš v tomto prípade znepríjemniť situáciu si ty,nakoľko ty budeš jediný, kto bude porušovať zákony. Aby si ma zbytočne nemusel kontaktovať tak ti chcem povedať,že výpoveď zmluvy zašli na adresu ktorú som uviedla na zmluve.

Prenajimatel
30-09-2014 16:49
1.10 ta tam nechcem vidiet
a neskusaj pravnikov a policajtov
byt nieje tvoj nezaplatila si co bolo treba , meskala si skoro kazdy mesiac , chod bud k mame alebo k tvojmu viac ma nezaujima , mal som pochopenie dlho ale uz nie

Prenajimatel
30-09-2014 17:00
zmluva bola robena na rok pokial viem a nedohodli sme sa na novej takze neplati

Najomca
30-09-2014 18:07
Odsek zo zmluvy: Článok VIII Skončenie Nájmu odsek 3. Prenajímateľ je oprávnený od zmluvy odstúpiť najmä ak: a) nájomca je v omeškaní s dvoma alebo viacerými splátkami nájomného.... A najväčšie meškanie som nemala ani z mesačným omeškaním.A nebaví ma opakovať ti ako papagáj, že v zákone je jasne napísané,že ak do 30 dní písomne nieje zmluva vypovedaná ČO NEBOLA!!!! predlžuje sa automaticky.... Neviem o čom je nutné diskutovať a policajtov a právnikov budem do toho ťahať lebo ty porušuješ moje práva,nie ja tvoje,mal si si naštudovať potrebné veci ak si chcel byt prenajímať a hlavne meniť dohodu... Neznalosť zákona neospravedlňuje


Najomca
30-09-2014 18:57
S Nerelevantným vypovedaním zmluvy nedokážeš nič. V zmluve sú pravidlá jasne dané a tie nikdy opakujem nikdy neboli porušené. A ak sa na novej nájomnej zmluve nedohodnú obe strany stále platí stará zmluva a tá sa má vypovedať písomne a nezabúdaj že s dobou 3 mesiace a v lehote od ukončenia doby nájmu 30 dní. Na okamžitú výpoveď ti nárok nevzniká ak omeškanie nájmu nieje v rozsahu ako je uvedené v zmluve,čo nieje. Máme ti vysvetliť ešte niekoľko krát,že to čo píšeš neobstojí nikde? A ak ma chceš vysťahovať mám ochranné právo zo zákona na minimálne obdobie 3 mesiace?

Prenajimatel
30-09-2014 19:04
ako chces , mam len jedno zdravie , zajtra posielam ukoncenie zmluvy , este sa opytam na ten bod 5 kde je napisane ze zmluva sa uzatvara na dobu urcitu jeden rok , kazdopadne nech to dopadne ako chce tak ci tak dam oznamenie ze to uzivas neopravnene , a taktiez len aby sme si boli kvit pojdem na danove ako ty s tym ze ci si naozaj odvadzala za podnikanie spravne dane lebo viem o ludoch ktorych si strihala nacierno , tymto to naozaj uzatvaram , a dakujem ti za dobru lekciu

Najomca
30-09-2014 19:39
Nevyhrážaj sa mi prosím,ja mám svedomie čisté... Je pod moju úroveň dávať ťa na daňové, každému sa všetko raz vráti samo. ...a to ja môžem ďakovať tebe,za lekciu,pretože ukrátila som akurát seba,že som ťa strihala zadarmo,že sme rodina keď som ešte podnikala. Tu platí,že to mám za dobrotu na žebrotu... Takže presne, riešiť súdny príkaz na vysťahovanie budem riešiť nasledovne zo zákona a to: Ak by ste v užívaní bytu bránili osobe oprávnenej tento byt užívať, mohli by ste sa dopustiť trestného činu neoprávneného zásahu do práva. tým pádom ja ako Fyzická osoba mám právo najmä sa domáhať, aby sa upustilo od neoprávnených zásahov do práva na ochranu mojej osobnosti, aby sa odstránili následky týchto zásahov a aby mi bolo dané primerané zadosťučinenie. Pokiaľ by sa nezdalo postačujúce zadosťučinenie podľa odseku 1 najmä preto, že mi bola v značnej miere znížená dôstojnosť ako fyzickej osoby alebo moja vážnosť v spoločnosti, mám ako fyzická osoba tiež právo na náhradu nemajetkovej ujmy v peniazoch.

