lydinka
24.04.06,21:40
prosím pomôžte niekto
Robím DP za IQ, mala som tam nejaké dobropisy /prijaté/, tie mi však nevstúpili do DP na r. 25, nevie mi niekto povedať, kde môžem mať chybu?:mee:Lýdia
lydinka
24.04.06,19:48
prosím pomôžte niekto
Robím DP za IQ, mala som tam nejaké dobropisy /prijaté/, tie mi však nevstúpili do DP na r. 25, nevie mi niekto povedať, kde môžem mať chybu?:mee:Lýdia

Vlastne ked robim DP za IQ a tieto dobropisy som prijala v tomto Q, tak do r.25 nevstupujú?
Prosím, potvrdte mi to niekto
Ďakujem
KEJKA
24.04.06,19:56
aký máš soft?, to je otázka skôr spracovania. Možno si dala rovnaký typ DPH ako pre prijaté faktúry, program to nerozozná.
Dbp. môžu byť za minulé obdobie, a patria potom na r.25.
lydinka
24.04.06,19:58
aký máš soft?, to je otázka skôr spracovania. Možno si dala rovnaký typ DPH ako pre prijaté faktúry, program to nerozozná.
Dbp. môžu byť za minulé obdobie, a patria potom na r.25.

Mam MRP DOS, fa sú z minulého obdobia ale vystavené a došlé sú v tomto Q.
Ďakujem
ALBO
24.04.06,20:02
Vlastne ked robim DP za IQ a tieto dobropisy som prijala v tomto Q, tak do r.25 nevstupujú?
Prosím, potvrdte mi to niekto
Ďakujem
DP a TP, ktorymi opravujete dan podla §53 (vstupne Fa/ idu na r. 25 v zd. obdobi v ktorom ste ich obdrzali. To, ze vam nejdu tam kde chcete, bude asi problem vasho zadania do SW.
lydinka
24.04.06,20:15
DP a TP, ktorymi opravujete dan podla §53 (vstupne Fa/ idu na r. 25 v zd. obdobi v ktorom ste ich obdrzali. To, ze vam nejdu tam kde chcete, bude asi problem vasho zadania do SW.

Zadala som danovú skup. typ A, fa som nahodila ako prijatú fa s mínusom. V knihe danových dokladov všetky tieto dobropisy mám, so znamienkom+.
Neviem kde je problém
Ď
KEJKA
24.04.06,20:18
viem že v MRP sa okrem toho zadavania s minusom dava ešte k=od DPH.
Ja som viela v MRP kody (bol to win) napr. 10, 11, 13, atd. Každý k=od patrí k inému riadku na DP. Ak to neprepisuješ, tak ti to automaticky ťahá kod podľa predchádzajúcej faktúry a hádže to na rovnaký riadok.
Z toho dôvodu mi bol MRP vždy nesympatický.
lydinka
24.04.06,20:21
viem že v MRP sa okrem toho zadavania s minusom dava ešte k=od DPH.
Ja som viela v MRP kody (bol to win) napr. 10, 11, 13, atd. Každý k=od patrí k inému riadku na DP. Ak to neprepisuješ, tak ti to automaticky ťahá kod podľa predchádzajúcej faktúry a hádže to na rovnaký riadok.
Z toho dôvodu mi bol MRP vždy nesympatický.

Ked si dám výstupy tržby+pohľadávky a náklady+záväzky tak mi sumy sedia so sumami v DP, len to nemám na riadku 25. Bude to veľký problém?
Ď
Marianna01
24.04.06,20:26
Ja som práve zistila, že to mám rovnako...:eek::eek::eek: Odovzdané...:confused: Na sume to nič nemení, len na riadku. :cool:
lydinka
24.04.06,20:27
Ja som práve zistila, že to mám rovnako...:eek::eek::eek: Odovzdané...:confused: Na sume to nič nemení, len na riadku. :cool:

No ja to odovydané ešte nemám, ale už by som spala a neviem čo s tým.
abel
24.04.06,20:31
Ja si myslím, že do r. 25 idú len dobropisy z iného členského štátu - § 53 v súvislosti s § 25 zákona o DPH. Tuzemské bežne dávam do r. 14. keďže ich mám v knihe došlých faktúr so znamienkom mínus.

