marcelaStanakova
24.04.06,17:54
Dobrý večer!

Po prvý krát mám zamestnanca ktorý vstúpil teraz v apríli do II .piliera v starobnom dôchodkovom sporeni credit suisse.

Chcela som sa opýtať ako to je s odvodmi do SP tam sa potom ovdvádza organizácia 5% z VZ a zamestnanec 4% z VZ na starobné
a tých 9% tie sa platia a odvádzajú komu? Potom sú odvody o tých 9% menšie do SP?
kalinka
24.04.06,16:00
Odvody budeš platiť ako doteraz, do sociálnej poisťovne. SP poistné prevedie do CS.
Stina
24.04.06,16:02
V kmeňovom súbore zamestnanca poznačíš , že je sporiteľom DSS. Na výplatnej páske sa mu od zadania bude zobrazovať koľko má na DS účte . Do SP posielaš odvod v plnej výške. Ostatné t.j. starosť o odosalnie 9 % na účet DSS je na pleciach SP.
Žanet
24.04.06,16:02
Vy ako organizácia platíte tak ako doteraz Soc.posťovni to oni zasielajú na príslušný účet vášho zamestnanca sumu zodpovedajúcu 9%. U vás sa nemení nič. Zamestnanec ani nieje povinný vám oznámiť, že vstúpil do II.piliera ;)
Viera123
24.04.06,16:04
Priznám sa, že som tomu trochu neverila, že si doteraz nemala žiadneho zamestnanca, ktorý vstúpil do II. piliera, ale možno ste organizácia, ktorá zamestnáva len vekovo starších, lebo inak si to neviem predstavit.:) A ak vstúpil len teraz v apríli, tak to už musel byť Winterthur.
Inak samozrejme súhlasím s príspevkami, ktoré sú hore.
Žanet
24.04.06,16:05
Zamestnanec ani nieje povinný vám oznámiť, že vstúpil do II.piliera ;)[/quote]

alebo je? nechcela som pomýliť :eek:
marcelaStanakova
24.04.06,16:06
Vporiadku a do SP treba nahlásiť číslo tej zmluvy je na to nejaké tlačivo?
Žanet
24.04.06,16:15
Podľa môjho názoru nikde nič nenahlasujete zamestnanec si sám vyplnil zmluvu s Credit suisse a tú dostala SP, ktorá to eviduje /číslo zmluvy,zamestnávateľa atď/ vy už z hľadiska SP nemáte žiadnu povinnosť len odvádzať odvody. Je to môj názor robím iba sprostredkovateľku nerobím mzdy. Keď sa mýlim opravte ma. :o
Stina
24.04.06,16:27
Zamestnanec to mú v mzdovej učtárni nahlásiť. Na výplatnej páske sa objaví príslušná suma na dôch.sporení.
Pepa
24.04.06,17:05
Zamestnanec ani nieje povinný vám oznámiť, že vstúpil do II.piliera ;) alebo je? nechcela som pomýliť :eek:


Zamestnanec je povinný v zmysle zákona o starobnom dôchodkom sporení oznámiť zamestnávateľovi skutočnosť, že je sporiteľom v druhom pilieri.
Pepa
24.04.06,17:09
Vporiadku a do SP treba nahlásiť číslo tej zmluvy je na to nejaké tlačivo?
Ty ako mzdárka "zaeviduj" skutočnosť, ktorú ti zamestnanec oznámil. V mzdovom programe vyznačíš, že je sporiteľom a tým to pre teba končí.
Všetko robíš tak ako doteraz a nikde nič nenahlasuješ.