Prenajimatel
30-09-2014 19:41
A tých 202 mi posli naspäť lebo to nebolo vyuctovane oficiálne aby to bolo v poriadku a nevyhrazam sa len konštatujem

Najomca
30-09-2014 21:53
Okamžite stiahni ten odkaz lebo ta zažalujem za poškodzovanie dobrého mena, kedže ma tam menuješ!!!

Prenajimatel
01-10-2014 07:18
pre info , toto dnes posielam postou
stiahnuť
ziadost o vstup.pdf
stiahnuť
vypoved.pdf

Najomca
02-10-2014 10:43
dobry den pan Prenajimatel,
s 3 mesacnou vypovednou lehotou suhlasime, t.j. k 1.1.2015, kedze so zvýsenim najmu nesuhlasim. Co sa tyka vstupu do bytu, ktorý mam do 1.1.2015 v stalom užívaní a plus s nim aj dané príslusenstvo, preto odstahovanie tychto veci bude možné az po tomto datume. V poslednom bode Vas este raz vyslovene ziadam o stiahnutie statusu, kde sa spomina moje meno na socialnej sieti, inak budem nutena spisat trestne oznamenie. S pozdravom pravny zastupca najomcu.

Prenajimatel
02-10-2014 11:10
Povedzte mi zákon na základe ktorého sa hovorí že nemôžem vstúpiť do bytu a skontrolovať ho keď je to v zmluve na ktorú sa odkazujete a zákon ktorý mi zakazuje odviezť si veci v mojom osobnom vlastníctve na ktoré sa zmluva o nájme ktorú stále spomínate nevzťahuje, na odvoze veci trvám a zabezpecim si aj nestrannu asistenciu zo strany polície, a prosím o vrátenie 202 euro ktoré vyuctujeme až po skončení nájmu oficiálne podľa bytového družstva

Najomca
02-10-2014 11:33
Nikto nepovedal ze do bytu nemôžete vstúpiť a skontrolovať ho za prítomnosti nájomcu..... Podpisom nájomnej zmluvy prechádza aj vsetko príslušenstvo do dočasnej držby nájomcu tohto bytu, nájomca toto príslušenstvo moze užívať a nesmie ho poskodzovat, treba dobre citát nájomnú zmluvu, tym pádom ho ma v držbe až do konca výpovednej lehoty. Podla paragrafu 698 ods. 1 si toto príslušenstvo môžete vziať, co však znamená nedodržanie nájomnej zmluvy, v tom pripade žiadame o určitú zľavu z najomnej sumy.

Prenajimatel
02-10-2014 11:37
Článok I Predmet nájmu Prenajímateľ sa zaväzuje prenechať nájomcovi do užívania 3–izbový byt číslo 97, ktorý sa nachádza na 1. nadzemnom podlaží v bytovom dome, súp. č. 000 , na ul. XXX v XXXj Turej. Bytový dom je postavený na pozemku, parc. č.: 6, druh pozemku – bytovka. Predmetné nehnuteľnosti sú zapísané na LV č. 0000, pre obec k. ú Stará Turá, vedenom na Katastrálnom úrade v Novom Meste nad Váhom.

Prenajimatel
02-10-2014 11:38
1) Prenajímateľ sa zaväzuje odovzdať byt nájomcovi do užívania v stave spôsobilom na dohodnuté užívanie. O odovzdaní a prevzatí bytu a o zariadení bytu spíšu zmluvné strany písomný protokol, ktorý bude pripojený k tejto zmluve ako jej príloha č. 1.

