niesutam
07.10.14,23:10
Potreboval by som vedieť, ako poňať správne zákon, ktorý popisuje živnosť "Sprostredkovanie práce za úhradu", kde sa uvádza maximálne sprostredkovanie práce pre občana SR pre zahraničného zamestnávateľa. Ale čo v prípade, keď sprostredkujem prácu pre českého uchádzača do českej firmy? Živnosť by som mal na slovensku, ale nesedia mi jednotlivé povinnosti zákona a hlavne mi príde nelogické, aby som poúčal českého občana o "spôsobe a podmienkach zdravotného poistenia a sociálneho poistenia" keď český zákon nič také nevyžaduje. Takže ako je to s podnikaním v EU? Musím dodržiavať zákon SR, alebo krajiny kde sprostredkúvam prácu? Ďalšia vec čo mi tu nesedí je ochrana osobných údajov, pretože čo má náš úrad zaujímať osobný údaj o českom občanovi pre českú firmu? Dík za každý postreh.
Ing. Ľubomír Janoška
08.10.14,05:15
"Ďalšia vec čo mi tu nesedí je ochrana osobných údajov, pretože čo má náš úrad zaujímať osobný údaj o českom občanovi pre českú firmu?"
Pretože prevádzkovateľ je slovenský právny subjekt.
Máte všetky povinnosti slovenských prevádzkovateľov + zdokumentovať cezhraničné toky + ak máte sprostredkovateľov mimo SR, musíte im vnútiť slovenskú jurisdikciu.
niesutam
08.10.14,05:26
Ďakujem za odpoveď. Čo myslíte pod pojmom "zdokumentovať cezhraničné toky"?
Ing. Ľubomír Janoška
08.10.14,07:00
Že treba, aby v popise podmienok spracúvania osobných údajov bola zmienka o tom, že existuje cezhraničný prenos osobných údajov, že je obmedzený iba na štáty EÚ a preto netreba prijímať žiadne osobitné opatrenia.