Ivo132
13.10.14,16:33
Dobry den, 15/09/2014 som zmenil zamestnanie. Ako je to s narokom na dovolenku za september? Vznika mi u stareho alebo noveho zamestnavatela (ak teda vobec vznika)? V akej dlzke?

Odpoved na otazku som nasiel v tejto diskusii, je ale z roku 2007 a dany odstavec som v zakone uz nenasiel a tak som si nie isty, ci je stale aktualna.

http://www.porada.sk/t57442-narok-na-dovolenku-zmena-zamestnavatela.html
avalik
13.10.14,14:51
U starého zamestnávateľa za september už nemáš nárok.
U nového potrebuješ odpracovať 60 dní aby si mal nárok na pomernú časť dovolenky - ale aj tu ti za september nevznikne nárok.

§ 101

Zamestnanec, ktorý počas nepretržitého trvania pracovného pomeru k tomu istému zamestnávateľovi vykonával u neho prácu aspoň 60 dní v kalendárnom roku, má nárok na dovolenku za kalendárny rok, prípadne na jej pomernú časť, ak pracovný pomer netrval nepretržite počas celého kalendárneho roka. Za odpracovaný deň sa považuje deň, v ktorom zamestnanec odpracoval prevažnú časť svojej zmeny. Časti zmien odpracované v rôznych dňoch sa nesčítajú.

§ 102

Pomerná časť dovolenky je za každý celý kalendárny mesiac nepretržitého trvania toho istého pracovného pomeru jedna dvanástina dovolenky za kalendárny rok.
Ivo132
15.10.14,08:06
Dakujem za odpoved.