sonysony
24.04.06,21:07
Ahojte,
Nepoznáte nejaký spôsob, ako si napr. ročné predplatné fitness zahrnúť vo firme do nákladov?
Pri mojom hľadaní som našiel iba spôsoby á la socialny fond, čo znamená dodatočné zdanenie zamestnancovi.
Nemáme vo firme kolektívnu zmluvu (napr. vrátane povinnosti firmy preplácať rehabilitáciu), ale pokiaľ by bola nejaká jednoduchá možnosť niečo také spísať a riešilo by to tento problém, tak prečo nie.
Skúste napísať ak máte skúsenosti s takýmito vecami. Alebo ma odkážte na miesta, kde sa to rieši (lebo hľadal som, ale nenašiel).
Predsa to musíte mať nejako vymyslené:)
jasa
25.04.06,02:47
ahoj, sonysony, ale jasne, ze sa to da premysliet:)... stan sa cvicitelom vo fitnessku... na jednej strane budes mat z toho prijmy... na druhej strane mozes mat z toho vydaje... a zaroven budes aj vo fitness...jednoduche:D :D
foxyman
25.04.06,05:00
Mozno by sa to dalo nezdanovat, ak by si to platil zo SF, a mal to fitnesko prenajaté na základe nejakej zmluvy trebars na par hodin mesačne. To by snáď šlo... Čo na to ostatní?
Denda
25.04.06,12:28
Ahojte,
Nepoznáte nejaký spôsob, ako si napr. ročné predplatné fitness zahrnúť vo firme do nákladov?
Pri mojom hľadaní som našiel iba spôsoby á la socialny fond, čo znamená dodatočné zdanenie zamestnancovi.
Nemáme vo firme kolektívnu zmluvu (napr. vrátane povinnosti firmy preplácať rehabilitáciu), ale pokiaľ by bola nejaká jednoduchá možnosť niečo také spísať a riešilo by to tento problém, tak prečo nie.
Skúste napísať ak máte skúsenosti s takýmito vecami. Alebo ma odkážte na miesta, kde sa to rieši (lebo hľadal som, ale nenašiel).
Predsa to musíte mať nejako vymyslené:) Nerozoberajme filozofiu nákladovosti vo firme, ale pozrime sa na to ako na možnosť využitia športového zariadenia zamestnancami. Nemusí to byť len formou príspevku zo sociálneho fondu. Poskytnutie takéhoto nepeňažného plnenia pre zamestnancov formou prenájmu fitnessu,telocvične atď... zabezpečeného zamestnávateľom je od 1.1.2006 u zamestnanca nezdaňovaný. Samozrejme po dodržaní určitých pravidiel..:rolleyes:
slovex
26.04.06,09:45
je to § 5 odsek 7 písm.d zákona 595/2003 o dani z príjmov
sonysony
26.04.06,11:22
Dakujem. Tak som si to nasiel:
...
(7) Okrem príjmov oslobodených od dane podľa § 9 sú od dane oslobodené aj príjmy poskytnuté ako
....
d) použitie rekreačného, zdravotníckeho, vzdelávacieho, predškolského, telovýchovného alebo športového zariadenia poskytnutého zamestnávateľom zamestnancom; rovnako sa posudzuje aj takéto plnenie poskytnuté manželovi (manželke) zamestnanca a deťom, ktoré sa na účely tohto zákona považujú za vyživované osoby (§ 33) tohto zamestnanca alebo jeho manželky (manžela),(táto zmena nodobúda účinnosť od 1.januára 2006 pozn. Porada.sk)
...

