rrenatka
07.10.14,16:09
pri autonehode zomrel moj muz a sofer bol odsudeny po 10 rokoch .uplatnila som si narok na nahradu skody a po odsudeni sofera v r 2011 som dostala rozsudok ze sa nahrada skody odkazuje na obciansko sudne konanie.Kedze som doteraz nedostala ziadne vyrozumenie ako to pokracuje neviem ci som mala nejako postupovat v tej veci alebo ci to ide dalej aj bezo mna podla zakona . Nie je uz premlcana doba?dakujem
misoft
07.10.14,14:52
Skutok bol dokázaný v súdnom konaní a vodič bol odsúdený. V rozsudku si bola odkázaná na občiansko- súdne konanie. Tak podaj teraz žalobu o náhradu škody majetkovej i nemajetkovej....
buchač
07.10.14,14:57
Rozsudok vraví..." náhrada škody sa odkazuje na občiansko-súdne konanie" ..

To znamená, že šofér bol síce odsúdený za spôsobenú autonehodu s následkom smrti, no nároky na odškodné rieši OP súd.

Na občianske konanie-súd sa nemusíš obrátiť.
Môžeš vyzvať vinníka autonehody na odškodnenie, alebo využiť služby mediátora na mimosúdne vyrovnanie.
Ten súd-podanie žaloby je posledná inštancia.
Dáša_
07.10.14,15:01
bolo to posúdené ako nedbalostný trestný čin alebo úmyselný trestný čin?
bubkoch
07.10.14,18:18
ved pise ze "autonehoda" ... mozno sa mylim, ale este som nepocul aby autonehoda bola niekedy klasifikovana ako zlocin, teda umyselny trestny cin ... vzdy je to prečin cize trestný čin spáchaný z nedbanlivosti, aj ked pri tom zomrie clovek
Dáša_
07.10.14,18:58
ja len, či nahodou nebude ten nárok už premlčaný
misoft
07.10.14,20:21
Šofér - vinník odsúdený po 10 rokoch (asi od havárie). Poznáme vyšetrovacie orgány a "kvalitné" súdnictvo... Takže nárok nemôže byť premlčaný, keď až roku 2011 to bolo súdne potvrdené. A ona už podala v konaní nároky na náhradu škody.
Dáša_
08.10.14,03:06
nuž, existuje tuším dvojročná premlčacia doba, bližšie par. 106 OZ
http://portal.concourt.sk/SearchRozhodnutia/rozhod.do?urlpage=dokument&id_spisu=450407

ako súdiť sa dá, ale keď druhá strana namietne premlčanie, myslím, že súd nebude ani rozhodvať.
maximilian123
10.10.14,05:50
V tomto prípade určite nejde o priznanie práva Trestným súdom, nakoľko nerozhodol o povinnosti zodpovedného plniť. Je potrebné rozlišovať právo na náhradu škody premlčané z najväčšou pravdepodobnosťou po dvoch rokoch od právoplatnosti rozsudku a právo na náhradu nemajetkovej ujmy premlčané z najväčšou pravdepodobnosťou po troch rokoch od právoplatnosti rozsudku.
Premlčanie je zásadný inštitút závislí od podrobného preskúmania prípadu. V žiadnom prípade by som ale zo skúsenosti, neriskoval podávanie žaloby a financovanie advokáta pri premlčanom nároku.

Ďalšou vecou je, že v takýchto prípadoch po autonehodách je najlepšie vyhľadať pomoc odborníka a poradiť sa.
VANUSKA
10.10.14,11:03
UPOZORNENIE !!!!!! Už som o tom písal. Vyvarujte sa spoločnosti VOTUM, ktorá sa "pasuje" za odborníka pri vymáhaní pri náhrade škody. Sú to diletanti, ktorí Vás ošklbú ako hus a nič nevymôžu. Treba sa obrátiť na advokáta a je tu 100% istota, že ODŠKODNENIE vysúdite. Žiaľ život to už nevráti.....
daniela74
14.10.14,09:42
Mate pravdu,život to nevrati už nikomu,bohužiaľ.
