culina
13.10.14,08:59
Ahojte, potrebovala by som poradiť pri výbere gramofónu. Má to byť darček a slúžiť by mal na prehrávanie platní. ŽIadne DJ kúsky nie sú v pláne. Vzdala by som sa retro vzhladu a uprednostnila drevený vzhľad.
Ďakujem všetkým za rady.
A este doplnim. Ide o prehranie starych platni, ak by sa do 70-100 eur dal najst dobry kusok, tomu by som sa len potesila. O ziadneho fajnsmekra sa nejedna, len o cloveka s hudobnym sluchom. Preto by nemusel mat vstavane reproduktory a nemusi mat navyse ani funkcie ako radio...
Tweety
13.10.14,07:05
Je ich viac než dosť, stačí si len vybrať podľa cenovej relácie a vkusu.
arizona
13.10.14,07:08
Richard
13.10.14,07:16
Skús doplniť na koľko je príjemnca daru fajnšmeker na prehrávanie platní, alebo či ide len o možnosť prehrať si staré platne ktoré vlastní.
misoft
13.10.14,08:43
Rado_81
15.10.14,09:13
Nie je gramofón ako gramofón. Tie lacné napodobeniny, ktoré sa v tej cenovej hladine dajú zohnať v bežných elektrách, by som, aj vzhľadom na cennosť starých platní, rozhodne nekupoval. Plastové prenosky s keramickými chvejkami, ramienka bez možnosti voľby prítlaku a v neposlednom rade aj chabý zvukový prednes je odstrašujúcim príkladom kúpy takého gramofónu. Ale naopak za tú cenu sa dá zohnať slušný a kvalitný gramofón z druhej ruky, sám som pred rokmi kúpil za 100€ kvalitný direct drive gramec Technics s prenoskou Ortofon, ktorá len sama o sebe stála takmer 200€. Dokúpil som si maximálne predzosilovač za 80€.

Nové gramofóny, ktoré sú trošku schopnejšie, sa pohybujú rádovo od 300€, napríklad od firmy Pro-Ject (bývalá Tesla Litovel).