monika.a
09.10.14,09:22
Postupujem správne v prípade, ak mi príde došlá zahr.faktúra za služby, dátum vystavenia faktúry 2.10. (žiadny iný dátum na fa. nie je) a k faktúre je príloha kde sú rozpísané dátumy realizácie služieb od 15.9.-30.9.2014, tak deň dodania určím 30.9.2014 a faktúru samozdaním a uvediem do KV za 9/2014.
Faktúra je vystavená v CZK prepočet na EUR bude podľa kurzu z 29.9. (deň pred dňom dodania).
evuš
09.10.14,07:35
Prečo na faktúre neuviedli dátum dodania 30.9.2014 ? Áno, zaúčtuješ to s dátumom dodania 30.9.2014, samozdanenie i KV v 9/2014 ... prepočet bude ako píšeš k 29.9.2014

riadila by som sa týmto :

Pri opakovaných a čiastkových službách dodaných zahraničnou osobou

Dodanie služby zahraničnou osobou alebo osobou z tretieho štátu ak sa uskutočňuje čiastkovo alebo opakovane počas trvania zmluvy uzatvorenej na menej ako 12 kalendárnych mesiacov

Za deň dodania služby zahraničnou osobou alebo osobou z tretieho štátu ak sa uskutočňuje čiastkovo alebo opakovane počas trvania zmluvy uzatvorenej na menej ako 12 kalendárnych mesiacov, sa považuje najneskôr posledný deň obdobia, na ktoré sa platba za opakovane alebo čiastkovo dodanú službu vzťahuje (deň dodania služby je deň vzniku daňovej povinnosti), pričom za čiastkové dodanie služby sa považuje také dodanie služby, ktoré predstavuje časť celkového plnenia, na ktoré je uzavretá zmluva (napr. prenájom hnuteľnej veci, príp. nehnuteľnosti, opakovane dodávané účtovné, právne, ... služby). Z uvedeného vyplýva, že za deň dodania môže byť určený aj skorší deň ako je posledný deň obdobia, na ktoré sa platba za opakovane alebo čiastkovo dodávanú službu vzťahuje, tento deň by však mal byť zrejmý ako deň dodania, napr. z faktúry.
monika.a
09.10.14,07:42
to neviem, nie je tam iný dátum iba vystavenie a tiež mi chodia podobné faktúry z Nemecka za služby a dátum dodania tam rovnako nie je uvedený. Čítala som tu nejaké témy na porade kde bolo napísané že keď nie je uvedený dátum dodania na faktúre, tak dátum vystavenia=dátum dodania, ale tento postup sa mi nezdá správny, lebo podľa paragrafu 19 ods. 2 zákona o DPH daňová povinnosť vzniká dňom dodania služby.
evuš
09.10.14,07:43
..aj ja som toho názoru ako Ty, preto, ak je na faktúre rozpísané ako boli dodané služby by som to určite dala k 30.9.
monika.a
09.10.14,07:47
predchádzajúca účtovníčka to robila inak a to že dátum vystavenia=dátum dodania ja som to začala robiť tak ako píšem a myslím, že je toto správny spôsob
Carsgirl
09.10.14,12:12
Ak mate dodaci list a v nom ru rozpisane sluzby, pricom posledna je z dna 30.9. na zaklade toho by som urcila datum dodania.