Akou najvyššou sumou sa môže pochvaliť advokat,ked tak utočíte a haníte meno VOTUM????????????
CITUJEM:Sú to diletanti, ktorí Vás ošklbú ako hus a nič nevymôžu
Poznáte pracu Votum: odmena u vymoženého odškodného.To mi nejak dokopy.nevymôžu a ošklbu?
Ako viete,že vinník je solventný a na 100% dostane pozostalá to,čo advokát vyčísli??Z čoho ide advokátovi odmena???
VANUSKA
14.10.14,10:02
Teda si takto : VOTUM chce z vymožených peňazí 30% !!!!!! To čo vymôže na to nepotrebujete pokiaľ mate minimálne právne znalosti ani VOTUM ani advokáta. S VOTUM mám vlastné skúsenosti a to veľmi ale veľmi zlé. V podstate len robili poštára medzi mojou osobou ako poškodeným a Príslušnou poisťovňou. Za toto poštovné, ankoľko všetky podklady k k mojim nárokom som si zabezpečil sám. Tieto som poslal VOTUMu a VOTUM ich poslal poisťovni. Za toto poštovné si ako odmenu za POMOC z peňazí od poisťovne blahosklonne zobral odmenu len 30% !!!! Žiadna právna pomoc ako sľubujú. Keď by už malo ísť do tuhého, tak proste prípad uzavrú. A pokiaľ sa týka solventnosti vinníka tak táto otázka je irelevantná a to z toho dôvodu, že odškodné bude platiť príslušná poisťovňa u ktorej mal vinník uzatvorenú "zákonnú poistku" !!!!! Advokát aspoň v mojom prípade keď sa ujal veci a hrozilo premlčanie tak podal Návrh na súd ohľadne odškodnenia za trvalé následky, stratu spoločenského uplatnenia, renty a pod. Dohodli sme sa na podielovej odmene. pokiaľ bude úspešný na 100% tak to bude 15% z vymoženej sumy od poisťovne. Žiadna záloha...proste nič a robí všetko.....S tým, že nevymôže VOTUM nič a ošklbe Vás ako hus.....Nooo vymôže bolestné ale to si vybavíte aj sama na to VOTUM nepotrebujete !!! Na to Vám stačí poslať príslušný posudok s bodovým ohodnotením ošetrujúceho lekára a Poisťovňa s tým problem nerobí.!!! Za to že to prejde cez VOTUM Vás táto ich poštová služba bude stat 30 % !!!!!!!! U Vás pôjde o majetkpvú aj nemajetkovú ujmu a advokát, ktgorý tomu len troche lepšie rozumie môže vymôcť a zpravidla aj vymôže od poisťovne zaujímavé peniaze.....ale žiaľ žiadne peniaze život nevrátia, ale aspoň pomôžu zmierniť životnú situáciu ........
daniela74
14.10.14,10:13
Sprostredkúvam produkt PZP- povinné zmluvné poistenie motorového vozidla.No pokial viem,poisťovne hradia skody na zdraví ,majetku,vecnu skodu,stratu na zarobku a nakldy spojené s pohrebom.Nikde sa tam nepíše,že za smrť poškodeného sú zaviazané poisťovne platiť určité odškodné.Túto nemajetkovú ujmu riešia iba advokátske kancelárie a ide to sudnou cestou.
