not4me
13.10.14,11:03
Zdravim vsetkych.
Nastahovali sme sa do noveho bytu ,kde sme asi po 2 mesiacoch zistili s priatelkou,ze su tam plostice.
Samozrejme hned sme volali deratiz.firmu,ktora prisla,inkriminovane miesta poriadne vystriekala,no po kratuckom case sa objavili znova.
Tak prisli znova k nam,znova vsetko vystriekali vratane stien,nabytku a atd.
No mame ich stale.
Uz sme s nervami na konci,nic nepomaha,ani pripravky najsiln.razu,ani bylinky ani rozne ine metody.
Viete mi poradit mozno nejaky domaci recept poprip.nieco co Vam vzdy zabralo ?
Nabytok sme vymenili,oblecenie vyhodili takze toto nezabralo.
velmi pekne dakujem
misoft
13.10.14,09:05
No problém nebude len u vás. I keď ste deratizovali, všetko vyhodili a predsa sa objavujú - zdroj bude niekde v blízkosti. Buď v niektorej škáre, alebo u niektorého suseda.....
evuš
13.10.14,09:13
Skús :

Rada starých mám

Naši predkovia proti plošticiam používali fazuľu. Napriek prvotnému skepticizmu aj vedci potvrdili, že listy tejto plodiny si s nimi vedia poradiť. Naše babičky ich rozložili okolo postelí, aby sa na ne hmyz prichytil a ráno ich spálili. Na listoch sa totiž nachádzajú veľmi ostré štetinky, ktoré im prepichnú nožičky, a tak zabránia dostať sa k človeku.

....trochu kruté ...dúfam, že ma ochrancovia neukameňujú....;)

Inak tú deratizáciu treba urobiť opakovane a vo všetkých priestoroch /nielen váš byt/, ale všetci susedia a spoločné priestory....
bodliak
13.10.14,11:32
Čo ja viem od pracovníka deratizačnej firmy, byt nestačí, treba celý blok, ak chce mať niekto istotu.
misoft
13.10.14,14:14
.... a ako čítam ostatných (a pravdu majú) - toto bude veľký problém, lebo to je potrebné urobiť veľkoplošne, full, všade, u všetkých a naraz. A stačí jeden jediný zadubenec a tie mrchy sú späť. A ešte silnejšie. Lebo tomu fetovaniu sa prispôsobia.
avalik
13.10.14,14:20
deratizacne opatrenia sa maju vykonat v celom dome

dcera mala v podnajme podobny problem - tam ale nestriekali ale vydymili cely byt nejakou specialnou dymovnicou