Takže toto všetko som si mohla len nesprávne myslieť - po prečítaní príspevku č. 20 od Janky to nie je pravda a nenechajte sa pri prípadnom čítaní pomýliť.
KEJKA
24.04.06,20:35
ak máte vyslednú DP vyčíslenú správne, tak sa mrkni na tie kódy. Kódy sú na to, aby program vedel, čo na ktorý riadok má dať.
Marianna01
24.04.06,20:37
Ja si myslím, že do r. 25 idú len dobropisy z iného členského štátu - § 53


ˇAno, áno, áno ..."pri dodaní tovaru al. služby a pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štutú..."

Ano, je to tak, za toto máš u mňa bod! Super, ja som si to vôbec neuvedomila, je neskorá nočná hodina, tak iba čumím ako puk do zákona a nič mi to nehovorí. Jáj,odteraz si môj obľúbený poraďák ;) . Preto som ja bola taká zarazená, lebo mi to furt vychádzalo, že je to pri dodaní tovaru... to nadobudnutie som tam neregistrovala, lebo som taký prípad ešte nemala. No a teraz mi odtiaľ vypadol aj ten členský štát, bodaj ho porazilo! Fujha, hneď sa mi pôjde lepšie spať... :):):)
lydinka
24.04.06,20:38
ak máte vyslednú DP vyčíslenú správne, tak sa mrkni na tie kódy. Kódy sú na to, aby program vedel, čo na ktorý riadok má dať.

Môže to byť: ROZDIEL V ZAKLADE DANECA V DANI PO OPRAVE PODLA §25 odst. 1až3 zákona - plný nárok na odpočet tuzemsko?
lydinka
24.04.06,20:46
ˇAno, áno, áno ..."pri dodaní tovaru al. služby a pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štutú..."

Ano, je to tak, za toto máš u mňa bod! Super, ja som si to vôbec neuvedomila, je neskorá nočná hodina, tak iba čumím ako puk do zákona a nič mi to nehovorí. Jáj,odteraz si môj obľúbený poraďák ;) . Preto som ja bola taká zarazená, lebo mi to furt vychádzalo, že je to pri dodaní tovaru... to nadobudnutie som tam neregistrovala, lebo som taký prípad ešte nemala. No a teraz mi odtiaľ vypadol aj ten členský štát, bodaj ho porazilo! Fujha, hneď sa mi pôjde lepšie spať... :):):)

OK, ešte raz - teda to NEVSTUPUJE na r. 25?
Sumy pri výstupoch súhlasia
Marianna01
24.04.06,20:48
Nie, nevstupuje. Dobré nervy na noc, čo? :D:D:D

POZOR! TOTO NIE JE SPRÁVNE. Čítajte nasledujúce príspevky... :o
lydinka
24.04.06,20:54
Nie, nevstupuje. Dobré nervy na noc, čo? :D:D:D

TI POVIEM, abel ma bodik. A teba som zbytočne vystresovala:D
ayya
24.04.06,22:05
Ja si myslím, že do r. 25 idú len dobropisy z iného členského štátu - § 53 v súvislosti s § 25 zákona o DPH. Tuzemské bežne dávam do r. 14. keďže ich mám v knihe došlých faktúr so znamienkom mínus.
aj mne to takto vychadza :)
podla § 22, odsek 4

tretia moja oprava behom troch dni :( ... asi budem musiet vzdy rano skoro prist (tak okolo pol piatej) ... aby som tie kazdodenne chyby robila vtedy, ked ich precita minimum ludi :o
Žanet
24.04.06,22:30
prosím pomôžte niekto
Robím DP za IQ, mala som tam nejaké dobropisy /prijaté/, tie mi však nevstúpili do DP na r. 25, nevie mi niekto povedať, kde môžem mať chybu?:mee:Lýdia

pre istotu skús pozrieť poradu MRP určite to tam rozoberali :)
Jana Acsová
25.04.06,06:47
Ja si myslím, že do r. 25 idú len dobropisy z iného členského štátu - § 53 v súvislosti s § 25 zákona o DPH. Tuzemské bežne dávam do r. 14. keďže ich mám v knihe došlých faktúr so znamienkom mínus.
Ano, áno, áno ..."pri dodaní tovaru al. služby a pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štutú..."
No mne to tak veru nevychádza .-)

Na riadku 25 daňového priznania sa uvádza oprava odpočítanej dane a to v prípade:
- opravy výšky odpočítanej dane pri prijatí dodávky tovaru alebo služby v tuzemsku,
- pri oprave výšky odpočítanej dane pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu,
- oprava odpočítanej dane pri dovoze ak colný orgán vrátil daň,
- oprava odpočítanej dane pri krádeži tovaru, pri ktorom bola daň odpočítaná.

