deha
09.10.14,10:50
Môže zamestnávateľ preradiť zamestnankyňu na 2 zmeny, prakticky tak mu funguje celá výroba. Zamestnankyňa mala dohodnutú prácu 1 zmenu po nástupe z rodičovskej dovolenky, je vydatá , dieťa bude mať o mesiac 6 rokov , ona sama je držitelkou preukazu ZŤP. Minulý rok podpísala platový výmer, kde má už určenú týždennú dobu na dvoj smenný režim , ale teraz robí problémy. Chcem sa opýtať, sú tu nejaké zákonné obmedzenia, vyplývajúce zo ZP, v organizácii, nie sú odbory.
ivka70
09.10.14,09:01
Co ma platovy vymer spolocne s dvojzmennou prevadzkou?
(ste ako nasi poslanci, zmenou v jednom zakone urobia radikalnu zmenu ineho zakona a vyznat sa v tom je potom riadna fuska)

Ak ma v pracovnej zmluve definovanu jednozmennu prevadzku a nepodpisali ste zmenu pracovnej zmluvy, tak plati to, co ma v pracovnej zmluve.
pokial ju chcete preradit, treba jej dat podpisat zmenu prac. zmluvy.
deha
09.10.14,09:05
zmenou pracovného úväzku sa vždy menila aj mzda, sú hodinovo platení a tým sme to dávali do poriadku a nebol s tým problém.
ale dobre ak ja teraz dám vypracovať dodatok na 2 zmeny a ona mi to nepodpíše, tak ju mám vyhodiť?
ivka70
09.10.14,09:51
Platovy vymer je u vas teda zmena pracovnej zmluvy?
A aky by mal byt dovod "vyhodenia" ?
deha
09.10.14,10:28
"rozviazanie PP". Čo s ňou, ked to nepodpíše, to by každý chcel robiť na rannú, ale nenájdem ženu, ktorá jej bude robiť neustále striedačku na poobednú, v tom je problém, tak sa to bude musieť nejak riešiť a to bol ten problém na aký som sa pýtala, či skrz dieťa , alebo ZŤP nemá nejaký špeciálny zákonný prístup k jej osobe, alebo ked nie tak sa to musí nejak riešiť a zrejme výpoveďou.