Kde je tu príslušenstvo ? Ale ak trváte na tom že mi to neumožníte tak budem ústretový a dám Vám zľavu o ktorú žiadate a to 1 Euro / mesačne

Najomca
02-10-2014 13:44
Pokial nechcete aby sme tuto zmluvu dali určiť sudom za neplatnu, kedže protokol ktorý mal byt súčasťou zmluvy podla článku 3 bodu 1 neexistuje, rešpektuje tieto podmienky. Ďalej sa v článku 3 bode 7 píše ze " nájomca sa zaväzuje vykonávať na svoje náklady drobne opravy v byte a na jeho zariadeni súvisiace s jeho užívaním a údržbou."

Prenajimatel
02-10-2014 13:48
Priloha bola pisana perom na cisty papier a v prilohe boli stavy meracov plynu a uzitkovej vody , opakujem trvam na odvoze svojich osobnych veci v mojom vlastnictve z dovodu .... ale vlastne dovod nie som povinny uvadzat

Najomca
02-10-2014 14:11
Neviem ci je Vám známe ze protokol je tak isto právny dokument a musí mat nejakú formu a kedže to mal byt protokol o zariadeni bytu čiže prislusenstva ktorý nájomca bude mat v byte a bude ho využívať, merace plynu a úžitkovej vody, niesu vo vašom vlastníctve takze tento " papier" nieje vobec protokolom o zariadeni čiže je v tomto smere právne irelevantnym. Vaše dôvody na odobratie príslušenstva nájomcovi, ktorý byt stale obýva nas nezaujímajú.

Prenajimatel
02-10-2014 14:22
Naozaj nevidim nikde pravny dovod aby ste mi mohli zakonne branit uzivat veci v osobnom vlastnictve na ktore sa zmluva o prenajme bytu nevztahuje , opakujem ze veci si pridem odviezt , ak mi to neumoznite tak v tom pripade podam trestne oznamenie za kradez a nedovolene uzivanie cudzieho majetku - neexistuje ziadna pravna norma ani zakon ktora mi v tomto moze zabranit este stale zijeme v civilizovanej spolocnosti a majetok ktory si kupim za vlastne prostriedky patri mne a mozem ho slobodne uzivat

Prenajimatel
02-10-2014 14:24
a ziadam o okamzite odpojenie internetoveho pripojenia ktore nieje zmluvne podlozene cize bolo vykonane proti mojej voli

Najomca
02-10-2014 14:30
Trestne oznámenie kludne podajte, môžeme to riešiť aj súdnou cestou.... Vy ste síce majiteľom týchto veci ale tak isto ste aj prenajimatelom bytu a veci ktorých vy ste vlastníkom ma teraz v držbe nájomca bytu. Bolo by dobre, začať sa baviť s niekym, kto sa tymto veciam rozumie a nie kto v tom tápa. Pokial chcete zariadenie bytu užívať, treba byt prenajímať ako bytový priestor bez prislusenstva a podla toho nastaviť aj výšku nájomnej sumy.

Prenajimatel
02-10-2014 14:37
som prenajimatelom bytu a nie nabytku a spotrebicov , 12.10 si pre tie veci pridem

Najomca
02-10-2014 14:43
Žiadame aby bola v tejto veci prítomná polícia. A kedže žiadny protokol o tom čo ste v byte nechali neexistuje neviem na základe čoho chcete z bytu odnášať Váš majetok. Veď keď už sa zmluvou ohrádzate v tej sa neuvádza nič čiže ste mohli prenajať holo-byt.

Prenajimatel
02-10-2014 15:00
mam v plane aby bola policia pritomna

Prenajimatel
02-10-2014 15:26
A žiadam o stanovisko za nepovolené zapojenie internetu a vrátenie 202 euro

Najomca
02-10-2014 15:29
A keďže chcete porušiť článok III bod 1) v ktorom sa píše že sa zaväzujete odovzdat byt nájomcovi do užívania v stave sposobilom na dohodnute užívanie,ktorým je bývanie v byte je namieste urobit kalkuláciu nájmu po odvoze,a z vybavenim ktore si odnesiete stratí určená platba svoj rozsah takže cena nájmu bude vo Váš neprospech ponížená o značnú sumu... Navrhujem poníženie o 150€ nakoľko je porušený aj bod kde sa nájomca zavazuje umoznit nájomcovi nerušené užívanie bytu po celú dobu účinnosti tejto zmluvy čo je k 1.1. 2015. Stanovisko k internetu je také že v byte sa v tejto veci nájomca neprevinil nakolko zapojením nevznikli ziadne skody na majetku ani predmete najmu ani sa nevykonali v tejto veci ziadne stavebne zmeny.