Ak tomu dobre rozumiem, firma si zaplati povedzme permanentku do posilovne a zauctuje to na nejake naklady (sluzby?) a potom sa to da zamestnancovi ako nepenazne plnenie (ale podla horeuvedeneho oslobodene od dane). To by vyzeralo celkom bezproblemove.
Uz som mal pocit, ze sa to bude dat vyriesit iba prostrednictnom zmluvy o reklame:)
kojur
26.04.06,11:42
Dakujem. Tak som si to nasiel:
...
(7) Okrem príjmov oslobodených od dane podľa § 9 sú od dane oslobodené aj príjmy poskytnuté ako
....
d) použitie rekreačného, zdravotníckeho, vzdelávacieho, predškolského, telovýchovného alebo športového zariadenia poskytnutého zamestnávateľom zamestnancom; rovnako sa posudzuje aj takéto plnenie poskytnuté manželovi (manželke) zamestnanca a deťom, ktoré sa na účely tohto zákona považujú za vyživované osoby (§ 33) tohto zamestnanca alebo jeho manželky (manžela),(táto zmena nodobúda účinnosť od 1.januára 2006 pozn. Porada.sk)
...

Ak tomu dobre rozumiem, firma si zaplati povedzme permanentku do posilovne a zauctuje to na nejake naklady (sluzby?) a potom sa to da zamestnancovi ako nepenazne plnenie (ale podla horeuvedeneho oslobodene od dane). To by vyzeralo celkom bezproblemove.
Uz som mal pocit, ze sa to bude dat vyriesit iba prostrednictnom zmluvy o reklame:)

Niej je to tak.
) použitie rekreačného, zdravotníckeho, vzdelávacieho, predškolského, telovýchovného alebo športového zariadenia poskytnutého zamestnávateľom zamestnancom - znamená, že firma si tieto zaiadenia prenajme (bez poskytnutých služieb) a jej zamestanaci môžu tieto zariadenia používať bez toho, aby musel s tohoto nepeňažného príjmu zaplatiť daň z príjmov.
Tymto nie sú riešené náklady firmy za prenájom ako uzanteľné daňové výdavky.
sonysony
26.04.06,16:24
Takze som tomu nerozumel. Cize toto mi sice vyriesi zamestnancov (aby sa im to nezdanovalo), ak sa to dobre formuluje. Ale neriesi mi to naklady firmy. Takze potom ako? Je taka moznost co mi vyriesi obe strany a zaroven je obhajitelna pred daniarmi?
Chobot
26.04.06,17:45
Takze som tomu nerozumel. Cize toto mi sice vyriesi zamestnancov (aby sa im to nezdanovalo), ak sa to dobre formuluje. Ale neriesi mi to naklady firmy. Takze potom ako? Je taka moznost co mi vyriesi obe strany a zaroven je obhajitelna pred daniarmi?

Zriadiť ďalšiu prevádzku firmy - a to fitness štúdio, alebo ho prenajať a prevádzkovať ho. Zároveň umožniť zamestnancov ostatných prevádzok, aby tam mohli vo voľnom čase cvičiť.
Denda
26.04.06,19:32
Takze som tomu nerozumel. Cize toto mi sice vyriesi zamestnancov (aby sa im to nezdanovalo), ak sa to dobre formuluje. Ale neriesi mi to naklady firmy. Takze potom ako? Je taka moznost co mi vyriesi obe strany a zaroven je obhajitelna pred daniarmi?
Niekedy to nie je o tom. Starostlivosť o zamestnancov a možnosť sa v tomto prípade postarať o "regeneráciu pracovnej sily bez následkov zdaňovania pre zamestnanca" je oveľa väčším prínosom pre firmu ako z pohľadu zákona o dani z príjmu. A v tomto prípade sa bohužiaľ u nás všetko začína a končí zdaňovaním ....a to niekedy obojstranným.:rolleyes:
Nutricia
23.10.06,06:32
Prosím Vás o radu:Ako je to so zdanovaním:Zamestnávatel nám poskytol systém benefitov,ktorý nám spravuje nejaká firma Benefit plus.Mám tam napr.10000,-Sk na rok a ak si chcem kúpit napr.permanentku do fitka tak mne to fitko vystaví faktúru,ktorú pošlem do tej firmy benefit plus a oni ju uhradia tomu fitku.Následne firma benefit plus vystaví faktúru s textom:zamestnanecké výhody a v prílohe sú mená zamestnancov a čo sa im konkrétne poskytlo.Zamestnávatel to touto formou zaplatí.Myslíte že sú tieto benefity pre zamestnancov oslobodené od príjmu ako zariadenie poskytnuté zamestnávatelom?