nikollleta
24.04.06,18:08
dobrý den potrebujem surne vediet ako je to s pracou studenta.robim na dohodu od januara do konca juna 75 hodin mesacne.chcela by som predlzit zmluvu aj na leto, ale zamestnavatel nechce, vraj mozem odpracovat iba 550 hodin, a zarobit 38 000 tisic rocne. potom sa vraj platia vyššie odvody a neoplati sa to. vraj by mi musel dat polovicnu mzdu a ja este na konci roka zaplatim dan okolo 5 tisic. ale toto sa mi vobec nezda...prosim o skoru odpoved.
dakujem
Tweety
24.04.06,16:11
dobrý den potrebujem surne vediet ako je to s pracou studenta.robim na dohodu od januara do konca juna 75 hodin mesacne.chcela by som predlzit zmluvu aj na leto, ale zamestnavatel nechce, vraj mozem odpracovat iba 550 hodin, a zarobit 38 000 tisic rocne. potom sa vraj platia vyššie odvody a neoplati sa to. vraj by mi musel dat polovicnu mzdu a ja este na konci roka zaplatim dan okolo 5 tisic. ale toto sa mi vobec nezda...prosim o skoru odpoved.
dakujem Pozri uvedený § ZP:
Dohoda o brigádnickej práci študentov
§ 227
(1) Dohodu o brigádnickej práci študentov môže zamestnávateľ uzatvoriť s fyzickou osobou, ktorá má štatút študenta, aj keď predpokladaný rozsah nepresahuje 100 hodín v kalendárnom roku.

(2) Na základe dohody o brigádnickej práci študentov nemožno vykonávať prácu v rozsahu prekračujúcom v priemere polovicu určeného týždenného pracovného času. Do tohto rozsahu sa nezapočítava čas pracovnej pohotovosti, za ktorú zamestnancovi nepatrí odmena, a pracovná pohotovosť doma.

(3) Dodržiavanie dohodnutého a najviac prípustného rozsahu pracovného času podľa odseku 2 sa posudzuje za celú dobu, na ktorú bola dohoda uzatvorená, najdlhšie však za 12 mesiacov.
Z dohôd zamestnanec neplatí odvody.
nikollleta
24.04.06,16:16
zakonník práce som si uz citala a rozumim mu, ale chcela by som konkretnu odpoved s konkretnymi cislami. dakujem