mmonnikka
12.10.14,17:53
Psík si poranil vankúšik na labke a dosť mu to krváca. Najskôr sme mu to obviazali obväzom a zdalo sa, že krv prestala tiecť, ale keď sa na labku postavil, celý obväz bol zakrvavený. preto sme mu to odviazali a nechali na voľno. kdesi som čítala, že je dobré nechať to voľné, že si to psík vylíže? je to pravda, či je lepšie mu to previazať? čím mu to ošetrovať? môže sa mu na to dávať propolisová tinktúra? máte niekto skúsenosti? ďakujem.
sosak
12.10.14,16:01
Propolisovú tinktúru a obviazať. Poranená labka sa zahojí.

Doplnenie : Propolisová tinktúra vydenzifikuje ranu a napomáha hojeniu, doporučuje to aj veterinár, viď môj komentár pre @kopretinka, kde som priložil link.
arizona
12.10.14,16:26
Zalezi,aka je rana hlboka. Ak je hlbsia,je lepsie to dat zasit. Pri drobnych ranach my davame praskovy Septonex,alebo v spreji,ale ten dost stipe.
niella
12.10.14,16:30
Podľa mňa čistá propolisová tinktúra mu to vyžerie, treba predtým natrieť aspoň okolie ranky masťou
kopretinka
12.10.14,17:24
dávať lieh na otvorenú krvácajúcu ranu???? si sa zbláznil? skús si to ty naliať do rany najprv.
mmonnikka
12.10.14,17:37
ďakujem Vám
mmonnikka
12.10.14,17:47
prosím Vás a obväzujete mu to, či to mám nechať len tak navoľno?
ivka70
12.10.14,18:11
Nechajte ho, nech sa s tým vysporiada sám.
Jedine ak by to stále krvácalo aj zajtra- pozajtra, tak by bolo treba zasivať
arizona
12.10.14,18:35
Tu vasu ranu nevidim, takze tazko poradit,co je vhodnejsie. Ale ak rana krvaca,tak je lepsie to aspon do zajtra dat pod sterilny obvaz. Aspon si havo do toho nebude rypat...ale my male ranky zasypane septonexom nechavame bez obvazu.
arizona
12.10.14,18:49
Pozajtra uz bude na zasivanie neskoro. Rana musi byt cerstva,ak sa ma zasit
alaya1
12.10.14,18:56
krvacajuci ranu by som urcite isla ukazat veterinarovi, moze mat v rane miniaturne ulomky skla. Osobne taketo zranenia na lahku vahu neberiem.
sosak
13.10.14,04:37
my to máme teraz od soboty tiež, umývam repíkom a propolisová tinktúra, pekne sa to hojí
http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=26&t=7203
propolisová tinktúra a previazať. Teraz je blato tak obaliť nohu do igeltu aby sa to nezašpinilo.Hojí to obyčajne veľmi dobre.
http://www.iveterinar.sk/veterinarna-poradna/psy/poraneny-vankusik-na-labke
Samozrejme, že sa používa propolisová tinktúra, vyčistí a dezinfikuje ranu !!!
Ďakujem @ kopretinka za neužitočné. :)
sosak
13.10.14,07:15
Môžeš propolisovou tinktúrou potrieť ranu, aj keď to bude štípať.
sosak
13.10.14,08:33
kopretinka (Včera 20:24) dávať lieh na otvorenú krvácajúcu ranu???? si sa zbláznil? skús si to ty naliať do rany najprv.
kopretinka, a čo si poradila v tejto otázke, okrem ocenenia neužitočným v mojej rade ?