Prenajimatel
02-10-2014 15:41
Byt bol v stave sposobilom , vybavenie bytu nieje predmetom zmluvy , odstahovanim vlastnych veci neznemoznujem najomcovi uzivanie bytu ale uzivanie mojich osobnych veci ktore som kupil a zaplatil z vlastnych prostriedkov , vas navrh o ponizenie neakceptujem maximalna zlava ktoru akceptujem je 1 Euro mesacne tym moja ustretovost konci , kedze su veci o ktorych sa cely cas bavime v mojom vlastnictve tak si ich odveziem 12.10 za asistencie policie a potom mozte riesit sudom ci som si ich mohol vziat alebo nie , a internet je zasah do bytu s ktorym som nesuhlasil takze trvam na odpojeni , tymto tuto debatu ukoncujem pretoze sa sice ohanate paragrafmi a bodmi zmluvy ktore vsak o mojich osobnych veciach absolutne nehovoria . 12.10 si moj osobny majetok odvazam a trvam na odpojeni internetu a vrateni 202 Euro

Najomca
02-10-2014 15:48
Ja opakujem ze internetom nebol vykonany ziadny zasah do bytu. A máme za to že vstavaný spotrebič je predmetom nájmu! Veci ktoré uvádzate niesu spísane v preberacom protokole a niektoré sú neexistujúce a vymyslené. A poprosím vás aby ste si zohnal človeka ktorý tým paragrafom rozumie a mohli sme sa baviť v právnej rovine nie dohadmi čo môžte a na čom trváte. A stanovisko k odovzdaniu vecí o ktorých sa rozprávame vám poskytnem až po prebraní poštovej zásielky na ktorú je lehota 18dní. Dovidenia

Prenajimatel
02-10-2014 15:56
nerozumiem co je vymyslene a neexistujuce , obvinujete ma snad ze som si vymyslel fiktivny majetok ?

Najomca
02-10-2014 16:44
ako píšem ďalej sa v tejto veci budem konfrontovať po prevzaní a obdržaní poštovej zásileky a po dohovore s vami máme zato že si nepamatáte majetok ktorý žiadate. A to napríklad 3x otočná stolička?!? v prenajatom byte sú dve. To je len príklad, o ďalšom stanovisku Vás budeme informovať písomne nakolko máme za to,že po odobratí sporáku,chladničky a podobne narušite stav sposobili na uzivanie, ktorý bol dohodnuty

Najomca
02-10-2014 22:07
Počúvaj ma Prenajimatel,to ty asi nemáš kúska hanby sa mi zdá. Som si teraz prečítala čo sa tu vôbec deje a neviem ako ti z huby môžu vychádzať také neinteligentné veci. Mala som väčšiu mienku o tebe.... Kde si si ty vydedukoval,že ti navrhujem platiť mesačne 75€? tá kalkulácia je.keď už je reč o nejakej kompenzácií,jednorázová za tie veci čo si chceš zobrať a nehraj sa tu na chudáka,že tebe je ukrivdené.... Lebo sám vieš že tie veci si tu nechával kvôli tomu že ich nemáš kam dať ja som ich tu nepotrebovala! A nebudem sa zapájať do debaty ktorú tu vedieš, lebo je to pod moju úroveň,ale skús ľudí nezavádzať krivdami a polopravdami. Ďakujem