VANUSKA
14.10.14,11:51
samozrejme že súdnou cestou ....poisťovne sú ako aj banky založené na zisku, takže je mylné sa domnievať, že same od seba niečo zaplatia !!! Nie sú charita, ale oplatí sa zabojovať o odškodnenie aj keď sú "ťažké husy na šklbanie " aj s tým mám svoje skúsenosti !!!! Treba veci zmedializovať, zavolať na pomoc TV a veľmi vela krát sa veci pohnú dopredu a Poisťovne sa zrazu veľmi - veľmi ústretové...len sa netreba báť !!!!!!
maximilian123
20.10.14,06:05
Ja som nikdy neporúčal žiadnu firmu votum. Poznám ich prácu, aj keď nie všetkým, ale veľa ľuďom skutočne pomohli. Rovnako som videl ako vinnou advokáta prišli ľudia v takýchto prípadoch o veľmi veľké peniaze. Hovoril som o odborníkoch, dovolím si povedať, že aj ja som odborník. Už niekoľko rokov sa venujem zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla a ak by mala pani nejakú otázku rád jej odpoviem tak ako som to už urobil.
VANUSKA
20.10.14,07:03
....ale vela ľuďom skutočne pomohli . Toto by bolo skutočne na veľmi veľkú, ale skutočne veľmi veľkú debate. VOTUM hlavne pomôže SEBE !!!!!! Využíva "právne bezvedomie " ľudí na Slovensku. To čo VOTUM pri odškodňovaní tzv. vybaví, si vybaví každý "priemerný človek" aj bez ich pomoci. Za túto NiČ pomoc si zúštujú nehoráznych 30% !!!!!!! Ja mám vlastnú skúsenosť. Nepíšem o tom ..."že jedna baba povedala"... A pokiaľ sa týka advokáta, ktorého vinou prišli ľudia o peniaze.....je to veľmi formalistické z Vašej strany !!!! Je to lewn subjektívny pohľad, ale pokiaľ podávate rady a stojí za Vami nejaká "ŠMEJDÁCKA" spoločnosť ktorá sa živí, že doslova okráda a priživuje sa na ľuďoch, ktorí utrpeli škodu pri dopravnej nehode tak sa nečudujem !!!! Advokát je poistený v prípade spôsobenia škody klientovi. A apropo o výške a nárokoch spôsobenej škody predsa nerozhoduje advokát, ale súd !!!!!! Mne pokiaľ by sa veci neujal advokát bol by VOTUM spôsobil škodu niekoľko desiatok tisíc EUR !!!!! Takže skutočne úprimne mienená rada RUKY PREČ OD VOTUM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
VANUSKA
20.10.14,07:18
apropo po skúsenostiach a perepetiách s VOTUMom si s veľkou skromnosťou môžem povedať ŽE SOM VEĹKÝ ODBORNíK pri odškodňovaní poškodených pri dopravnej nehode. Tak pri priznání bolestného /čo nevyžaduje žiadne veľké vedomosti/ ale aj pri odškodňovaní za trvalé následky, stratu spoločenského uplatnenia, straty na zárobku a straty na dôchodku !!!!! Po vyše TROCH rokov BOJA s nemenovanou - renomovnou poisťovňou som vysúdil 90 000 EUR !!!! Žiaľ zdravie mne to nevráti, ale ľahšie si mi žije. VOTUM mi vymohol bolestné a za túto pomoc, ktorá spočívala ako som už vyššie uviedol že VOTUM robil poštára ma ošklbal o vyše 3000 EUR !!!!! Takže ak dotyčná pani a ktokoľvek iní sa stretne so zástupcom VOTUM, ktorí sa zázračne dokážu objaviť na mieste dopravnej nehody, resp, pri lôžku poškodeného niekedy skôr ako záchranári......kto im dáva avízo ????? Rozumný si odpoveď dá aj sám. Za toto avízo zástupcovia VOTUMU dávajú " ...PROVÍZIU::: !!!!! Tak ich žeňte svinským krokom....alebo sa nechajte ošklbať ....ale to je vec každého jedného. Len hyenizmus je v tom, že doslova zneužijú poškodeného šok a tento koľkokrát ani nevie čo podpisuje aj s táymto mám osobnú skúsenosť !!!!!!!!
VANUSKA
20.10.14,11:18
pokiaľ tu niekto napíše pravdu a ADMINovi sa to nehodí tak Ťa jednoducho "zrušia".....to je teda úroveň !!!! Alebo agent V.......M ??????