alenkam
09.10.14,19:58
V rohovej izbe (sever-vychod) paneloveho domu nam zacala zrazu moknut polovica steny. Ked vonku prsi, vyzera to akoby niekto pravitkom nakreslil v polovici steny ciaru, napravo je stena sucha a nalavo mokra od vrchu po zem az po roh izby. Ten je tiez cely mokry. Kontrolovali spary medzi panelmi, nieco upchali, ale vobec to nepomohlo. Cim by to mohlo byt? Doteraz to nerobilo? Ako to odstranit? Dakujem
Terezia13
09.10.14,18:18
voda, ktorá sa objavila na stene, môže pretekať z úplne iného miesta a po "neviditeľných" prasklinách sa objaví na určitom mieste
arizona
09.10.14,18:19
Fajne si to vysvetlila, ze "nieco tam napchali". Asi toho napchali malo,alebo to napchali zle. Takze ziadajte,aby sa to opravilo znovu a kvalitne...
Kedze je viditelne,odkial vlhkost zacina, vyrazne to pomoze pri hladani.
alenkam
09.10.14,18:57
Oni praveze nasli praskliny na uplne inych miestach a u nas nic. Snazim sa presadit zavolat nejakeho znalca, ale kompetentni zatial nereaguju. Zaroven mame dost vysoku vlhkost v byte (60%), mozno prave tym presakovanim stien. Tazko ju v tomto pocasi znizit, ked vonku je este vyssia vlhkost :(
arizona
09.10.14,19:21
Voda si cesticku najde a vyrazit moze tam,kde narazi na prekazku.spravca ny to mal riesit,lebo vlhkost bude pokracovat dalej. Pohroz, mze budes ziadat preklasifikovat byt z 1 kategorie,do nizsej a tym padom nizsie platby...jednej znamej to pomohlo. Hned sa lady pohli :-)
alenkam
11.10.14,08:21
Preklasifikacia? To je co? Nikde v zmluve som nenasla kategoriu bytu. Aka platba sa od toho odvija?
alenkam
13.12.14,14:47
Pozerala som a kategoria ani nie je na byt definovana, ci?
alenkam
13.12.14,14:56
Bohuzial, dnes sme mali zase mokry roh a stenu. Priznam sa, ze sme dnes menej vetrali ako obvykle, ale pri teplote 22.5 stupna v izbe sme mali vlhkost 54%, co nie je vela. Teplota steny bola 19.8 stupna. Podla tich tabuliek rosny bod je az okolo 13 stupnov, takze netusim, co sa deje. Zaroven vonku neprsi. Tam je 44% vlhkost. Stenu mame uz uplne dopukanu a opadava postupne :(
Netusim, co dalej. Riadne sme vyvetrali, pustili elektricky odsavac vlhkosti a po cca 15 min uz je to suche. Ale to nemoze predsa tak nahlvnut taka velka plocha len preto, ze nevetrame 5x denne (vetrame vzdy poriadne, prievanom), ked nam v
Terezia13
13.12.14,16:22
príčina bude asi v tom, ako som písala, že voda doteká z nejakej praskliny, to bude zrejme chyba panelu, tu vetranie len brzdí plesnenie, príčinu to nerieši, hlásili ste to správcovi domu? alebo bytovému družstvo? alebo koho máte? určite je potrebné ich nielen písomne vyzývať, otravovať, ale aj chodiť a nech sa na to príde pozrieť odborník
alenkam
13.12.14,18:11
uz davno sme to nahlasili. Zavolali daku specialnu firmu, ktora cely den spustena na lanach prezerala panel a okrem mikroskopickych prasklin nic nenasli. A tym to Bytokomplet uzavrel. Ked som to urgovala, povedali, ze slabo vetrame. Ale kupili sme vlhkomer, pasivny aj elektricky susic, teplomer ale zase sa to objavilo - dnes. A to vonku neprsalo a bola nejaka 40% vlhkost, tj nizsia ako dnu. Nerozumiem tomu ...
lapejko
13.12.14,19:53
už len zavolať exorcistu...