Michal.novo
12.10.14,08:22
Ahojte, mám Fiat Ducato včera som pozeral stav brzdových platničiek a pritom som skusil aj či je poriadne zatiahnutá matka poloosi avšak ked som ju išiel dotiahnuť tak stale sa toči.Bol tam meneny homokineticky klb. skusal som netoci sa ani poloos ani homokineticky klb ale len ta matka..nejde dotiahnut uplne co sa tam mohlo stať ? zajtra s tym pojdem do servisu ale ak by ste mi poradili co to moze byt prosim Vás ..dakujem
vlado 33
12.10.14,07:24
Na utiahnutie náboja poloosi sa používajú samosvorné matice (proti uvoľneniu). Vždy po uvoľnení, je potrebná výmena tejto matice za novú. Pokiaľ sa pretáča, je strhnutý závit (doťahuje sa moment. kľúčom asi 500N). Je to táto matica?
Michal.novo
12.10.14,07:35
ano je to ona...ked som klb kupoval boli tam zle pasky (nedali sa poriadne zatiahnut) tak dodatocne mi menil tie stahovacie pasky ale maticu nemenil ..cize ked vymenim maticu mohlo by to byt dobre ? ..mam ten kluc
vlado 33
12.10.14,08:00
ano je to ona...ked som klb kupoval boli tam zle pasky (nedali sa poriadne zatiahnut) tak dodatocne mi menil tie stahovacie pasky ale maticu nemenil ..cize ked vymenim maticu mohlo by to byt dobre ? ..mam ten kluc

Demontuj maticu a pozri závit, určite na matici bude strhnutý. Málokedy sa poškodí na poloosi, keďže je to tepelne spracovaný tvrdý materiál. Matica musí byť originál súčiastka podľa katalógu v predajni. Pozriem ešte uťahovaci moment pre Ducato, doplním v priebehu dňa.
vlado 33
12.10.14,08:22
250Nm, záleží od hnacej jednotky.
lujza.j
12.10.14,08:26
počas jazdy ako to nebolo zatiahnuté to nevydáva žiadny zvuk...chvenie volantu alebo nejaké iné znamenie a pod.
Michal.novo
12.10.14,08:32
nie nie vobec nic..ani ziadna vôla tam nebola ked som pohybal kolesom
lujza.j
12.10.14,08:36
pýtam sa preto, lebo mne minule vypadlo koleso z čapu...a každý....že to muselo vydávať zvuk klepať a pod.,.....nevydávalo ...sa to proste "vylúplo"....
vlado 33
12.10.14,10:15
pýtam sa preto, lebo mne minule vypadlo koleso z čapu...a každý....že to muselo vydávať zvuk klepať a pod.,.....nevydávalo ...sa to proste "vylúplo"....

Tebe odpadla celá hlava uloženia aj s kolesom. Poloos sa vysunula v prevodovke, keďže to vypadlo z guľového čapu spodného ramena. Michal.novo, keď tak uvažujem to koleso nemá prečo odpadnúť- opravujem .
lujza.j
12.10.14,10:29
áno...zo toho "bumerangu".....
Michal.novo
12.10.14,10:40
je strhnuty zavit ...s tazkostami som to odsroboval a je strhnuty zavit aj na klbe ..
lujza.j
12.10.14,10:43
je strhnuty zavit ...s tazkostami som to odsroboval a je strhnuty zavit aj na klbe ..
hmmm...to nepoteší.....to ti menili v servise?
buchač
12.10.14,10:46
zajtra s tym pojdem do servisu ale ak by ste mi poradili co to moze byt prosim Vás
V súvislosti s poniektorými problémami ???
Prosím Ťa, už dávno si tam mal byť !!!
http://www.porada.sk/search.php?searchid=862346&pp=
vlado 33
12.10.14,11:08
Pokiaľ bol menený homokinetický kĺb, niekto to poriadne dokakal. Keď to máš ešte v záruke, reklamuj opravu. Bude potrebná opätovná výmena kĺbu, kvôli závitu.