andrejucto
10.10.14,22:58
Prosím Vás,ako účtujete v JÚ - keď živnostík kúpil mobil,a mesačne mu ho firma strhava po 4 eura splatka?
Lebo mam fakturu za mobil na 80 Eur - zauctovane do zavazkov
a dalej mam kazdy mesiac fakturu za telefonne sluzby + 4 eura splatka
Podnikatel plati tieto mesacne faktury,netusim ako to mozem zapocitat s tou prvou fakturou.. ?
uctovne asi nijako,iba poznamkou na tu fakturu ,vzdy ze splatka 4 eura,datum,a suma faktury..?
Dakujem za pomoc
nikula
30.10.14,11:51
to by aj mňa zaujímalo
fortunka
30.10.14,12:17
Je ta splatka v jednej sume/jednej fakture s inymi sluzbami? AKo je tam uplatnovana DPH?
Jarka 1
30.10.14,14:33
Tá splátka je bez DPH. Pri kúpe mobilu musel dostať doklad o kúpe aj s DPH. Môj klient mi priniesol faktúru za mobilný telefón v roku 2013. Zaevidovala som ju riadne medzi prijaté fa. Časť zaplatil v hotovosti pri kúpe a zvyšok spláca v ďalších faktúrach v roku 2014. Mesačne zaevidujem fa za mobilné hovory + vyčíslená splátka napr. tie 4 € bez DPH. Na konci roka si pozriem počet splátok v roku 2014 x 4 € a urobím na ne ID a týmto uhradím fa za mobil z roku 2013, aby mi vypadla ako uhradená. Do peňažného denníka tento ID už neúčtujem, aby som to nemala 2x zaplatené.
nikula
31.10.14,11:27
tá splátka je na faktúre, uvádzaná ako O2 Mobil mesačný poplatok vo výške 5,- (ja mám takto), suma je bez dph.... nakoľko dph bola uplatnená s faktúry od nákupy MT. Čiže je to úhrada záväzku, ale ako spárovať faktúru od o2...
fortunka
01.11.14,06:51
No ja by som fakturu za mobil dala do ostatnych zavazkov (mam tam totiž všetky takéto splátkové veci, le ak by to bolo vo fakturach tak nevadi.). Fakturu mesacnu od O2 by som zauctovala do faktur bez tych 5EUR a uhradu by som urobila na celu sumu s tym, ze 5EUR by slo ako uhrada predoslej fa a zvysok na mesacnu fa. Alebo by som zauctovala fakturu tak ako prisla a internym dokladom by som potom napr. raz za stvrtrok/polrok/rok preuctovala na uhradu povodnej faktury :)

Jednoznacne by mal ten povodny zavazok ostavat k uzavierkovemu dnu v aktualnom zostatku :)