vojo
08.10.14,15:00
Ahojte, prechádzal som si rôzne debaty a príspevky na túto tému ale na nič som nenarazil. Preto by som sa chcel spýtať skúsených resp. niekoho kto riešil podobný prípad ako postupovať. Jedná sa o súkromné auto využívané celoročne na služobné cesty konateľa ktoré je v jeho vlastníctve a robia sa cestovné príkazy a poskytol ho bezodplatne. Hlavne sa mi jedná ako správne tento stav ošetriť papierovo a samozrejme aby tam nebol konflikt pre určité kontroly.
Ďakujem
monika.a
09.10.14,07:07
ak využíva súkr.auto sa firemné účely a robí si cesťáky pri pracovných cestách, ktoré sa účtujú do nákladov firmy, tak čo ešte chceš dokladovať?
vojo
09.10.14,16:10
To ze sa konatel FO dohodol na tom ze auto bude pre sro vyuzivat.
JAJA11
10.10.14,04:16
pokiaľ sa robia cestovné príkazy a sú vyplácané náhrady, je to dostačujúci doklad pre kontrolu.... konateľ je v tomto prípade rovnako ako zamestnanec a cestovný príkaz je podkladom na vyplatenie nákladov spojených s využívaním súkromného motorového vozidla...
je možné spraviť si prípadne dohodu o využívaní tohto vozidla na pracovné cesty, v ktorej sa uvedú technické údaje, prípadne sa k nej doloží kópia technického preukazu.....