Janka Skálová
09.10.14,11:50
S fotografkou som uzavrela ústne dohodu o fotení mojej svadby. Fotenie sa uskutočnilo 31.8. 2013 a podľa ústnej dohody mali byť fotky dodané do dvoch mesiacov. Fotky na DVD boli dodané až po šiestich mesiacoch aj to po telefonických urgenciách. Fotokniha bola dodaná až cca po ďalších dvoch mesiacoch. Faktúru za poskytnutú služby som obdržala až po trinástich mesiacoch dňa 30.9. 2014. Vzhľadom k nedodržaniu ústnej dohody som faktúru neuhradila v plnej sume, z dohodnutých 500 Eur som uhradila len 400 Eur. Výška úhrady a dôvody zníženia ceny boli oznámené fotografke písomne mailom. Fotografka mi oznámila mailom, že nedoplatok bude vymáhať súdnou cestou. Má na to nárok aj keď podmienky ústnej dohody neboli z jej strany dodržané?
Chobot
09.10.14,10:06
Som zvedavý, ako dokáže, že ste sa dohodli na sume 500 EUR.

Vlastne písala si jej mail! Takže má dôkaz, že ste sa dohodli na 500 EUR a na žiadnych iných podmienkach. Ona svoju časť splníla. Ty nie. Nedohodli ste sa, dokedy ti má dať fotky.

Keby si nenapísala ten mail, že jej neuhradíš 500 ale len 400 EUR, tak by si mohla tvrdiť, že ste sa ústne dohodli na 400 EUR. Takto ťaháš za kratší koniec.
misoft
09.10.14,10:25
To fotografka zaslala e-mail. Janka nezaplatila full sumu. Takže fotografka by musela dokazovať, z akého dôvodu požaduje peniaze. Má objednávku? Nemá. Teda ani to nemá ako dokázať, na čom sa dohodli a čo urobila a vyfakturovala.
denis_m6
09.10.14,10:28
podla mna to budes mat velmi tazko dokazat, hlavne ked taketo terminy su velmi caste a doslova bezne, cize keby sud zistoval, ci ti v normalnom case dodala foto, tak by vyraznu odchylku nezistil. A to ze si dostala fakturu na 500 eur, ty si uhradila 400 a este jej napisala ze neuhradis, tym si len potvrdila ze povodna dohoda znela na tuto sumu. Osobne by som odporucal uhradit zvysok a nespokojnost zdielat s ostatnymi aby vedeli do coho idu, v pripade ze si ju objednaju.
Chobot
09.10.14,10:39
Ja som to pochopil tak, že Janka písala fotografke, že jej posiela nižšiu sumu, než sa dohodli a ešte to aj zdôvodnila:

"Výška úhrady a dôvody zníženia ceny boli oznámené fotografke písomne mailom"

Podľa mňa tam priznala, na akej sume sa dohodli.
misoft
09.10.14,10:49
Ups - sorry -ušlo mi to. V tom prípade J. potvrdila svoj záväzok zaplatiť 500. No horšie je, termín bol dohodnutý ústne - slovo proti slovu...
Janka Skálová
09.10.14,14:19
Pochopil si to správne ja som jej ale napísala, že som ochotná zaplatiť 400 EUR a nikde som nezmieňovala že pôvodná dohodnutá cena bola 500 EUR
misoft
09.10.14,14:31
Takže na nej potom je dôkazné bremeno - ona musí dokázať, na čom ste sa dohodli, keďže žiada nejaké peniaze. A pokiaľ nemá písomnú objednávku - ťažko dokáže (ibaže by mala očitých svedkov)....