kopi
24.04.06,14:49
:mee: Prosím, začal už niekto robiť Súhrnnú správu o hospodárení za rok 2005?
kvet
25.04.06,04:16
Áno, už začíname pracovať na Súhrnnej správe...
Máš nejaký problém s jej vypracovaním ?
kopi
25.04.06,05:31
Neviem si poradiť s vlastnými príjmami. Sme ZŠ a máme aj ŠK, kde vyberáme poplatky od rodičov. Minulý rok sa v správe uvádzali všetky vlastné príjmy. Teraz neviem, či tam mám tieto dať alebo nie.
GabiZ
25.04.06,06:17
Neviem si poradiť s vlastnými príjmami. Sme ZŠ a máme aj ŠK, kde vyberáme poplatky od rodičov. Minulý rok sa v správe uvádzali všetky vlastné príjmy. Teraz neviem, či tam mám tieto dať alebo nie.

Ak budete mať problém s vypracovaním správy o hospodárení za rok 2005, môžem vám poradiť, pretože to spracovávam.
Takže ak je základná škola, ktorej súčasťou je materská škola, školská jedáleň a školský klub detí, v riadkoch 021 až 027 vo výkaze sa za tieto zariadenia príjmy neuvádzajú. Správa o hospodárení sa robí len za základné školy prípadne za zariadenia, ktoré obdržali finančné prostriedky za vdelávacie poukazy. Do mimorozpočtových príjmov sa neuvádzajú príjmy za MŠ, ŠKD ani ŠJ ani v prípade, že boli presunuté z roku 2004 do roku 2005 ( minulý rok sa robila správa aj za originálne kompetencie, preto to teraz mätie, že ich treba uviesť, ale nie je to tak).
GabiZ
kopi
25.04.06,06:23
Môj ŠK dostal všetky vzdelávacie poukazy. Tak potom tam započítam len dotáciu na prenesené kompetencie + vzdelávacie poukazy a nič iné? Tie vlastné príjmy na ŠK nie?
kvet
25.04.06,06:32
Presne tak ako uvádza GabiZ, do výkazu sa uvádzajú len údaje za základú školu a školské zariadenia napr. ŠKD len v prípade ak dostal nenormatívne fin.prostriedky na vzdelávacie poukazy. Príjmy napr. z poplatku za pobyt v ŠKD sa vo výkaze neuvádza !!!
kvet
25.04.06,06:35
Ja mám však iný problém. Nevim do ktorého stĺpca vo výkaze na riadku 010 (asistenti učiteľa) mám vykázať vyplatenú náhradu príjmu pri dočasnej PN (mala by sa uvádzať v stĺpci R, lenže táto bunka je zablokovaná) a tiež do ktorého stĺpca mám uviesť výdavky na tvorbu sociálneho fondu za asistentov učiteľa (mali by sa vykazovať v stĺpci Q, lenže tiež pre asistentov učiteľa je táto bunka zablokovaná) ???
GabiZ
25.04.06,06:43
Môj ŠK dostal všetky vzdelávacie poukazy. Tak potom tam započítam len dotáciu na prenesené kompetencie + vzdelávacie poukazy a nič iné? Tie vlastné príjmy na ŠK nie?

Ak súčasťou školy je školské zariadenie, ktoré dostalo v roku 2005 finančné prostriedky na vzdelávacie poukazy, škola vykáže do správy o hospodárení čerpanie finančných prostriedkov za toto zariadenie, ale len na vzdelávacie poukazy.
GabiZ
25.04.06,06:56
Ja mám však iný problém. Nevim do ktorého stĺpca vo výkaze na riadku 010 (asistenti učiteľa) mám vykázať vyplatenú náhradu príjmu pri dočasnej PN (mala by sa uvádzať v stĺpci R, lenže táto bunka je zablokovaná) a tiež do ktorého stĺpca mám uviesť výdavky na tvorbu sociálneho fondu za asistentov učiteľa (mali by sa vykazovať v stĺpci Q, lenže tiež pre asistentov učiteľa je táto bunka zablokovaná) ???