Prenajimatel
7.10.2014 11:36
Len pre istotu aby sme mali rovnake informacie : 12.10 ako som avizoval pred tyzdnom si pridem skontrolovat byt a zaroven odviezt svoje veci , informovani ste boli a podla policie bola informacia dostatocna ktoru ste aj potvrdili (vid konverzaciu o tom ) , a stale nemam odpoved kedy vratite 202 Euro ktore som poslal aby sme uzavreli vyuctovanie bytu za 2013 ale ktore musime urobit oficialne podla bytoveho druzstva po ukonceni najmu teda v 1/2015

Najomca
7.10.2014 11:42
No napísal si DO 12teho alebo 11teho nechce sa mi to hľadať a informujem ťa že môžem iba vo štvrtok 9.10. v poobedňajších hodinách. O presnej hodine ma informuj.


Prenajimatel
17.10.2014 11:45
Tak si najdi zastupcu ktory tam bude za teba , a stale mi chyba jedna odpoved

Najomca
7.10.2014 11:49
nemá kto.... a kvôli tým tvojim veciam si isto nebudem brať dovolenku... zástupcu si sa sľúbil nájsť ty, sám si povedal že si do toho dátumu mám určiť termín, tak som ti ho napísala.

Prenajimatel
7.10.2014 11:55
ja som avizoval od 1.10 ze pridem 12.10 ty si mi napisala az 7.10 ze to ma byt za dva dni z objektivnych dovodov tam nemozem prist takze ak neumoznis toho 12.10 tak to budem povazovat za hrube porusenie zmluvy o najme

Najomca
7.10.2014 11:58
neviem o čom teraz píšeš... Porušenie zmluvy je to že si chces vziať vec ktoré sú predmetom adekvátneho užívania bytu.... a v liste ktorý si mi napísal upozorňujem že sám si navrhoval že si mám povedať termín, a je to tam čierne na bielom že hociktorý termín do 12TEHO!!!! Takže čo zas ideš riešiť jaké porušenia?

Prenajimatel
7.10.2014 12:01
lebo termin si dala az dnes kdezto ja som ho dal 1.10 a ty si dala termin ktory z objektivnych dovodov je nesplnitelny , a veci nie su predmetom to sme si uz vysvetlili , a stale opominas informaciu o tych 202 euro co som poslal

Najomca
7.10.2014 12:04
nemám ti k tomu čo povedať. A termín som určila,nalož s touto informáciou ako chceš. V sobotu, nedeľu som v práci,takže nebudem doma.

Prenajimatel
7.10.2014 12:11
Stále mi uniká informácia o 202 euro ktoré mi máš poslať späť


Najomca
7.10.2014 12:21
Ja už som napísala,že ti nemám k tomu čo povedať... Neviem z akého dôvodu ti mám ja niečo posielať späť. Skôr by ma,keď sme pritom zaujímalo ako teda budeš postupovať a nahradíš škodu spôsobenú vypojením elektriny napríklad. A 100€ ktoré som ti poslala za minulý mesiac navyše kvôli tvojím súkromným veciam,nakoľko ti mám platiť 225€. Takže skús sa začať vyjadrovať o nesplnených povinnostiach z tvojej strany,a nie viesť nekonečnú komunikáciu o obviňovaní mňa a podobne. Lebo ja som myslela že tie peniaze na mojom účte sú za tieto obmedzenia,ktoré som ja pre pohodlné užívanie prenajatého bytu musela riešiť.


Prenajimatel
7.10.2014 13:01
Najomca , tak toto nie , mas mi to poslat z toho dovodu ze som ti jasne napisal ze je to za vyuctovanie ktore si chcela spravit predtym nez odides 1.10 predtym nez si si najala pravnika a nedodrzala si to , tym ze si platila 325 si len potvrdila ze si obdrzala novu zmluvu a zaroven ju nesplnila lebo si nezaplatila depozit , teraz sa len pravnicky vykrucas ze si o nej nevedela a musel som to poslat na doporucenku , skodu za vypadok elektriny si ziadnu nehlasila takze neviem o com hovoris a urcite je uz 6 mesiacov odvtedy takze je to nerelevantne , a neposlala si mi 100 naviac pre moje sukromne veci ale pre objektivne zvysenie najmu vzhladom na situaciu na trhu , takze sa vyjadrujem o nesplnenych povinostiach , uzivas byt ktory nieje tvoj len pomocou pravnickej klucky , uzivas veci ktore nie su tvoje a neches mi umoznit si ich vziat , a neviem preco by som ja mal platit tebe za pohodlne uzivanie bytu nieco navyse , ked navyse doteraz ziadna zmena doteraz neprebehla , cize 202 euro ktore som ti poslal a citujem nasu konverzaciu : "

