seam
24.04.06,15:29
Môže sa použiť podnikateľský bankový účet na platbu súkromnej veci a následne to zaúčtovať ako osobnú spotrebu?

Je možné, ak SZČO uhrádza bločiky a faktúry z vlastných prostriedkov, aby si na konci mesiaca uplatnil tým, že sa vystavý jeden VPD, na ktorom budú všetky tieto hodnoty zrátané a ako doklad budú doložené všetky tieto bločky a faktúry?
Kristína
24.04.06,14:16
Môže sa použiť podnikateľský bankový účet na platbu súkromnej veci a následne to zaúčtovať ako osobnú spotrebu?
- Súkromný výdavok by som dala do výdavkov neovplyvňujúcich ZD (stĺpec Osobná spotreba, ostatné, dary...). Ale neodporúčam používať podnikateľský účet na súkromné výdavky.

Je možné, ak SZČO uhrádza bločiky a faktúry z vlastných prostriedkov, aby si na konci mesiaca uplatnil tým, že sa vystavý jeden VPD, na ktorom budú všetky tieto hodnoty zrátané a ako doklad budú doložené všetky tieto bločky a faktúry???
- Tie bločky majú rôzny dátum, v JÚ by som to nerobila a už vôbec nie pri úhrade faktúr!!

(na okraj...je zakonom definovaný limit hotovosti v pokladni?)
- Osobne neviem o žiadnom limite.
babenko1
24.04.06,15:34
Takže by bolo asi najvhodnejšie použiť aspoň jeden VPD na každý deň, v ktorý bola uskutočnená aspoň jedna platba. A ak je v ten deň tých platieb viac, tak sa to môže zrátať a dať na 1 VPD. Takto by to už v pohode mohlo byť, nierozdeľuj si výdavky podľa druhu napr. kanc. potreby, phm atd a tam môžeš urobiť jeden súhrnný doklad


a zase tak ttrochu pomimo....ak je faktúra za telefón (pevná linka), pri Fa je papier so šekom, ktorý si pri úhrade vezmú a mne ostane len ten papier bez šeku, kde mi dajú pečiatku s dňom úhrady. Tento papier s pečiatkou použijem ako doklad k VPD????áno.. tam máš potvrdenie o úhrade
abel
24.04.06,17:55
mimotemy Pri tomto som si spomenula, ako sa ma nový klient spýtal, či si môže zo svojho podnikateľského účtu, na ktorom "suší" 200.000.- Sk vybrať peniaze, keď chce ísť s manželkou na dovolenku, pretože predchádzajúca účtovníčka mu povedala, že si vraj môže zobrať mesačne cca 5000.- Sk na osobnú spotrebu, lebo vraj inak by to bolo podozrivé. Podotýkam, že je to fyzická osoba, má jednoduché účto, manželka je na starobnom dôchodku. Platí nemalé dane a už 6 rokov sa bojí použiť svoje zarobené a zdanené peniaze na osobnú spotrebu. Teraz som možno mimo tému, ale napadlo ma to pri tej vete, že nakupuje "z vlastných prostriedkov". Neviem, či má doma tlačiarničku na peniaze alebo si od niekoho požičiava - sú aj takí, čo sú už 5 rokov v strate a len podnikajú a podnikajú.
Zdeni
24.04.06,18:13
mimotemy Pri tomto som si spomenula, ako sa ma nový klient spýtal, či si môže zo svojho podnikateľského účtu, na ktorom "suší" 200.000.- Sk vybrať peniaze, keď chce ísť s manželkou na dovolenku, pretože predchádzajúca účtovníčka mu povedala, že si vraj môže zobrať mesačne cca 5000.- Sk na osobnú spotrebu, lebo vraj inak by to bolo podozrivé. Podotýkam, že je to fyzická osoba, má jednoduché účto, manželka je na starobnom dôchodku. Platí nemalé dane a už 6 rokov sa bojí použiť svoje zarobené a zdanené peniaze na osobnú spotrebu. Teraz som možno mimo tému, ale napadlo ma to pri tej vete, že nakupuje "z vlastných prostriedkov". Neviem, či má doma tlačiarničku na peniaze alebo si od niekoho požičiava - sú aj takí, čo sú už 5 rokov v strate a len podnikajú a podnikajú.
To musela byť teda podarená účtovníčka. Nebrúsila si zuby náhodou ona na tie peniaze, a pomaličky mu chcela asi vybieliť účet:D . Toto ma nenapadlo len tak, to sa naozaj stalo a chudák podnikateľ prišiel o 1,5 mil. A tie dlhy na soc. a zdr. poistení keď zistil!:eek: :eek: :eek:
jana32
25.04.06,05:41
To musela byť teda podarená účtovníčka. Nebrúsila si zuby náhodou ona na tie peniaze, a pomaličky mu chcela asi vybieliť účet:D . Toto ma nenapadlo len tak, to sa naozaj stalo a chudák podnikateľ prišiel o 1,5 mil. A tie dlhy na soc. a zdr. poistení keď zistil!:eek: :eek: :eek:

Zdeni a do ktorej basy posiela ten podnikatel balicky pre svoju podarenu uctovnicku? A este k tomu limitu: pamatam si ze kedysi skutocne platil zakon ktory urcoval aka maximalna suma moze byt v pokladni - neviem ale ci to platilo aj pre podnikatelov. Fakt je ze v sucasnosti ziaden zakon limit neurcuje, len sa odporuca " nemat vysoku ciastku " v pokladni kvoli kradeziam a podobne.
Zdeni
25.04.06,08:23
Zdeni a do ktorej basy posiela ten podnikatel balicky pre svoju podarenu uctovnicku? A este k tomu limitu: pamatam si ze kedysi skutocne platil zakon ktory urcoval aka maximalna suma moze byt v pokladni - neviem ale ci to platilo aj pre podnikatelov. Fakt je ze v sucasnosti ziaden zakon limit neurcuje, len sa odporuca " nemat vysoku ciastku " v pokladni kvoli kradeziam a podobne.
No on sa s ňou prosím pekne dohodol, že mu to splatí, lebo si našla bohatého frajera a že ona to dá všetko do poriadku. A ak je to ozaj pravda, čo sa hovorí, tak ževraj ozaj to už skoro splatila. Ona si s toho napr. kúpila byt tak ho predala a už niečo mala späť.