slniecko2214
11.10.14,14:13
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako je to s robením filmového, zvukového záznamu učiteľa pri pracovnej činnosti?? Syn navštevuje Spojenú školu, nerozpráva, a veľa krát ho prinesiem do triedy, učiteľka ani asistentka sa deťom nevenujú - pijú kávu, alebo si pozerajú časopisy, ak sa niečo opýtam - tak povedia, že oni to robia so súhlasom riaditeľky. Tak sa pýtam -- mám právo urobiť zvukový alebo filmový záznam bez ich súhlasu? Aké majú vlastne práva rodičia detí ak si myslia, že učitelia sa ich deťom nevenujú? A deti nedokážu opísať čo sa deje počas vyučovania?
Ing. Ľubomír Janoška
11.10.14,13:44
V tomto prípade nemáte právo urobiť záznam bez súhlasu dotknutej osoby.
Mohli by ste ho urobiť iba na účely spravodajstva alebo ako dôkazový materiál pre preukázanie trestnej činnosti.
sosak
11.10.14,15:07
To, že učiteľka a asistentka sa deťom nevenujú, treba riešiť s riaditeľkou školy, alebo podať písomnú sťažnosť na uvedené pracovníčky. Obrazový a zvukový záznam nie je legálny a nemáte právo ho zhotoviť bez ich súhlasu. Ak sťažnosť v škole nepomôže, treba podať sťažnosť zriadeľovateľovy školy.
slniecko2214
11.10.14,17:12
ďakujem, čiže ak by aj učiteľ niečo urobil, ja si to nahrať nemôžem, čiže nemám ani dôkaz a ak sa riaditeľka postaví na stranu učiteľa, tak je aj zbytočne sa obracať na zriaďovateľa školy, lebo je to slovo proti slovu :(