rebrík
24.04.06,16:58
Dobrý deň,
nejako sa mi nedarí nájsť v zákone o obchodnom registri ani v občianskom súdnom poriadku lehoty na opravu údajov.Obchodný register nám zapísal nesprávny údaj do výpisu z OR novozaloženej SRO(nesprávna meno a adresu konateľa) a po urgencii na opravu chyby,ktorú urobil nejaký ich úradník pretieklo už veľa vody a stále nič.(28.2.2006 bol vykonaný zápis,9.3.2006 bola vec pridelená nejakej sudkyni)Viackrát som telefonicky urgoval,bol som na OR aj osobne a údaje sú stále nesprávne.Preto by som chcel vedieť niečo o lehote súdu na odstránenie chybných údajov ,ktoré spôsobil.Ak máte vedomosti,ktoré mne chýbajú budem veľmi rád,ak sa o ne podelíte.Ďakujem
Ivan
Soňurka
24.04.06,16:28
Treba napísať sťažnosť predsedovi príslušného okresného súdu, popísať Váš doterajší postup pri žiadosti o opravu údajov, ktoré neboli aj napriek viacerým urgenciám opravené. Podotýkam, že dnes už existuje zákon o náhrade škody spôsobenej štátnym orgánom, čiže možno aj to by bolo vhodné pripomenúť, že si ju budete uplatňovať (ak Vám nejaká škoda týmto vznikne).
Želám pekný večer a pevné nervy ;)
josh
26.04.06,05:13
pokial viem, o opravach chyb, ktore spravili uradnici na obchodnom registri sa pri koncipovani obchodneho zakonnika, zakona o OR alebo OSP neratalo, takze tam ziadne lehoty stanovene ani nie su. skus tak, ako ti radila sonurka