Lubaba
24.04.06,16:59
Ahojte, som tu nová, vie mi niekto poradiť, aké sú povinnosti zamestnávateľa voči zdravotnej poisťovni pri PN, nahlásenie zmeny na hromadnom hlásení? Zamestnanec mal pracovný úraz, ohľadom neho som doklady odovzdala, ale neposlala som hromadné oznámenie, bolo to treba?

a druhá otázka, ak je zamestnanec PN . čo do výkazu preddavkov do sociálnej poisťovne do prílohy?, písať ho tam s nulovými hodnotami, alebo nie.
Ďakujem
Tweety
24.04.06,15:01
Ahojte, som tu nová, vie mi niekto poradiť, aké sú povinnosti zamestnávateľa voči zdravotnej poisťovni pri PN, nahlásenie zmeny na hromadnom hlásení? Zamestnanec mal pracovný úraz, ohľadom neho som doklady odovzdala, ale neposlala som hromadné oznámenie, bolo to treba?

a druhá otázka, ak je zamestnanec PN . čo do výkazu preddavkov do sociálnej poisťovne do prílohy?, písať ho tam s nulovými hodnotami, alebo nie.
Ďakujem HO zamestnávateľa je potrebné zaslať za mesiac v ktorom je DPN.
Ak má celý mesiac DPN, jeho VZ je na výkaze nulový.
Stina
24.04.06,15:57
Súhlasím s Tweety. Hlásenie poslať musíš, veď ak je zamestnanec PN platí za neho štát. Hromadné hlásenie posielaš do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po začatí PN.
Lubaba
26.04.06,20:27
HO zamestnávateľa je potrebné zaslať za mesiac v ktorom je DPN.
Ak má celý mesiac DPN, jeho VZ je na výkaze nulový.

Ahoj, ďakujem za odpoveď, takže, keď som neposlala hromadné ohlásenie, začiatok PN, a koniec, urobím tak teraz, a môžem to poslať na jednom tlačive, alebo pošlem začiatok PN na jednom, a koniec PN na druhom?
Aké sú sankcie, za oneskorené zaslanie oznámenia?
ZuzanaP
27.04.06,03:13
HOZ za PN sa posiela do konca nasledujúceho mesiaca po mesiaci, kedy sa platiteľom stal štát. Takže ak bola PN v jednom mesiaci, môžeš to zaslať naraz. Napr. PN do VŠZP sa uvádza pod kódom 19.
fipina
27.04.06,03:32
Ja zvyknem posielať HO spolu s mesačným výkazom do všetkých poisťovní. Posielam to naraz a to je pre mňa aj malá pomôcka, aby som na to nezabudla.
vladan
27.04.06,16:37
Ahoj, ďakujem za odpoveď, takže, keď som neposlala hromadné ohlásenie, začiatok PN, a koniec, urobím tak teraz, a môžem to poslať na jednom tlačive, alebo pošlem začiatok PN na jednom, a koniec PN na druhom?

ak je začiatok a koniec PN v tom istom mesiaci, môžeš poslať na jednom tlačive. Ak sa "prenáša" PN z mesiaca na mesiac, tak budú potrebné tlačivá dve, pretože na hromadnom oznámení máš "za obdobie" a obdobím sa myslí kalendárny mesiac ;)
Ludula
13.09.06,09:22
Ahojte poraďaci, vie mi niekto poradiť odkedy sa tieto hromadné oznámenia pre zdrav. poisťovňu majú pri DPN posielaťˇ. Ja som HO pri DPN neposielala, chcem napraviť chyby a teraz neviem od kedy to platí?
Ďakujem .
Ludula
ZuzanaP
13.09.06,10:53