"Najomca

No neviem aký dôvod máš na svoje konanie.... ja som myslela že počítaš koľko ti mám zaplatiť za tú tvoju vymyslenú kauciu po odrátaní toho preplatku. Tak si mi to napísal,že mi dáš vedieť keď sa na to pozrieš,tak neviem čo týmto sleduješ. A ak si hľadáš od 1.10. nových nájomníkov tak dúfam,že ten preplatok mi pred odovzdaním bytu teda vrátiš,keď mám odísť. Prenajimatel 19-09-2014 14:17Prenajimatel

Písal som ti ze potrebujem aby si zaplatila jeden depozit a jeden nájom tento mesiac, ten výpis za rok 2013 stále nemám ale neoficiálne mi napísali zo sbdo ze je to 675 co je za tri mesiace 202 ktoré ti mam vrátiť aby som mohol prenajať vlastný byt Najomca 19-09-2014 14:21 Najomca

no presne ako píšeš... takže ti môžem poslať 123€ a tým pádom to bude ako jeden depozit ktorý odo mňa chceš. Mám ti ich teda poslať alebo ako si to predstavuješ? Prenajimatel 19-09-2014 14:22 Prenajimatel

Neposielaj nič Najomca 19-09-2014 14:23 Najomca

tak potom ozaj nerozumiem o čo ti ide... 22 septembra Prenajimatel22-09-2014 11:20 Prenajimatel

ahoj , posli mi cislo uctu kam ti mam poslat peniaze , dnes by som to poslal Najomca 22-09-2014 11:24

kde je jasne aj pre nepravnika ze si vedela ze je to za vyuctovanie a dokonca si aj suhlasila s novou zmluvou (tym ze si dobrovolne zaplatila sumu 325E) o ktorej tvrdis ze nevies , takze tych 202 ktore som poslal 22.9 ziadam naspat aby sme mohli urobit riadne vyuctovanie podla zmluvy na ktoru sa stale odvolavas , cize mi vychadza ze neustala zevadzas ci uz s informaciou ze si nevedela o novej zmluve , dalej ze nevies preco som ti poslal 202 Euro , ze mi nechces umoznit vstup a odvoz mojho hnutelneho majetku 12.10 o ktorom som ta informoval preukazatelne uz 1.10 a ze mi davas nerealny a nesplnitelny termin (7.10 mi das info ze to ma byt 9.10) , takze ako sumar to zhrniem : 12.10 si pridem skontrolovat byt nakolko som ta o tom informoval preukazatelne a az dnes si mi dala informaciu ze to ma byt v inom nerealnom termine , 202 Euro poslane 22.9 za vyuctovanie bytu cim si podmienovala svoj odchod z bytu k 1.10 ziadam naspat dnes (nakolko si neodisla ale naopak mas tam byt do 1.1.2015) , za kazdy dalsi den budem ziadat uroky v omeskani podla NBS , na moj vlastny hnutelny majetok na ktory sa zmluva o najme nevztahuje nemas ziadny narok pretoze ziadny zo spotrebicov nieje vstavany kde okrem ineho tvrdis ze tie veci vobec nepotrebujes (citujem tvoje slova z 2.10.2014 : "Kde si si ty vydedukoval,že ti navrhujem platiť mesačne 75€? tá kalkulácia je.keď už je reč o nejakej kompenzácií,jednorázová za tie veci čo si chceš zobrať a nehraj sa tu na chudáka,že tebe je ukrivdené.... Lebo sám vieš že tie veci si tu nechával kvôli tomu že ich nemáš kam dať ja som ich tu nepotrebovala!") a stale trvam na odpojeni internetu z bytu nakolko som nedal ziadny suhlas na zriadenie pripojky

