andrejbizik
08.10.14,19:15
Dobrý deň, som jeden zo štyroch vlastníkov pozemku o veľkosti cca 60000m2. Mám záujem aj o kúpu celkovej časti tejto parcely, za prijateľnú cenu. Teda potreboval by som ohodnotiť reálnu cenu na m2, jedná sa o ornú pôdu neďaleko Trnavy cca 5 km. Ďalej osloví ostatných vlastníkov a dohodnúť sa s nimi či a za akú cenu by ich časť predali. Jedna časť tohto pozemku je pod ťarchou, celá parcela je prenajatá trnavskému družstvu na poľnohospodárske účely. Preto potrebujem niekoho kto mi v tom celom poradí a pomôže to celé zorganizovať až po kúpu. Teda ako postupovať, osloviť ostatných, odhadnúť cenu, zistiť prečo tam je ťarcha. V prípade ak by som to nekúpil, alebo kúpil len časť, chcel by som svoju časť vyčleniť od ostatných aby vznikol samostatný pozemok a vymerať ho. Nemám s tým žiadnu skúsenosť.
Viete mi poradiť firmu alebo sa niekto nájde?
Ondrej Kozlovsky
13.10.14,06:46
Dobry den,

z mojho pohladu je najdolezitejsie naladit Vas a ostatnych spoluvlastnikov na rovnaku cenovu uroven vsetko ostatne pojde samo.

Co sa tyka ceny dajte si ohodnotit cenu pody znaleckym posudkom znalcom co vie ocenovat polnohospodarsku podu.

Co sa tyka tarchy ak ju pozemok ma bude vyznacena na liste vlastnictva.

Co sa tyka vyclenenia pozemku tym, ze mate dostatocnu vymeru a nebude sa jednat o drobenie pody viete si pozemok rozdelit aj na 4 casti.

Ak by ste mali blizsi zaujem mozete sa mi ozvat sukromne.