peter2812
11.10.14,21:41
Na parkovisku, kde som mal odparkované auto učil strážnik kolegovu dcéru šoférovať, tá ale nabúrala do môjho auta a škoda je dosť veľká. Chcel som volať políciu, ale keďže ten pán pracuje v tej istej firme ako ja dohodli sme sa, že pôjdeme do poisťovne a policajtov nebudeme kontaktovať. Na druhý deň si ale ten pán zobral voľno a ja sa mu nemôžem dovolať celý deň. Ak to teraz nahlásim bude mi musieť zaplatiť opravu on zo svojej poistky alebo si celú opravu budem musieť zaplatiť sám.
misoft
11.10.14,19:46
No kamarát, počítaj s tým, že ten strážnik to nenahlási poisťovni. Mal si trvať na polícii. Ak by sa zistilo, že vozidlo viedla osoba, ktorá nemala vodičské oprávnenie, milá kočka by pekne cálovala, taktiež i ten strážnik.
A mal by si hneď papier oficiálny od polície - i keby to vyhodnotili ako škodovú udalosť, bolo by top z oficiálneho zdroja a na lajstre by boli i všetky údaje vinníka!
sosak
11.10.14,19:59
Mali ste okamžite vyplniť tlačivo " záznam o dopr. nehode " pre poisťovňu a vyhol by si sa teraz zháňaniu vinníkov, ktorí ti poškodili vozidlo. V terajšej situácii môžeš len dúfať, že vinník splní dohodu. Ak máte na firemnom parkovisku kamery, skús ísť za majiteľom, vysvetli svoj problém a požiadaj ho o zálohovanie kamerového záznamu z parkoviska. Pre istotu.
Ice dive
11.10.14,20:09
no ak mladá nemala vodičák tak by to policajti neriešili ako škodovú udalosť...
taiko
11.10.14,21:12
Nuz ja by so okamzite isiel na policiu, kolega nekolega. moc kolegialne od neho nie je ze sa pravdepodobne zatajuje a vec neriesi, tak preco by si sa Ty mal spravat kolegialne?
To skodove hlasenie ste mali vypisat tak ci tak, aby nik nemohol nic zapriet. Aj ked ste chceli policiu vynechat. Ako teraz dokazes, kto urobil skodu a kto ju sposobil?
ivka70
12.10.14,05:45
Ty si tu haváriu videl?
Edge
12.10.14,09:21
len ked sa na policii poznaju tak je to tazsie..
misoft
12.10.14,09:53
Tiež pravda! To je už priestupok.
misoft
12.10.14,09:55
Len aby náhodou potom podľa toho kolegu nebolo, že auto sa samonabúralo......:D