Najomca
7.10.2014 13:09
Ty sa hlavne daj dokopy.... A aby som nezabudla pri preberaní tvojich osobných vecí.... Jednoznačne vyslovujem,že žiadam aby si zabezpečil,že by bola prítomná polícia a na základe písomného upozornenia na stiahnutie príspevku ktorý si napísal a nestalo sa tak,dokonca naopak,zabezpečil si šírenie tejto zavádzajúcej správy,po odovzdaní tvojich vecí,podám trestné oznámenie so žiadosťou náhrady škody ktorá mi tvojim konaním bola vzniknutá... Už ma prosím ťa neotravuj tvojimi výlevmi. A 6 mesiacov neubehlo od dátumu kedy mi bola odpojená elektrina a mám dosť svedkov na to že mi odpojená bola. a túto informáciu príslušnému orgánu potvrdia aj elektrárne. Takže ti prajem pekný deň.
denis_m6
07.10.14,11:30
wow. toto iba napisat muselo stat kopec casu. pekne zamotany pripad. Odporucam zverit prebratie niekomu inemu, lebo emocie pracuju...
jslancik
07.10.14,11:41
ty si to dočítal? :) ja som sa dostal iba po časť, kedy sa radila s právničkou :)
denis_m6
07.10.14,11:46
no v tomto pripade asi plati, prvy problem a vyhodit bez milosti, lebo cim viac clovek ustupuje, tym viac si druha strana zial dovoluje. keby to zrusil hned, mohol mat pokoj chudak a nevypisovat novely na pokracovanie po veceroch.
Chobot
07.10.14,11:46
Nechce sa mi to celé čítať, možno večer si to pred spaním pozriem, ale už z úvodu je jasné, kto tu hraje nečestne. A tá baba to nie je. Ty si bez zmluvného základu požadoval od nej vyššie nájomné.

Pravdepodobne ani neplatíš dane z príjmu za prenájom a jej sa vyhrážaš, že podniká neoprávnene.

Chceš ju zo dňa na deň vyhodiť, hoci platí (možno s malým meškaním). Vôbec si jej nedal výpoveď z nájmu. Jednoducho si sa rozhodol, že ju vyhodíš.

A neide ti o tvoje veci, ide ti o to, aby si tej nájomníčke znepríjemnil posledné dni nájmu. Skús sa schladiť a normálne, ako rozumný človek ukonči ten nájomný vzťah - daj jej výpoveď a po skončení výp. lehoty ona z bytu odíde.

Neviem prečo nedokážeš pochopiť, že človek v cudzom meste nedokáže za týždeň zohnať nové bývanie. Tak, ako si to urobil ty, sa to nerobí. Aj keby neplatila, sú nejaké postupy. A hlavne - ak si dal návrh novej zmluvy, mal si žiadať, aby ju podpísala. Keď ju nepodpísala, nie je platná. Ak si s tým nesúhlasil, mal si dať výpoveď a nie prskať ako jež.

Sorry, ale nie si čestný človek.
jslancik
07.10.14,12:02
počkaj, počkaj. až také jasné ti to je? Keď nemal podpísanú zmluvu, tak nebol medzi nimi žiadny zmluvný vzťah... Len problém je ten, že on jej poslal z jeho strany podpísanú zmluvu, a ona ju môže ľahko podpísať. Teda platí výpovedná lehota a podobne. Tomu sa nevyhne a to je asi hlavný bod obhajoby :)
On jej svojvoľne nezdvihol nájom počas trvania ich vzťahu. Zmluva bola na dobu určitú, a pre nový zmluvný vzťah navrhol iné podmienky. Mohla súhlasiť, nemusela súhlasiť, Ak nesúhlasila, mala sa vysťahovať.
Samozrejme, spravil hrubú chybu, že pri platnej zmluve ju chcel vysťahovať prakticky okamžite. To naštartovalo reťazec nešťastných udalostí.
No, vzťahy medzi nájomcom a prenajímateľom sú komplikované. A oni to hooodne vyhrotili...
Zippo75
07.10.14,12:05
to CHobot : len k tej zmluve ktora nebola podpisana :

