lenka_19
13.10.14,14:19
Dobrý deň, som predsedom RRZ pri ZŠ. Radu rodičovského združenia máme riadne registrovanú na MV SR od roku 2002. Zároveň som sa dozvedela - po obdržaní Upomienky zo strany SRRZ - že dĺžime na členských príspevkoch ako riadny člen SRRZ, kde sme asi ako RRZ súbežne registrovaní (? asi, lebo žiaden doklad o Registrácii ani nič potvrdzujúce členstvo som v zdedenej agende nenašla). Je vôbec možné byť zložkou SRRZ a zároveň samostatnou PO (občianskym združením)? Ako mám vyriešiť túto komickú situáciu? Platiť príspevok za NIČ mi pripadá viac ako zbytočné. My máme svoje IČO, DIČ a sme pravidelne registrovaní u notára ako poberatelia 2% z daní. Mám teda oficiálne požiadať o výmaz členstva v SRRZ? Často sa píše o vysporiadaní nejakého "majetku" so SRRZ, ale akého, ako ho identifikujem, keď už od roku 2002 sme samostatní? No veľa otázok, strašná situácia, ale napriek tomu prosím o radu a verím, že z toho spoločne vykorčuľujeme...ďakujem za váš čas, názory, rady a praktické skúsenosti...
avalik
13.10.14,12:30
Tu sú stanovy http://www.srrz.sk/index.php?poc=no&subor=stanovy

Vyžiadaj si zaslanie kópie prihlášky do ich občianskeho združenia. A dátum úhrady zápisného a členských príspevkov - porovnáš to s účtovníctvom.

" 2) O prijatí za clena rozhoduje predsedníctvo SRRZ na základe písomnej prihlášky podpísanej štatutárnym predstavitelom danej organizácie.
3) Clenstvo vzniká pridelením evidencného císla SRRZ a uhradením zápisného a clenského príspevku vo výške stanovenej snemom SRRZ.
4) Dokladom o clenstve je potvrdenie vydané SRRZ. Toto potvrdenie je SRRZ - RZ povinné vrátit pri ukoncení clenstva v SRRZ."