Barti
10.10.14,10:57
Ahojte,

chcel by som sa vas spytat na radu, ako postupovat so zalozenim s.r.o v mojom pripade.
Pred 3 mesiacmi (2.7.2014) som poziadal o zalozenie s.r.o jednu spolocnost. 7.8 som im elektronicky dorucil vsetky potrebne dokumenty (notarsky overene). Odvtedy im pravidelne volam, mailujem, smskujem. Najprv som dostaval vyhovorky, ze im nebol doruceny suhlas so spravcom dane (aj ked na DU to bolo evidovane). Nasledne som ziadost musel znova posielat na DU. Aktualne podla ich informacii uz cakam 10 dni na zapis do OR, ktory ma podla zakona trvat 2 dni.

Situacia je taka, ze im uz absolutne nedoverujem. Jedine, co som od nich dostal bol printscreen ZL (na ZL nie je ziadna peciatka, ani podpis, ale neviem ako to funguje v pripade elektronickeho podania).

Mozte mi poradit, co robit v takomto pripade? Mam nejaku moznost posunut zalozenie na inu spolocnost, pripadne ako mam argumentovat?
Ich vyjadrenie je vacsinou take, ze ich core businessom su dane, a zalozenie robia ako doplnkovu sluzbu (co mi samozrejme na zaciatku akosi zabudli povedat).

Tiez, ak by ste mi vedeli poradit, je tu moznost, ze by mohli zneuzit moje osobne udaje ako podpisovy vzor, rodne cislo, ... ?

dakujem za odpovede
Economic
10.10.14,15:44
Jasný príklad neserióznych ľudí. U mňa založenie SRO na mieru trvá do 3 týždňov. Čo sa týka toho Osvedčenia, poslali ti ho v elektronickej forme, také aké elektronicky posiela priamo živnostenský úrad. Neviem koľko si zaplatil za ich službu, či si podpísal nejakú zmluvu alebo či bola aspoň nejaká ústna dohoda. Zaplatil si celú sumu vopred ? Ťažko je jednoznačne dať tú najlepšiu radu. Daj im termín, do kedy ti majú odovzdať hotové veci, a keď nedodajú, nech ti vrátia celú sumu uhradenú, ak si ju platil.