Kristy3
07.10.14,17:43
Dobrý deň. Potrebovala by som poradit... Bola som na chemickom peelingu, bohuzial to nedopadlo dobre. Kožna lekárka u ktorej som bola pouzila 70 percentny chem. peeling po dvoch minutach povedala: musime to dat dole.. dala mi na tvar nejaky krem a poslala ma domov. este pri nej som sa pozrela do zrkadla, lebo ma velmi bolela tvar. urobili sa mi pluzgiere a opuch dost silny. Nasledne sa mi urobili chrasty na licach. Tie isli dole uplne na 10 den. teraz mam rozdiel v pigmentacii. tam kde boli chrasty mam inu pigmentaciu.tzv. mapy. Bojim sa aby mi to neostalo.. ? Kozna lekárka sa vyjadrila, ze ju to mrzi a , ze este takuto reakciu na chemicky peeling nemala vo svojej ordinacii.
lujza.j
07.10.14,15:57
arizona
07.10.14,16:07
Doktorka urobila zavaznu chybu a to, ze neurobila test na nejakej malej casti pokozky pred samotnym zakrokom.
To, ze ju to mrzi a ze doteraz taku reakciu nemala ju neospravedlnuje. Tebe znicila tvar a sposobila problemy.
Mala by si pozadovat od lekarky,aby ti zdarma poskytla nalezite dalsie osetrenie a taktiez preplatenie potrebnych lieciv.
Mozes na nu podat staznost,aby sa preverilo, ci postupovala spravne a ci pouzila overene , certifikovane prostriedky. http://www.udzs-sk.sk/o-urade.html?page_id=97
lujza.j
07.10.14,16:18
chemický píling nie je nič iné ako spálenie kože....neviem či bola lekárka taká amatérka...alebo zákazníčka nástojila na viac %kyseline.....
Kristy3
07.10.14,16:51
nie, ja som urcite nechcela taku silny chem. peeling. chodila som ku nej na peeling pred 3mi rokmi a bolo vsetko ok. trosku som sa supala (ako po opaleni na slnku). a drobne jazvycky po akne zmizli.. bola som spokojna. teraz vsak pouzila inu znacku ako predtym.
Kristy3
07.10.14,16:58
Ďakujem za pomoc. Zajtra za nou zajdem. Ja som taky nekonfliktny typ ale budem musiet. Mam strach, ze mi to ostane a hlavne som sa docitale , ze plet po takomto popaleni je nachylnejsia na rozne kozne choroby... rakovina.... chcela som sa zbavit jazviciek , kt. sa mi vytvorili a dopadla som este horsie. sama si za to mozem... :(
lujza.j
07.10.14,17:23
určite je to nepríjemné....ale nedáva mi logiku,že by to urobila iná značka....stále to je kyselina či od jednej alebo od inej značky....neviem kolko máš rokov, ale čím vyšší vek tým tenšia koža....
Kristy3
08.10.14,06:20
Mam 28 rokov. Fakt neviem co sa mohlo stat.. teraz mi ide hlavne o zmiernenie dosledkov... uz sa bojim aj umyt tvár. umyvam sa repikom.
lujza.j
08.10.14,06:34
Pozri nejake ciste oleje ....su bez chemie...premastia popalenu a suchu natiahnutu kozu....v dm-ke napriklad kokosovy....kup z vonou..mozes na cele telo aj pouzit...
Kristy3
11.10.14,14:44
Takze vyzera to tak, ze mi ostanu jazvy. :( neviem ako to tu funguje ci uvidite , ze som pridala komentar.... teraz by som potrebovala poradit nejakeho kozneho lekara v Banskej Bystrici. Rada by som sa poradila, ci a ako sa daju odstranit tie jazvy.
Dakujem
salinkon
11.10.14,14:59
s chemiou sa netreba zahravat.. to ma mrzi :/
Kristy3
11.10.14,15:11
nemyslim, ze som sa nejako zahravala:( ale dakujem
taiko
11.10.14,21:24
v ziadnom pripade si za to nemozes sama. Zverila si sa v dobrej viere do ruk odbornikovi a ten to zda sa pokaslal. Nuz a mal by zato nejakym sposobom niest zodpovednost.
taiko
11.10.14,21:26
Skus doktorku Kanatovu. Moja zena s nou mala dobre skusenosti
Edge
12.10.14,09:21
radsej sa zver do ruk nejakemu profesionalovi ako si to robit sama
Kristy3
12.10.14,10:58
dakujem, samozrejme len k odbornikovi. sice aj teraz ten chem. peeling bol robeny u odbornika:)