Alexander00121
09.10.14,14:58
Dobrý deň. Mám veĺmi dobrý nápad na podnikanie s jednym tabakovým výrobkom,nič také tu nie je ,a viem naisto ,že by sa to tu veĺmi dobre predávalo,moja otázka znie : Je lepšie osloviť tu firmu ,ktorá to vyrába a importovať to tu na slovensko,či radšej začať vyrábať rovno ten výrobok tu aby som nemusel platiť clo a také poplatky? na čom sa bude dať lepšie zarobiť ? dakujem za odpoved :)
jslancik
09.10.14,13:12
Hľadám vešticu. Zn.: viete, kto

Ťažko ti poradíme, keď nám z pochopiteľných dôvodov nechceš nič konkretizovať. Veď si to spočítaj, máš údaje, za koľko by si to nakúpil vrátane cla a iných vecí, a na druhej strane máš údaje, za koľko by sa to dalo vyrobiť tu. Snáď to od nás nechceš naslepo? Taká informácia by mala pre teba nulovú výpovednú hodnotu.
Alexander00121
09.10.14,13:41
Tak ako importovanie mi vyjde ze zarobim menej ale je to lahsie ,pretoze vyrobok uz je vyrobeny a mojou ulohou je ho len doviezt a predat,tu je moja dalsia otazka ,ako to je z poplatkami,kebyze to dovazam, platim ja clo a vyrobca dan ci aj ja platim za dan?dajme tomu ze priveziem kilo co bude stat okolo 80 € a dalsie poplatky k tomu su ake ?
a vyrábanie toho vyrobku mi zas pride jasne ze tazsie pokila vybavim vsetky potrebne vybavovacky ale zas je to tu na slovensku ale zas do toho treba vacsiu investiciu a tiez neviem akoby by to bola zse s poplatkami.ospravedlnujem sa ze si pytam ako laik ale naozja v tomto som laik
Chobot
09.10.14,13:56
Ako ti máme povedať, čo by to stálo, keď nevieme, čo to je? Zober si do ruky colný sadzobník dane a nájdi si ten tvoj výrobok, akým clom je zaťažený. Všeobecne je na SK jednotná 20 % DPH, takže k svojej cene si musíš toto pripočítať a tak dostaneš výslednú cenu dovážaného tovaru. Ešte je možné, že tam budeš musieť pripočítať spotrebnú daň za tabak, ak ten tvoj výrobok do tej skupiny spadá.

Ale ešte si skontroluj, či náhodou daný výrobok nie je zakázané dovážať (z nejakých dôvodov, napr. marihuanu). Lebo nechce sa mi veriť, že by si našiel niečo, čo je v zahraničí a u nás nie a že by po tom bol dopyt.
sosak
09.10.14,13:58
Alexander00121
09.10.14,14:02
Dakujem pekne :) skusim si to nejako vypocitat no,a marihuana to nie je ,je to tabakový výrobok ktorý tu fakt nie je a dopyt po nom urcite bude som si isty len uz len zriesit ten dovoz na slovensko a vypocitat to,dakujem este raz za odpovede.
sosak
09.10.14,14:06
Hádam, že to bude šňupací, alebo žuvací tabak...:)
Alexander00121
09.10.14,14:08
nie :) vravim ze take nieco tu este nie je ,len zistit este ci sa to tu moze predavat ale ked to predavaju v inych krajinach Eu myslim ze aj tu by sa to mohlo
Chobot
09.10.14,14:16
Kedysi (po revolúcii) aj u nás bol šňupací tabak, ja som si ho 1-2 krát kúpil. Ale myslím, že sa to nepredávalo, tak to prestali dovážať. NEmyslím, že by sa zvyklosti u ľudí za ten čas výrazne zmenili.
Alexander00121
09.10.14,14:21
Nie je to snupaci tabak :D ani zuvaci ani nic take ,je to obycajny tabakovy vyrobok
sosak
09.10.14,15:13
Ze švédských restaurací mizí cigarety, přibývá snus.
Pod tímto názvem se v zemi prodává cigaretová náhražka - jemně rozemletý tabák, zvlhčený vodou a ochucený solí a aromatickými látkami, který se vkládá do úst obvykle pod horní ret, kde se na sliznici rozpustí a v něm obsažený nikotin se rychle vstřebá do krve. Kuřák tak dostane do těla nikotin, aniž zamoří okolí kouřem. Nevzniká škodlivý dehet a oproti žvýkacímu tabáku není uživatel nucen plivat tvořící se sliny.
http://drogy.doktorka.cz/svedskych-restauraci-mizi-cigarety/
V EU je švédsky snus zakázaná komodita.
buchač
09.10.14,15:15
sosak
09.10.14,15:19
Je to naporcované v malých sáčkoch a dáva sa to pod peru. Neobťažuje to okolie dymom. Vo Švédsku majú najmenej rakoviny pľúc. Pomáha v odvykaní od fajčenia.
Alexander00121
09.10.14,18:25
hnus no,ja sa takymito dristami urcite zaoberat nehodlam
buchač
09.10.14,19:10
moja otázka znie : Je lepšie osloviť tu firmu ,ktorá to vyrába a importovať to tu na slovensko,či radšej začať vyrábať rovno ten výrobok tu aby som nemusel platiť clo a také poplatky?
Na otázku sa nesluší odpovedať otázkou, ale predsa :
" Ako si predstavuješ vyrábať TEN výrobok bez (či s) vedomia a súhlasu TEJ dotyčnej firmy ? "
Lebo ja tak chápem položenú otázku, nakoľko spomínaš výrobu.
Ale ak by si mal požehnanie danej firmy, tak zasa predsa potrebuješ zariadenie, technológiu, suroviny, ľudí, výrobné priestory...
Tiež si myslím, že licencia by niečo stála.
lujza.j
09.10.14,19:25
fujky-fujky.....no humus.....blééé
Alexander00121
09.10.14,19:42
ten vyrobok nie je patentovany ,dal by sa vyrabat podobny ak by chcem zacat od nuly,len to je v tom vytvorit znacku a ko ty vravis vsetky tie veci okolo toho,stale mi pride rozumnejsie to importovat uz z kvalitnou znackou a vabevenymi vecami okolo toho
lujza.j
09.10.14,19:57
tu je o tom debata z roku 2008.. http://www.slovaci.at/diskusia/topic/1093.html
...ak si myslíš, že kto má o to záujem čaká na teba...tvoj dovoz-výrobu..neznámeho pôvodu a kvality.....tak daj dole tie ružové okuliare......

http://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/clanok/12680-zuvaci-tabak-nie-je-horsi-ako-cigaretovy/
jslancik
10.10.14,05:04
a nevygoogliš aj fotky prefajčených pľúc? Teoreticky ľahšie sa dajú vymeniť zuby, ako pľúca...
Alexander00121
10.10.14,13:57
nechapem co mate s tym snusom :D v zivote som o nom nepocul a nemam onho zaujem ,ja riesim normalny naozajstny legalny tabakovy vyrobok ktory tu na slovensku nie je ,a tie komentare typu radsej napisem nieco negativne nez by som radsej nenapisal nic ...
rozhodol som sa pre dovoz pretoez vyroba je dost zlozita to som len rozmyslal co by bolo vyhodnejsie,samozrejme dovoz,ak s tym zacnem tak tu napisem ze co to je za vyrobok a vyvratim hnusny snus-hnus :D
lujza.j
10.10.14,15:22
fúha tabakový výrobok môže byť aj iný ako hnus...no totók:Dtak vela šťastia.....