jmaro
13.10.14,14:00
Pri prestavbe starého domu som našiel pálenku, samozrejme bez dokladu. Ako mám postupovať, aby daný alkohol bol legálny?
jslancik
13.10.14,12:10
pokiaľ ho nechceš predávať, tak nemáš čo riešiť... ale nikomu ani muk :D
evuš
13.10.14,12:17
To si ho našiel tak veľa ?? Chceš ho predávať ?? Ak nie, vypi a máš po probléme... ;)
sito
13.10.14,13:22
Ale, ak je abstinent? Dobrý, dobrým známym a za babku, však bol jej, možno aj pra...ky. Keby si ho hľadal, tým rádiolokátorom, ako historická pamiatka, štátu by prináležala, Dostal by si nálezné. Ale ako píše slančík, aj evus, nie drž hubu. Otvor a pi, pi, pi, ... a budeš na svojej obežnej dráhe, he, he, he, ...
Chobot
13.10.14,13:28
A koľko si jej našiel?
Čo s ňou chceš spraviť?
willma
13.10.14,14:01
Ako bez dokladu - veď dom si kúpil, zdedil alebo čo ja viem ako si ku nemu prišiel, máš na neho právoplatný LV, tak neviem, čo riešiš. To že pálenô nie je na LV? kašli na to, ak je dobré vypi a ak nie tak vylej.
buchač
13.10.14,14:14
Kvaka
13.10.14,14:20
Daj si spraviť rozbor, aké má pálenka zloženie, ak je metanol v norme a lieh je kvalitný, môžeš rozdávať, konzumovať, ako liek v malých dávkach, príležitostne.
avalik
13.10.14,14:23
toto tu fakt nepatri - ta minuska je odo mna ;)
buchač
13.10.14,14:28
Viacmenej som si bol istý realizáciou patričného kliknutia. ;)

Takže zdôvodnenie :

Len nesvojprávny jedinec dá takúto ozázku.
"Ako zlegalizovať nájdený alkohol v starom dome."

Ako sa môže nejaký alkohol zlegalizovávať ?
Veľa otázok je v súvislosti...ale v podstate by to asi príliš dlhá anabáza cez úradný šimeľ...a o financiach a či strate času ani nevravím

Tie ostatné odpovede neriešim a nehodnotím.
sosak
13.10.14,16:18
Po zdôvodnení hodnotím. :D
buchač
13.10.14,16:26
Niektorí jedinci sú nepochopiteľní svojími otázkami...niekedy sa nestíham ani čudovať.
KoxXxo
13.10.14,17:21
Šak dojdeme a zlegalizujeme...:D
jmaro
13.10.14,18:10
No k tej nesvojprávnosti sa radšej nebudem vyjadrovať. Jedná sa mi o to, že keď ma nejaký "dobrák" sused nabonzuje a nabehnú ku mne colníci a ja nebudem vedieť preukázať pôvod alkoholu, tak ako to riešiť.
sito
13.10.14,18:11
To musel byť veľmi starý dom, že?
Excise Duty
13.10.14,19:01
jmaro, práve si ich svojim príspevkom na seba upozornil!
Kvaka
13.10.14,19:08
Nemyslím si, že by oni práve tu snorili, okrem toho, je tu anonymný, písal, že objavil pri rekonštrukcii, nie že vyrobil, tak prečo ho strašíš?
buchač
13.10.14,19:24
Kvaka

Ja vonkoncom nejdem strašiť, ALE situácia je taká, že si asi ani len nevieš predstaviť, že čo všetko, kde, ako sa sleduje. Lebo potom by si inak písala.
Niektoré fóra sú aj (takpovediac) napichnuté cez sieť alebo aj reálnou osobou, ktorá hádže háčik s návnadou.

Týka sa to zbraňových, drogových diskusných fór...a dúfam, že nie si až taká naivná, že Porada (kde sa jedná o financie rôzneho druhu) je z takéhoto konania sledovacieho procesu vyňatá....alebo si myslíš opak ?

P.S.:
...a že anonymný ???
Sorry, ale nedaj sa vysmiať...to by musel byť iný hacker, aby jedného nevysledovali. ;)
buchač
13.10.14,19:27
jmaro (Dnes 21:10) No k tej nesvojprávnosti sa radšej nebudem vyjadrovať. Jedná sa mi o to, že keď ma nejaký "dobrák" sused nabonzuje a nabehnú ku mne colníci a ja nebudem vedieť preukázať pôvod alkoholu, tak ako to riešiť.

--------------------------------------------------------------

Už zaznela otázka :

Chobot (Dnes 16:28) A koľko si jej našiel?

---------------------------------------------------------------

Kua, to si našiel aspoň za menšiu dodávku ???
vicktor
16.10.14,11:53
Kde to je? Kolko toho potrebujes zlegalizovat? Pridem, pomozem.
misoft
16.10.14,13:48
Bóžinku - to je teda otázka.
Kua - kúpil si dom. Je to tvoj majetok. A aj to čo bolo v ňom, je tvoj majetok. Tak môžeš vypiť, rozdať, podarovať, v malom (po fľaštičke) predať. So svojim majetkom si môžeš robiť to, čo uznáš za vhodné.
A susedia? Pokiaľ nemali vedomosť, že sa tam pálilo, tak pochybujem, že by bonzovali. Veď ten alkahól si i ty mohol dostať darom.....
A pokiaľ nebude súdny príkaz - tak ani policajt nemá právo vykonať prehliadku.....
expeeert
16.10.14,13:50
No kebyže sa toto dá nejako zlegalizovať, tak na Slovensku by kopa ľudí každý rok prestavovala dom a nachádzala v nich pálenky. :)
Ako v tom vtipe - turista sa pýta domáceho - "prosím Vás, kde sa tu páli domáca?" Miestny mu na to - "Vidíš ten kostol? Tak okrem neho všade" :)
karner
20.10.14,18:56
Ja som zlegalizoval úroky, čo mi dal známy za požičané peniaze a vieš ako som dopadol - okrem 19 % dane som musel zaplatiť aj odvody do zdravotnej poisťovne 14 % hoci som dôchodca. Ty dopadneš podobne.
buchač
20.10.14,19:14
Dá sa aj inak.

Nedávno jeden našiel po dedovi staré zbrane a náboje. Nepriznal ich starý pán okamžite a teraz čelí obvineniu z nedovoleného ozbrojovania.

Takže v konečnom dôsledku mlže dôjsť k obvineniu z čierneho pálenia.
sito
20.10.14,20:18
?urva, to ešte nie je vypité?! Šak stretko poraďákov nech zorganizuje ... Poradia, pomôžu, ak je to žu žu ... :);)
karner
26.10.14,21:36
Ak ti nechutí, daj ju daňovákom, oni už s ňou niečo urobia.