dedomraz111
09.10.14,07:43
Stačí mi tento kapitál na otvorenie (krčmy, baru, pohostinstva)? Respektíve viete mi poradiť ako lepšie investovať tieto peniaze?
taiko
09.10.14,05:46
my nemame ako vediet, ci Ti to staci, lebo nepises aky podnik by to mal byt. Myslim, velkost, typ, miesto, zariadenie, ci bude s kuchynou, aka bude cielova skupina atd atd
Musis upresnit svoju otazku a v ziadnom pripade by si sa nemal v jednej otazke pytat na dve uplne rozdielne veci.
Braňo
09.10.14,06:12
neviem, čo plánuješ zakúpiť z tejto sumy (sklad, vybavenie, priestory a pod.)
bodliak
09.10.14,06:36
Ešte potrebuješ spoľahlivých odolných solventných notorikov na funkciu firemných štamgastov.
PARKER LOYD
23.10.14,20:17
Ak chcete na tom zarobiť nestačí Vám 10.000 EUR . V prvom rade musíte byť neskutočne presvedčený sám o tom, že to bude fungovať a musíte mať skúsenosti, inak nezabezpečíte všetky stránky, o ktorých ľudia z daného biznisu už vedia.

Na druhej strane ak viete o danom biznise čo najviac tak, tak je to investícia do firmy lepšia ako uložiť peniaze v Banke či do nehnuteľnosti.
buchač
23.10.14,20:31
Prečo "neužitočné za toto ?

bodliak
Ešte potrebuješ spoľahlivých odolných solventných notorikov na funkciu firemných štamgastov.
Dám jedno príslovie:

Čo z krásnej misky,keď je prázdna ???

---------------------------------------

Otvorenie pohostinstva - Stačí mi kapitál 10000 eur?
Pochváliť dedomraz111
Stačí mi tento kapitál na otvorenie (krčmy, baru, pohostinstva)?

Niekomu stačí kľudne nejaká drevená búda a bude mať štamgastov, ak to nebude nejaký pľuvak, ak budú primerané ceny, príjemná atmosféra...a bude mať pravidelné tržby.
Druhý si otvorí niečo na úrovni, ceny zarúbe jak v Karibiku, nepustí tam chlapa v montérkach, kuchyňa mu pôjde na prázdno a čašníci si budú barovom pulte v zuboch a nosoch špárať od nudy.
-------------------------------------
Či stačí?
To predsa záleží od vyššie popísaného, od lokality, od financií daného obyvateľstva.....blá, blá, blá...