Oprava odpočítanej dane sa uvádza znamienkom plus alebo mínus podľa jej charakteru.

Takže všetky opravy odpočítanej dane z titulu opravy základu dane podľa § 25 uvádzané v texte vchádzajú na riadok 25 daňového priznania. Uvádzanie tuzemských dobropisov na riadku 14 DP nie je správne.
alušik
25.04.06,06:55
No už som takto pozerala:eek: :eek: :eek: , na čom sa ľudia nezhodnú... 100% som presvedčená, že je to tak, ako píše Janka.;)
ayya
25.04.06,09:18
No mne to tak veru nevychádza .-)

Na riadku 25 daňového priznania sa uvádza oprava odpočítanej dane a to v prípade:
- opravy výšky odpočítanej dane pri prijatí dodávky tovaru alebo služby v tuzemsku,
- pri oprave výšky odpočítanej dane pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu,
- oprava odpočítanej dane pri dovoze ak colný orgán vrátil daň,
- oprava odpočítanej dane pri krádeži tovaru, pri ktorom bola daň odpočítaná.

Oprava odpočítanej dane sa uvádza znamienkom plus alebo mínus podľa jej charakteru.

Takže všetky opravy odpočítanej dane z titulu opravy základu dane podľa § 25 uvádzané v texte vchádzajú na riadok 25 daňového priznania. Uvádzanie tuzemských dobropisov na riadku 14 DP nie je správne.

no veru :o uz som sa dnes opravovala aj v inej porade:
http://www.porada.sk/showthread.php?p=231588#post231588

mrzi ma to, sorry
Jana Acsová
25.04.06,13:15
mrzi ma to, sorryNemá čo. .-) O tomto je Porada. Avšak oceňujem príkladnú ukážku etického prístupu k opravám. Na prstoch jednej ruky by sa dali porátať Poraďáci, ktorí to robia obdobne, aby príspevky nestratili zmysel ... a niekedy neurobili z toho, kto upozorní na chybu ... ??? :confused:
Ale to vedia všetci, čo upozornia na správnu odpoveď prví a následne "sa príspevky zmenia" tak, že "opravujúci" vyzerá ako papagáj, ktorý zopakuje správnu odpoveď.
lydinka
25.04.06,13:50
A DP k DP som doobedu podala. Takze aj ja som o jednej v noci zle citala, netrap sa AYYA, tak a teraz m8m podat dodatocne, ked tike sumy na tych vystupoch su?
Lydia:mee:
Jana Acsová
25.04.06,13:57
A DP k DP som doobedu podala. Takze aj ja som o jednej v noci zle citala, netrap sa AYYA, tak a teraz m8m podat dodatocne, ked tike sumy na tych vystupoch su?
Lydia:mee:Nestihnete ešte dnes opravné?
lydinka
25.04.06,14:09
Nestihnete ešte dnes opravné?

No to už veru nie, najhoršie na tom je, že som blbá, pretože ja som tam dtie dobropisy vlani mala, ale teraz som si prestavovala danové skupiny a zrejme som niečo zorala.
Lýdia
ALBO
25.04.06,14:25
No už som takto pozerala:eek: :eek: :eek: , na čom sa ľudia nezhodnú... 100% som presvedčená, že je to tak, ako píše Janka.;)

No uplne sa nezhodli, hneď na začiatku sú dve odpovede, ktoré jednoznačne potvrdili r. 25. Pre toto si myslim, že tie suhlasy su dôležite.od tých ktorý sa priamo do debaty nezapoja. Nebola by sa dala zviesť tou ďalšou diskusiou.
ayya
25.04.06,14:27
:(
.
.
.
moc ma to mrzi
Jana Acsová
25.04.06,15:36
No uplne sa nezhodli, hneď na začiatku sú dve odpovede, ktoré jednoznačne potvrdili r. 25. Pre toto si myslim, že tie suhlasy su dôležite.od tých ktorý sa priamo do debaty nezapoja. Nebola by sa dala zviesť tou ďalšou diskusiou.
Ťažká to diskusia ... prax je iná. Potvrdilo sa mi, že súhlasy (ani body) nie je možné očakávať. V prípade takýchto zvratov v diskusii je dobré si pozrieť aj iné témy na Porade. Aj táto už bola rozoberaná.

