Jaronimo
09.10.14,11:51
Dobrý deň,
vedeli by ste mi prosím poradiť s vyplňovaním žiadosti o ukončenie živnosti? Maily z daňového sú na mňa až príliž šalamúnske, pri čom sa pýtam jednoduché veci a dovolať sa mi nedarí.
Bol som živnostník neplatca DPH registrovaný podľa par. 7. a chcem sa odhlásiť z daňového úradu.
Povedali mi, že mám vyplniť formulár ŽIADOSŤ O REGISTRÁCIU, OZNÁMENIE ZMIEN, ŽIADOSŤ O ZRUŠENIE REGISTRÁCIE NA DAŇ Z PRÍJMOV A DAŇ Z PRIDANEJ HODNOTY.
A mal by som sa odhlásiť aj od Dane z príjmov a asi aj z DPH, keďže som reg. podľa par. 7.

Čiže je tam časť I. Druh dane, ku ktorému sa žiada registrácia, oznámenie zmeny alebo zrušenie registrácie a kolonky Daň z príjmov a Daň z pridanej hodnoty. Mal by som zaškrtnúť aj Daň z pridanej hodnoty, keď som nebol platca, ale bol som reg. podľa par. 7?

Napísali mi aj, že v prílohe by som mal označiť ukončenie povolenia DPH par. 7. No v prílohe sú len kolonky o registrácii, nie ukončení povolenia.
Konkrétne:
Registrácia pred nadobudnutím tovaru v tuzemsku z iného členského štátu podľa § 7 ods. 1 zákona
Registrácia pred nadobudnutím tovaru v tuzemsku z iného členského štátu podľa § 7 ods. 2 zákona
Registrácia pred prijatím služby z iného členského štátu alebo pred dodaním služby do iného členského štátu podľa § 7a zákona
a neviem, čo z toho mám označiť, keď chcem ukončiť, nie registrovať.
Ďakujem za rady, že čo s tým.
avalik
09.10.14,10:07
V tlačive máš hneď na začiatku možnosť "Žiadosť o zrušenie registrácie"

I. Druh dane, ku ktorému sa žiada registrácia, oznámenie zmeny alebo zrušenie registrácie

Daň z príjmov
- druhý bod: zrušenie povolenia alebo zánik oprávnenia na podnikanie, ukončenie výkonu inej samostatnej zárobkovej činnosti fyzickou osobou alebo ukončenie prenajímania nehnuteľnosti fyzickou osobou, zánik stálej prevádzkarne na území SR

Daň z pridanej hodnoty
tuzemská alebo zahraničná osoba



PRÍLOHA 1 - DAŇ Z PRIDANEJ HODNOTY

zaškrtneš tú registráciu, ktorú máš § 7 ods. 1 ak si sa registroval podľa dosiahnutého obratu, ods. 2 ak si sa registroval pred dosiahnutím obratu,

ak si registrovaný podľa 7a, tak zaškrtneš to
Jaronimo
09.10.14,10:56
registroval som sa kvôli požiadavke dodávateľa, čiže nie podľa obratu. Teda ods. 2? :-)
KEJKA
09.10.14,11:26
ano
Jaronimo
09.10.14,11:48
tak nakoniec mi pani z daňového odpísala ešte raz, kde sa mi ospravedlnila, že ma poplietla, no v tej prílohe nemám nič zaškrtávať, iba na začiatku Daň z príjmu a Daň z pridanej hodnoty. Tak som z toho d***l, ale asi to teda spravím tak, ako mi ona napísala.