Čo sa týka asistentov učiteľa, nemám momentálne pred sebou vyhlášku o asistentoch, ale viem, že toto sú účelové prostriedky určené na mzdy a odvody do poistných fondov asistentov učiteľa. Preto je možné vo výkaze rozpísať prostriedky len do stĺpcov týkajúcich sa miezd ako takých a nevpustí ťa nikde inde. Toto o asistentoch si ešte overím, ale myslím si, že okrem miezd ich nebudeš mať možnosť vypísať inde len do určených stĺpcov. Takže k tomuto sa ešte vrátim, ak nie dnes, tak zajtra určite.
kopi
25.04.06,07:34
Ak súčasťou školy je školské zariadenie, ktoré dostalo v roku 2005 finančné prostriedky na vzdelávacie poukazy, škola vykáže do správy o hospodárení čerpanie finančných prostriedkov za toto zariadenie, ale len na vzdelávacie poukazy.

Ďakujem Ti. Mňa to len tak poplietlo, že som nevedela kde - čo. Minulý rok tam boli aj vl.príjmy a teraz tam tiež zostal text aj okienko na ne a tak som si myslela,... :o Lenže jeden myslel a vymyslel.:o Tak ja idem pokračovať ďalej. Nech mi to odsýpa. Ak bude problém, tak sa skúsim ozvať. Ďakujem.....
GabiZ
25.04.06,07:44
Ďakujem Ti. Mňa to len tak poplietlo, že som nevedela kde - čo. Minulý rok tam boli aj vl.príjmy a teraz tam tiež zostal text aj okienko na ne a tak som si myslela,... :o Lenže jeden myslel a vymyslel.:o Tak ja idem pokračovať ďalej. Nech mi to odsýpa. Ak bude problém, tak sa skúsim ozvať. Ďakujem.....

Žiaden problém, pokiaľ budem vedieť, rada poradím.
GabiZ
26.04.06,16:41
Kvet, tak ako som sľúbila, tak sa vraciam k dotazu ohľadom asistentov. Finančné prostriedky na asistentov sú ako som spomínala účelové prostriedky na mzdy a odvody, tzn. že čerpanie môže byť vykázané len v mzdách prípadne odvodoch. Ak ste vyplácali náhrady PN a tvorbu sociálneho fondu pre týchto asistentov, mohli ste to urobiť z finančných prostriedkov normatívnych ale nie z prostriedkov na asistentov. Čiže toto čerpanie musíš uviesť do príslušného riadku a stĺpca - normatívne príspevky. Ak ich dáš do čerpania a nebude to sedieť so stĺpcom A2 (ukáže ti to, že si ich prečerpala) v tom prípade ich nemôžeš uviesť nikde. Toľko k asistentom, ak som to vysvetlila komplikovane, ozvi sa, vysvetlím.
kvet
27.04.06,04:08
Ďakujem pekne GabiZ za vysvetlenie.

Prajem Ti pekný deň.
GabiZ
27.04.06,10:51
Aj ja prajem pekný zbytok týždňa.
AntekaK
02.05.06,06:41
Ahojte, poraďte mi prosím, čo píšete do komentára k správe? Výkaz sa mi podarilo odoslať, len teraz meditujem, čo idem písať do komentára. Máme k tomu osnovu, čo musí obsahovať? Ďakujem.
GabiZ
02.05.06,08:05
Na komentár nie je žiadny vzor. V komentári v podstate skomentuješ čísla, ktoré si dala do protokolu. Napríklad v akej výške ste dostali finančné prostriedky pridelené z MŠ SR, prípadne z iných zdrojov, použitie prostriedkov, v prípade, že ste presunuli, okomentuješ presun, ak ste nevyčerpali tak tiež, prípadne môžete opísať situáciu, v ktorej sa obec z hľadiska jej škôl nachádza, negatíva, ktoré ovplyvňujú výšku rozpočtu a pod. Komentár nemusí byť nejaký obsiahly, čísla v protokole hovoria za všetko. Ak ste škola, tam ani netreba komentár nejako rozvádzať, ak ste zriaďovateľ, tak by som to popísala tak, ako som vyššie uviedla.
AntekaK
02.05.06,08:13
Ďakujem za odpoveď. Sme škola s právnou subjektivitou. Ešte raz dík. Pekný deň.:)