Prenajimatel :
Ahoj je mi ľúto že som nedosiel ale mne sa v piatok pokazilo auto keď sa darí tak to ide tento víkend mam promociu tak tu zmluvu nechám u segry alebo tata už podpísanú nech to to prinesú potom a premýšľal som veru o predaji len som nerozmýšľal nad cenou ani neviem ako také byty idú

Najomca
18-08-2014 19:42
ok ved skus ale tento tyzden som komplet zanepraazdnena bo realizujem jeden projekt takze neviem kde mi hlava stoji a cez week sme na tej chate tak mi daj vediet ze co a jako teda si vymyslel ohladom tej zmluvy ze komu si to nechal alebo ako... Co sa tyka mna neponaahla to bo kolko platit mam viem takze mne to neponaaaahla a myslim ze sa z toho nestriela... a ohladom toho predaja pytam sa bo rozmyslam nad kuuupou a ked tu byvame tak ma napadlo ze sa ta opytam... A co sa tyka ceny tak sme nasli prerobene 3izbaky za takych 42-45 tisiiic tak keby si na nejaku cenu prisiel mohol by si dat vediet ze co si vyskuuumal aby sme vedeli ci by sme sa vedeli nejako dohodnut keby si sa rozhodol alebo respektíve aby sme vedeli co a ako

Vybral by som z jej odpovede ze pise ze vie kolko ma platit a akceptuje ju ale ked prislo na depozit tak uz o tom nevedela (bol sucastou zmluvy novej)
to ze tam bude tri dalsie mesiace som prekusol a viem s tym zit napriek tomu ze akceptovala a potom poprela novu zmluvu , nieje v cudzom meste v tom istom meste zije jej priatel aj jej matka takze o tom to tiez nieje , a ide mi o moje veci pretoze sam som sa v cudzom meste stahoval a potrebujem si zariadit byt , a vhyodit som ju chcel na zaklade toho ze akceptovala zmluvu a zrazu nie
Chobot
07.10.14,12:16
No, skomplikovali ste si to. A k tým veciam - asi nebude k tomu jednoznačný postoj ani na porade - jedni budú tvrdiť, že si ich môžeš zobrať, iní že nie.

Ja som skôr názoru, že nie. Byt si jej prenajal v takom stave, v akom je a to, že z neho zrazu spravíš holobyt (bez zariadenia) jej zásadne zmeníš podmienky nájmu. Ona ti platí aj za tie veci, čo užíva. Ak jej všetko zoberieš, tak by si mal znížiť nájomné.

Osobne si myslím, že odíde skôr, ako za 3 mesiace. Tiež sa snaží robiť ti naprieky.
Zippo75
07.10.14,12:20
dakujem za odpoved , mozem potom informovat ako to dopadlo ak bude zaujem
Katy a R
07.10.14,12:27
- si sa ale rozpísal, myslíš, že ti niekto takto skôr poradí ?
Dôležité je, ako bola tá zmluva uzatvorená - ak si ju naozaj uzavrel len na 1 rok, tak končí po tom jednom roku - a basta. (vôbec sa zmluva neobnovuje, ako tam spomenuté- pre nájom bytu také neplatí žiadnu výpoveď by ani nebolo treba dávať!) - treba si pozrieť obč. zákonník a postupovať podľa toho - aj prečítať o povinnostiach obidvoch strán by bolo dobre! (napr tvoj vstup do bytu zákon tiež rieši)

Už iná vec bude, ak ste uzavreli aj novú zmluvu? - tam už platí VL. (nečítala som všetko, je toho veľa).
Chobot
07.10.14,12:27
Budeme radi a možno niekto v budúcnosti získa cenné rady.

Len to prosím ťa potom skráť... ;) D)