tomaseusko
08.10.14,17:28
Ahojte, od augusta som nezamestnany, uz dlhsiu dobu sa pohravam s myslienkou s cim zacat podnikat. Nebolo by to podnikanie v pravom slova zmysle. Zivnost by som urcite neotvaral, preco by som ju otvaral ked som ju v auguste zrusil, po 3 rokoch podnikania na Slovensku. Znicili ma vysoke odvody ale o tom nechcem pisat. Teraz som na urade prace, beriem 60eur mesacne davku v hmotnej nudzi a zdravotne odvody mi plati stat, ale ani o tom som vlastne nechcel pisat... prejdem teda k veci

Priblizne 3/4 roka som nakupoval veci pre vlastnu spotrebu + pre okolie a znamych nejake veci z ciny, ci uz elektronika, drobne veci, alebo oblecenie rozneho typu, znami su spokojni, ani penazenka ich nebolela. Tak ma vlastne napadlo, co keby som to zacal robit komercne, predaval by som oblecenie - vo vacsom mnozstve...

Priklad, kazdy cinsky predajca ma svoj logisticky sklad, prehlad svojich produktov teda oblecenia, vychytane veci, dobrej kvality. Nebavime sa o blbostiach, mam kontakty na skutocne dobrych predajcov.

Ich materialy (graficke bulletiny) vyuzijem na vlastnu propagaciu, priklad obrazky satctva, bizu, ine doplnky, zamerane na detsku kolekciu, damy a panov. K nakupnej cene pripocitam DPH, CLO ak prevysuje hodnotu a marzu pre seba.

Od nakupujuceho budem pozadovat platbu vopred, alebo aspon 50% zalohu. Uvazujem nad tym ze to skusim cez bezpecny portal napriklad aukro.cz alebo ine, aby predavajuci aj kupujuci boli v pohode, bezpecnost transakcie je pre mna prvorada. Aby nedoslo k tomu ze kupujuci si nieco objedna a napokon to nezaplati alebo neprevezme.

Pointa toho celeho ze si chcem takto privyrobit par stovak eur mesacne, bez zivnosti, ved inzeraty vela toho nepovedia, dnes ktokolvek vyprazdnuje svoj satnik a ako prve dava inzeraty kdekolvek na internet.

Jedine co nemam doriesene je doba dorucenia, z ciny kym dojde balik trva to aj 2 tyzdne, zase cez kuriera napriklad DHL to ide rychlo ale vela pytaju za rychle dorucenie, moze sa to vysplhat aj 30euro za balik co je extrem pre mna ako zacinajuceho. Rovnako nemam poriesene pripadne reklamacie, kompenzacie, totiz doposial som nikdy nic nereklamoval, nemal som z nicim problem.

Aky mate na to nazor vy poradaci? Ja si myslim ze by to mohlo celkom ist, bez formalit, bez zivnosti. Podnikanie na velkej nohe, nikto o tom ani vediet nemusi. Zase nechcem predavat stovky produktov to nie, ale mam vychytanych par kolekcii, ktore tento trh nepozna a su to napriklad velmi pekne koktejlove saty pre damy, z kvalitnych materialov, treba to vidiet neda sa to len napisat. Na zaciatok by som mal na predaj asi tak 30 produktov. Nikto nemusi vediet ci to objednavam zniekade, alebo sa chcem zbavit zo satnika. Samozrejme veci, ktore by som predaval su nove, v baleni od vyrobcu.

Urcite by som nepredaval fejky, ani ine napodobeniny originalov, moji dodavatelia vyrabaju veci s vlastnou znackou, ktora nam europanom nic nehovori, ale kvalita je prvorada a cena a tou dokazem konkurovat.

Nazor prosim piste dakujem
misoft
08.10.14,19:48
No nemáš toho doriešené viacej. Nielen ten dovoz. A čo takto clo? A čo takto DPH? A čo takto dane? Čo odvody?
Alebo si myslíš, že si objednáš a budeš len tak predávať? A prachy len tebe?
Skoro by si narazil na §!

Finančná Kobra by šla po tebe.
kopretinka
08.10.14,19:53
prečo si zrušil živnosť,keď máš taký skvelý podnikateľský plán? a ešte by ma zaujímalo,prečo si to priradil do tých kategórií,keď nechceš mať živnosť........mal si to dať do kategórie podvody cez internet.
arizona
08.10.14,20:38
Ufff! Dalsi snilek,co si mysli,ze objavil zemegulu:-) len zial,nedomyslel vsetko do konca...
KoxXxo
08.10.14,20:53
Choď do toho. Toto musí vyjsť!
buchač
08.10.14,22:47
Tak takú rozprávočku som už dlho nečítal.

Telenovela "Jednoducho Mária" má asi pokračovanie "Jednoduchý Tomaseusko"...;)
huti.sk
09.10.14,06:59
Ked objednavas pre seba a pre tych ktorych dobre poznas a vies presne co chces tak to mas jednoduche.
Horsie je to s objednavanim pre tych ktorych nepoznas. A hlavne s oblecenim to bude problem. Velkosti z Ciny mozu a nemusia uplne sadnut.
Reklamacia je skoro nemozna, alebo velmi nakladna ze sa ti to neoplati.
LeonCupraR
09.10.14,08:27
Myslím, že zakladateľ témy tento príspevok nemyslel vážne...
jslancik
09.10.14,08:31
nerozmýšľaj o tom, začni s tým. Veď porozhadzuj inzeráty, resp. začni na aukre alebo kde. Postupne, ako sa to bude rozbiehať (ak), zistíš, aké to nesie riziká. Snáď nečakáš, že ich tu za teba odhalíme a vyriešime? A že tých rizík je habadej...
Najhoršie sú reklamácie. Najväčšie riziko pri nakupovaní z číny. Keď doprava naspäť je drahšia ako samotný výrobok. Jediné riešenie je kašlať na posielanie do číny a zahrnúť si určité percento reklamácii do "nákladov".
Nezabúdaj, že nie si prvý a neobjavil si ameriku. Takých tu je dosť. Ak popozeráš aukro, ebay, tak zistíš, o čom to je.
Viem, o čom hovorím. Boli časy, keď som predával airsoftové pištole. Walther P99 :) Škoda, že ich prestali z číny posielať. Ľudia sa za tým išli potrhať.
A aby bolo jasné, je to NELEGÁLNE.
Petra Mrvová
14.10.14,20:11
Ha Ha Ha. Ako prvá by som kontrolu na Vás poslala JA
Toto čo píšete je určite myslené ako VTIP
Každý si chce len privyrobiť ;)))
aVennGeer
17.11.14,21:43
Neviem, ako by si to chcel robiť dlhšiu dobu, nakoľko si môžeš precliť na súkromnú osobu len veci na osobnú spotrebu a nie další predaj (ak chceš doviezť 30ks šiat 3 mesiace po sebe tak to asi nepojde).