lecci
24.04.06,14:19
ahojte,

pohravam sa s myslienkou, ze by som popri zamestnani zacala podnikat ako SZCO v oblasti uctovnictva. Viete mi poradit ako na to a co to obnasa?
Mam na mysli veci okolo odvodov, dani a pod.
A este jedna otazka: Je nejako stanovene ake uctovnictvo musim viest? Lebo vsade sa spomina JU, ale mne je sympatickejsie PU.
Za odpovede a rady vopred dakujem :confused:
Manual
24.04.06,12:32
ahojte,

pohravam sa s myslienkou, ze by som popri zamestnani zacala podnikat ako SZCO v oblasti uctovnictva. Viete mi poradit ako na to a co to obnasa?
Mam na mysli veci okolo odvodov, dani a pod.
A este jedna otazka: Je nejako stanovene ake uctovnictvo musim viest? Lebo vsade sa spomina JU, ale mne je sympatickejsie PU.
Za odpovede a rady vopred dakujem :D
Ohladne odvodov sa na teba ako SZČO vzťahujú rovnaké zákony ako na iných SZČO, to je v začiatkoch podnikania. A je jedno aké účto si vybereš či JU alebo PU. To je na Tvojom rozhodnutí.
Dala si veeeeeľmi širokú otázku
Pekný deń...:)
Johanka
24.04.06,14:21
ahojte,

pohravam sa s myslienkou, ze by som popri zamestnani zacala podnikat ako SZCO v oblasti uctovnictva. Viete mi poradit ako na to a co to obnasa?
Mam na mysli veci okolo odvodov, dani a pod.
A este jedna otazka: Je nejako stanovene ake uctovnictvo musim viest? Lebo vsade sa spomina JU, ale mne je sympatickejsie PU.
Za odpovede a rady vopred dakujem :confused:
Pýtaš sa ,aké účtovníctvo máš viesť sebe ako SZČO alebo svojim klientom?
SZČO majú zo zákona vyplývajúcu možnosť viesť JÚ. Ak si pre seba vyberieš PÚ, je to v poriadku. Ťažko však budeš na PÚ nahovárať svojich klientov , ktorí sú SZČO. Pre drvivú väčšinu je to drahé . Pre široký okruh SZČO existuje možnosť využiť tzv. paušálne výdavky, pri ktorých nie je povinnosť viesť účtovníctvo...