mixaela
13.10.14,13:52
dobry den poradaci,
potrebujem vykonat viac zmien v jednoosobovej sro (zmena trvaleho bydliska konatela, zmena sidla spolocnosti, doplnenie predmetu cinnosti). na tuto temu som citala i tu na porade vela prispevkov, nenasla som ale vsetky odpovede.
situacia je taka, ze firma sa stahuje z mesta na strednom slovensku do bratislavy a viem, ze postupnost pri zmenach je taka, ze najskor treba situaciu riesit prostrednictvom zapisnice na zivnstenskom urade az potom na orsr.
moja otazka znie, na ktory zivnostensky urad to mam adresovat - na povodny v meste na strednom slovensku, alebo novom a nasledne potom kde adresovat ziadost o zmenu v zapise v orsr povodnom, alebo uz na novom - tj v ba, kde bude nove sidlo firmy?
ospravedlnujem sa, ak moje otazky budu pre niekoho trapne, ale clovek, kto to nerobi denne ma v tom trosku chaos pri tom mnozstve protichodnych informacii a tiez, vsetko podlieha rychlym zmenam..
budem vam vdacna za vsetky reakcie
dakujem
Economic
13.10.14,13:43
Najprv sa rieši OR a potom až ostatné a ešte jedno info na ŽÚ sa už nič neohlasuje, oni si to urobia sami podľa OR. Dostávajú tzv. dávku z OR a na základe toho to urobia sami bez ohlasovania. Doplňujem, lebo som prehliadla, že sa budú predmety aj rozširovať. Čiže v prípade, že sa jedná o predmet podľa živnostenského zákona, 1. krok pôvodný živnostenský úrad - požiadať o vydanie Osvedčenia a až následne zmena so všetkým ostatným do OR.
PARKER LOYD
21.10.14,07:40
Dobrý deň, my to robíme denne a rád Vám poradím :)

Najskôr treba zápisnicu z valného zhromaždenia alebo Rozhudnutie jediného spoločníka.

Tam všetko napíšete aké zmeny idete spraviť a podpíšete ju u notára.

2) návrh na rozšírenie živnosti so zápisnicou dáte na živnostenský úrad v tom meste - kde má firma sídlo teraz.

3) Už s vydanou živnosťou podáte návrh na zápis zmeny do obchodného registra na súde kde ste ragistrovaná.

4) po zápise súd odošle spis do Bratislavy a vy musíte ohlásiť zmenu na daňovom úrade - a zároveň daňový úrad pošle spis tiež do BA.

Dúfam že som Vám aspoň v niečom pomohol - je toho samozrejme viac a ak budete čokoľvek potrebovať sa opýtať tak neváhajte sa opýtať.
mixaela
26.10.14,09:49
dakujem pekne, velmi mi vas komentar pomohol :)
PARKER LOYD
26.10.14,10:10
Obchodný register živnosť nerozšíri bez živnostenského listu. živnostenský list vydáva obvodný úrad živnostenského podnikania. - Doplnenie predmetu činností ide cez živnosťenský teda.
teda najskôr sa rieši živnostenský register.