leočka
13.10.14,08:14
Vedel by mi niekto poradiť ako správne vyplniť registratúrny denník?
avalik
13.10.14,06:17
a co ti nie je jasne? ved tam mas predtlac koloniek?
leočka
13.10.14,06:19
áno, to je pravda, len som chcela vidieť správne vyplnený ševťacku predtlač, najmä sa mi jedna o okolnku vybavené - odoslané, čo má obsahovať táto kolónka, lebo som videla mnohé verzie
som v tomto nová
avalik
13.10.14,06:21
registraturny poriadok a smernicu nemate?
avalik
13.10.14,06:26
priloz foto, nemam ten dennik pri sebe, tak neviem ake su tam vsetky kolonky
leočka
13.10.14,06:27
to je práve to k čomu sa snažím prísť.viem ako to má byť vyplnené, len všade som videla ten manuál na obojstranny reg. denník, a tento skrátený som videla hoc ako vypísaný, tak preto
avalik
13.10.14,06:34
ide o registraturu malej sukromnej firmy alebo o statnu resp. verejnu organizaciu?
leočka
13.10.14,06:54
ide o verejnú organizáciu, mne sa jendá o pokyny vyplnenia registratúrneho denníka 01 170 3 Ševt
Richard
13.10.14,07:05
avalik
13.10.14,07:30
Pokyny ako vyplnovat maju byt spracovane v registraturnom poriadku. Aby ktokolvek, kto bude povereny zapisom do reg. dennika, vedel postupoval rovnako.

Ak to este nemate spracovane, vzory najdes na stranke http://www.minv.sk/?sprava-registratury

vyberam zo vzoru:

Čl. 9
Vybavovanie spisov

(1) Spisy sa vybavujú v lehotách ustanovených všeobecne záväznými právnymi predpismi , inak lehotu určí starosta v závislosti od naliehavosti a náročnosti vybavenia veci. Určená lehota sa vyznačí na spisovom obale i v denníku.

(2) Ak nemožno vec vybaviť v ustanovenej alebo určenej lehote alebo úrad vec odstúpi na vybavenie inému orgánu alebo organizácii, treba o tom odosielateľa s uvedením dôvodov informovať.

(3) Spracovateľ zodpovedá za vecnú a jazykovú správnosť, ako aj formálnu stránku vybavenia spisov.

(4) Spracovateľ je povinný prideliť spisu registratúrnu značku, znak hodnoty a lehotu uloženia, vyznačiť spôsob jeho vybavenia, dať pokyny na odoslanie vybavenia a určiť ďalší pohyb spisu.

(5) Spracovateľ je povinný označiť spisy, ku ktorým chce obmedziť prístup, slovami “obmedzený prístup” a uviesť čas trvania obmedzenia. Tieto údaje vyznačí na spisovom obale.

(6) Spracovateľ volí najvhodnejší spôsob vybavenia spisov. Ak vezme podanie iba na vedomie, napíše pod odtlačok prezentačnej pečiatky "Na vedomie vzal, a/a", dátum a pripojí svoj podpis. Ak vybaví vec ústne (osobne alebo telefonicky), urobí o tom záznam na podaní alebo vyhotoví úradný záznam. Záznam musí obsahovať údaje o čase, výsledku a s kým bola vec vybavená.

(7) Ak spracovateľ zvolí písomnú formu vybavenia, píše vždy iba v jednej veci.

(8) Ak sa vyžaduje písomná forma vybavenia a vec nemožno vybaviť včas listom, použije sa súrny záznam; doklad o jeho odoslaní sa pripojí k spisu. Odoslaný text sa zašle listom dodatočne v ten istý deň.

(9) Údaje o vybavení, uzatvorení a uložení spisu sa vyznačia i v denníku ešte pred jeho uložením v registratúre úradu. Záznam musí obsahovať údaje, ako bola vec vybavená a kde je spis uložený. Označenie spisu symbolom "a/a" znamená, že spis je vybavený a možno ho uzatvoriť.

---------------

cize napr.:
- uvedie sa skratka a/a alebo ZAL (zalozene) + reg. znacka, ZH a LU
- uvedie sa komu bolo odoslane
- uvedie sa kam bolo preevidovane - napr. do zberneho harku/spisoveho obalu
...
Kabaka123
18.05.15,11:46
kn-alka
18.05.15,11:50
ty naschvál vyhladávaš čo najstaršie témy? :)
Kabaka123
18.05.15,12:04
tak tuto som si veru mesiac nevšimla :)
kopretinka
18.05.15,13:21
ty máš teda riadne dlhé mesiace :D
Kabaka123
18.05.15,17:48
:):):)