robertlittle
12.10.14,14:23
V byte mame problem TUV. Po pusteni teplej vody je prvych odpustenych 2-5 litrov vody studenej, potom zacne tiect tepla. Tepla znamena, ze na sprchovanie mame pustenu iba teplu a viem si predstavit aj teplejsiu na sprchovanie. Studenu na sprchovanie ani neprimiesavame, lebo ani len samotna tepla nestaci. Cca do 14:00 hod po pusteni teplej vody, pretecie spociatku aj 3-7 litrov studenej. Uctovane je vsetko ako tepla. Tie straty ani nechcem ratat.
Ked som prepocitaval ohrev pomocou elektriny (bojler), vychadza mi ovela lacnejsie.
nunenko
12.10.14,12:37
Teplotu teplej vody určuje vyhláška, a voda musí u konečného spotrebiteľa mať predpísanú teplotu, ktorá je od 45do 55 stupňov Celsia (asi).

Tak isto existuje zákon, ktorý zaviedol poviné vyregulovanie rozvodov TÚV.

Napíš na ŠEi po novom SOI, problém sa rýchlo vyrieši.

O tom, že si nahreješ vodu elektricky lacnejšie pochybujem.

Bojler si namontovať môžeš, ale bez oficiálneho odpojenia od dodávky TÚV budeš platiť 10% z celkového nákladu na prípravu TV/ počet odberných miest.
robertlittle
12.10.14,12:45
Dakujem za skoru radu. Ono, zabudol som napisat, ze voda zacne ist poriadne (uspokojivo) tepla az vtedy, ked koncim sprchu. Ked sa hned za mnou sprchuje manzelka, tá už má vodu teplú. Takze k tej ozaj teplej vode by sme sa dopracovali (aj SOI) ale az po 20 vypustenych litroch. Aj to sa da riesit?
nunenko
12.10.14,13:13
Nie dá, musí sa dať, so zákona.
axeco
12.10.14,14:45
Presne ten isty problem som riesil pred par tyzdnami. Riesi to SOI / SEI je nieco uplne ine/. Prisli a zmerali teplotu vody. Mala 43 °C, takze zacali konanie voci spravcovi. Bojler si namontovat mozes, ale musi mat osobitne istenie a privod