Coosom
13.10.14,08:23
Pozdravujem Vás !

Stáva sa Vám, že pri podnikaní stále natrafíte na niekoho, kto sa Vám vyhráža ?
Konkrétne dnes ma rozčúli zákazník, ktorý sa mi vyhráža všetkými orgánmi.

Pred 6 r. som mu poskytol službu - vytvoril stránku. Teraz mu vraj nejde. Ale to nie je moja chyba, že nastal technický pokrok v php, nikde som mu negarantoval doživotnú funkčnosť ani podporu.

Jeho tvrdenia sú absurdné, vraj štát mi dal oprávnenie podnikať a tak som povinný poskytovať služby, inak ma dá na SOI a podobne ?

Ako sa proti takým bránite ?
Dáša_
13.10.14,06:30
už sa tvorbe stránok nevenuješ?

Ak áno, tak mu tie úpravy oceň, aby videl, kolko by ho to stálo.
ivka70
13.10.14,06:35
A co od teba chce?
Poskytol si mu stranku a odovzdal alebo bolo v cene aj support?
Lebo zvycajne sa support po implementacii nacenuje separatne.
sucastou implementacie je kratkodoby support po implementacii, kvoli opravam pripadnych chyb.
Ale mal by si mat v zmluve osetrene, co je a co nie je sucastou ceny.
Vyhol by si sa aj takymto vyhrazkam.
Coosom
13.10.14,06:35
Ďakujem za odpoveď.
Ale áno, čiastočne sa tomu venujem v zmysle Autorského zákona, viac menej sa venujem ale iným veciam a nemám čas riešiť tieto veci.
Nechce sa mi ale naťahovať s ním ani úradmi.
arizona
13.10.14,06:41
To celych sest rokov mu fungovala "bez udrzby"? To si moze gratulovat :-)
Ako pise Dasa,navrhni mu upravu,posli cenovu kalkulaciu,vysvetli mu,ze aj o stranku sa treba pravidelne starat a nik mu to nebude robit zadarmo. A vsetko si daj do zmluvy,ak by zacal po case znovu vymyslat.

Podla mna to vyhrazanie je iba bu-bu,ale staznostami na soi nic nedosiahne.
fortunka
13.10.14,06:41
Ja takýchto neriešim, väčšinou to odignorujem. Ak je veľmi arogantný "zákazník" a nebodaj začne aj urážať a vykrikovať, tak mu poskytnem aj kontakt na SOI a pošlem ho kade ľahšie. Mala som tu jedného hulváta, čo sa chcel dokonca biť a potom okrem SOI spomenul aj políciu, tak som na neho zavolala SBSkára s tým, že ja na neho tu políciu zavolám ak nezmizne. Ľudia su kadejaký, ale toto bol extrém :))))
Môžeš mu urobiť cenovú ponuku a nech sa rozhodne. Ak nechce platiť a chce to v cene starého (ako keby doživotný servis), tak bohužiaľ,by som mu povedala, že to nejde. Ak to už nerobíš, tak sa mu treba povedať, že bohužiaľ už to nevykonávame a treba sa obrátiť na niekoho iného. A čo chce dať inak na SOIku? Že si mu neposkytol službu? (kontrole povieš, že si zaneprázdnený inou prácou a nemohol si vziať inú zákazku..) alebo Nemá v cene upgrade stránky? ( nech ti ukážu zmluvu, ktorá ťa k tomu zaväzuje)... Teda pri normálnom jednaní a podnikaní zo SOI nemáte mať prečo strach... prídu a odídu :)
Coosom
13.10.14,06:53
Ďakujem za názor a pobavenie vo Vašej situácii. Za tie roky som mal aj kontrolu zo SOI aj kontrolu zo Živnostenského úradu, vždy dopadli dobre, zo Živnostenského padla aj pochvala :). Len ma tak vytočil, som človek, ktorý sa snaží všetko robiť poctivo a takéto veci som sa ešte nenaučil predýchavať.
Coosom
13.10.14,07:05
Ďakujem.
jslancik
13.10.14,07:19
najhoršia kombinácia - arogantný a "nie v obraze". Žiaľ, sú to normálne postupy v súčasnej dobe. Čo sa nedá dosiahnuť argumentami, to sa takí ľudia snažia dosiahnuť silou/aroganciou.
Ak si pánom svojej firmy, môžeš ho tvrdo poslať kam len chceš. Samozrejme až potom, ako nebude prístupný tvojim argumentom, že nemá na nič nárok a že support je platná služba, ktorú mu môžeš naceniť.
Na vyhrážkach sa môžeš zasmiať. Ak si nemal zmluvu, ktorá by ťa zaväzovala poskytovať doživotný support, tak...
PARKER LOYD
23.10.14,20:12
Garancia - Záruka podľa Obchodu 2 roky. SOI sa netreba báť
zlatica76
24.10.14,03:26
medzi dvoma právnickými osobami neplatí 2 ročná záruka. 2ročná záruka platí len pre fyzickú osobu nepodnikateľa.

Podnikatelia si záručnú dobu musia dohodnúť v zmluve.
PARKER LOYD
24.10.14,09:55
Tak potom sa nemusí báť SOI
pbrezovsky
30.11.14,22:33
nechapem, ved on potrebuje spravu webu co vies dodat, tak preco sa s nim nedohodnes? ved sprava webu je pre teba isty mesacny prijem a je to minimum prace - teda ak mas dobre spravenu zmluvu..