grinch
24.04.06,18:52
Dobrý večer všetkým. Budem rada ak vyjadríte svoj názor na nasledovnú vec. Robím JÚ niekoľkým podnikateľom, s tým že skladovú evidenciu si robia. Teraz mi pribudol klient - s.r.o., čiže potrebujem SW na PÚ. Som rozhodnutá ho kúpiť no neviem, ako vyriešiť skladovú evidenciu. Klient chce skladovú evidenciu na predajni, chce cez ňu zároveň vystavovať fa. Ja tým pádom modul "sklad" nepotrebujem. Účto robím externe. Klient bol zvyknutý pracovať v obchode, kde bolo všetko navzájom prepojené a chce niečo podobné. Má to význam na malej predajni s externou účtovníčkou?
KEJKA
24.04.06,18:06
dohodni sa s ním na SW aj na účto (napr. MONETA - účto plus sklad), nech si ho kúpi, a ty mu tam budeš chodiť robiť účto - napr. raz za týždeň.
Kačena I.
24.04.06,18:15
Môže mať len on sklad na predajni, vystavovať faktúry, atď. Ty ale budeš musieť znova nahrávať tie FV aj FD na 131xx a podľa jeho zostavy-výstupov preúčtuješ 131 na 132 a následne 504/132. Takže ide to robiť aj externe u teba na počítači a na tvojom programe.
Marianna01
24.04.06,19:44
Ide to aj cez načítavanie dát.
grinch
24.04.06,19:48
Môžeš to vysvetliť?
Marianna01
24.04.06,19:51
Niektoré SW povoľujú aj "načítavanie" dát. Tzn. nie cez zálohy, keď si prepíšeš zálohou všetky dáta vzniknuté pred obnovou dát zo zálohy, ale ich načíta tak, že údaje Ti neprepíše, ale iba dopíše. (To je ale odborný termín! :D) Takto fungujú registračné pokladnice a počítače prepojené na seba, alebo viacero počítačov fungujúcich na jednom SW - dáta sa dopĺňajú, nie prepisujú.
KEJKA
24.04.06,19:54
alebo ho presvedč, nech si kúpi podsystém skladovej evidencie z toho programu, ktorý ty používaš. prakticky všetky už dnes fungujú vo win verzii a dajú sa pohodlne exportovať dáta. Môžeš mu to zohľadniť v cene za svoje služby.
No a on bude viesť skladovú evidenciu, vystavovať faktúry, odovzdá ti skladovú evidenciu - súbor dát a OF v elektronickej forme - na nosiči.
Tvoje účto musí mať funkciu "import", takže ti to z diskety, z USB alebo iného nosiča načíta do tvojho účta. Ušetrí ti to kopec času.
grinch
24.04.06,20:01
To znamená, že sa SW nainštaluje v predajni aj u mňa a data sa budú prená šať. Cez internet? Prepáč, ale patrím medzi skôr narodených a tieto technické veci.....čo budem hovoriť.
grinch
24.04.06,20:05
Moja odpoved patrila Marianne. Díky Lida, je mi to už jasné. Tak som si to predstavovala.
Marianna01
24.04.06,20:07
OK, som rada, že v tom máš jasno :);)