marta bodonova
08.10.14,12:00
Vediem JU v ALFA, som platca DPH a auto nemám zaradené v majetku. Za mesiac som 10x tankovala na dvoch ČS. Každý deň som zaúčtovala v PD výdaj a DPH.
Natankovala som npr. 100 L , ale spotrebovala 98 L. Ako mam postupovať na konci mesiaca čo sa týka DPH ? Kto mi pomôže ? Ďakujem pekne.
Neviem sa pohnúť, ďakujem.
marta bodonova
08.10.14,10:55
Ja som dostala ale takúto odpoveď: Spotreba PHM pri použití vozidla zamestnanca na služobné účely za predpokladu, že výdavky na PHM nie sú vyučtované prostredníctvom cestovného vyučtovania, je mozné zistiť hodnotu nakúpených PHM spotrebovaných na účely podnikania platiteľa a zároveň má platiteľ/ zamestnávateľ/ faktúru na celý objem takto spotrebovaných PHM. . Pri takejto transakcii vzniká platiteľovi právo na odpočítanie DPH. Kto sa ešte vyjadrí.
fortunka
08.10.14,11:07
Auto nemas v majetku, teda nemas co uctovat o PHM. Naklady spojene s jazdou/pouzitim vozidla na podnikanie si das do uctovnictva na zaklade "cestakov". Na DPH to vplyv nebude mat a teda o nej nebudes uctovat.

----

BERIEM späť. Čítala som vyjadrenie DU BB, aj keď s ním veľmi nesúhlasím :P
marta bodonova
08.10.14,11:13
Ja som dostala z daňového riaditeľstva Banská Bystrica že mám nárok na uplatnenie DPH. Kto sa ešte vyjadrí ?
marta bodonova
08.10.14,11:28
A ešte ako to vlastne mám zaučtovať. Ďakujem
Ester plus
08.10.14,12:31
Môžeš priložiť tú otázku a odpoveď?