A ešte k tým súhlasom:
Pozrite sa, vy ste do tohto príspevku nedali ani jeden súhlas.-) Nie vždy sa súhlas stáva prioritou.
Síce to je vynikajúci zámer admina, ale niekedy sa míňa účinkom. Dôvodov je veľa.
ALBO
25.04.06,17:21
Ťažká to diskusia ... prax je iná. Potvrdilo sa mi, že súhlasy (ani body) nie je možné očakávať. V prípade takýchto zvratov v diskusii je dobré si pozrieť aj iné témy na Porade. Aj táto už bola rozoberaná.

A ešte k tým súhlasom:
Pozrite sa, vy ste do tohto príspevku nedali ani jeden súhlas.-) Nie vždy sa súhlas stáva prioritou.
Síce to je vynikajúci zámer admina, ale niekedy sa míňa účinkom. Dôvodov je veľa.

Napriek tomu, ze sa casto radsej stiahnem (nie preto, ze si myslim ze druha strana ma pradu/ teraz musim reagovat. Ked som ja odpovedala na otazku, ziaden prispevok tam nebol, medzitym napisala prispevok Lida, ale tam ja uz znova predsa nepozeram.
Ostatne uz bol problem SW a ten ja nepoznam,
Okrem toho ja som tam nebola v pozicii pozerajuceho sa ja som tam svoj suhlas dala svojou odpovedou.
Nasledne sa tam pozrelo 5oo ludi,samozrejme mnohi viac krat. Predpokladajme 50 ludi, vychadzajuc z toho, ze z nich minimalne 4O bezne dP riesia v DPH, Neviem ci tam vobec bol suhlas nechce sa mi pozerat,
Pri tak beznom probleme si myslim, ze mohol hocikto ,kto to cital,zaujat svoj nazor suhlasom.Ten suhlas tam je pre toho,kto otazku dava nie pre mna.
Casto krat niekto dostane odpoved , je len jedna a on si pyta este odpoved od ineho pretoze ho odpoved od jedneho nepresvedci.

Z vyssie uvedenych dovodov by sa urcite teraz nebol minul ucinkom.
Marianna01
25.04.06,17:46
Dobre, takže to ide na r. 25.:o
Teraz mi povedzte, aká bude sankcia, ak nechcem podať opravné DP a z DU mi na to prídu počas kontroly?:confused:
abel
25.04.06,17:55
Ja sa skôr na Poradu nedostanem a teraz keď to čítam, nesmierne ma mrzí, že som zle poradila, nehovoriac o tom, že ja tie dobropisy dávam do toho riadku 14. Verím, že to, čo píše Janka, je pravda, ale znovu som prechádzala tie §§ 53 a 25 nejako to nemôžem dostať do hlavy.

V daňovom priznaní k DPH je pri r. 25 uvedené:

Oprava odpočítanej dane podľa § 53 zákona (+ / - )

§ 53
Oprava odpočítanej dane
(1)Ak bola vykonaná oprava základu dane podľa § 25, ktorá má za následok zníženie základu dane, je platiteľ, ktorý odpočítal daň, povinný opraviť odpočítanú daň. Oprava odpočítanej dane sa vykoná v tom zdaňovacom období, v ktorom platiteľ dostal doklad o oprave základu dane.
§ 25
Oprava základu dane
(1) Základ dane pri dodaní tovaru alebo služby a pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu

Ak som to teda robila zle, musím teraz opraviť všetky daňové priznania? Výsledok dane mi to ale predpokladám že neovplyvní. Ešte raz sa ospravedlňujem.
:mee: :mee: :mee: :mee:
lydinka
25.04.06,18:07
[quote=ALBO]Napriek tomu, ze sa casto radsej stiahnem (nie preto, ze si myslim ze druha strana ma pradu/ teraz musim reagovat. Ked som ja odpovedala na otazku, ziaden prispevok tam nebol, medzitym napisala prispevok Lida, ale tam ja uz znova predsa nepozeram.
Ostatne uz bol problem SW a ten ja nepoznam,
Okrem toho ja som tam nebola v pozicii pozerajuceho sa ja som tam svoj suhlas dala svojou odpovedou.
Nasledne sa tam pozrelo 5oo ludi,samozrejme mnohi viac krat. Predpokladajme 50 ludi, vychadzajuc z toho, ze z nich minimalne 4O bezne dP riesia v DPH, Neviem ci tam vobec bol suhlas nechce sa mi pozerat,
Pri tak beznom probleme si myslim, ze mohol hocikto ,kto to cital,zaujat svoj nazor suhlasom.Ten suhlas tam je pre toho,kto otazku dava nie pre mna.
Casto krat niekto dostane odpoved , je len jedna a on si pyta este odpoved od ineho pretoze ho odpoved od jedneho nepresvedci.



Z vyssie uvedenych dovodov by sa urcite teraz nebol minul ucinkom.[/qu
ALBO:
Určite máš pravdu, nechala som sa pomýliť, ale čítala som o tomto probléme príspevky aj v iných témach, a tam si odpovede tiež odporovali.
Neboli jednoznačné. Ale teraz už viem, že si mala pravdu a problém mám v softe. Práve sa to snažím riešiť, aj ked DP som doobedu podala a myslím že aj MARIANA01.
Takže veľmi pekne ďakujem:o
Lýdia
Marianna01
25.04.06,18:37
Viete niekto o tých možných sankciách?

Elenka, máš plnú schránku príjatých SS, nemôžem Ti poslať. Vymaž si nejaké.
ALBO
25.04.06,18:41
Dobre, takže to ide na r. 25.:o
Teraz mi povedzte, aká bude sankcia, ak nechcem podať opravné DP a z DU mi na to prídu počas kontroly?:confused:

Opravne nie, ked tak dodatocne.Vy vlastne budete prehadzovat len hodnotu y jedneho riadku na iny, takze sa mi zda, ze podla § 39/511 nemusitepodat dodatocne, lebo DPov. sa nezmeni.No a ked zakon hovori, ze nemusite nemala by byt ani sankcia ked nepodate.To je len mo nazor po precitani § 39.

Ak sa rozhodnete podat tak sankcia nebude.
Marianna01
25.04.06,18:51
Opravne nie, ked tak dodatocne.Vy vlastne budete prehadzovat len hodnotu y jedneho riadku na iny, takze sa mi zda, ze podla § 39/511 nemusitepodat dodatocne, lebo DPov. sa nezmeni.No a ked zakon hovori, ze nemusite nemala by byt ani sankcia ked nepodate.To je len mo nazor po precitani § 39.

Ak sa rozhodnete podat tak sankcia nebude.
Práve som prečítala §39. Dúfam, že mi nič neuniklo, ale ak niečo nie je prikázané, tak zrejme nemusím. :o

Opravujem príspevok - jasné že dodatočné. Som z toho nejak vykoľajená... Ospravedlňujem sa
ALBO
25.04.06,18:52
Ja sa skôr na Poradu nedostanem a teraz keď to čítam, nesmierne ma mrzí, že som zle poradila, nehovoriac o tom, že ja tie dobropisy dávam do toho riadku 14. Verím, že to, čo píše Janka, je pravda, ale znovu som prechádzala tie §§ 53 a 25 nejako to nemôžem dostať do hlavy.

V daňovom priznaní k DPH je pri r. 25 uvedené:

Oprava odpočítanej dane podľa § 53 zákona (+ / - )
:)
§ 53
Oprava odpočítanej dane
(1)Ak bola vykonaná oprava základu dane podľa § 25, ktorá má za následok zníženie základu dane, je platiteľ, ktorý odpočítal daň, povinný opraviť odpočítanú daň. Oprava odpočítanej dane sa vykoná v tom zdaňovacom období, v ktorom platiteľ dostal doklad o oprave základu dane.
§ 25
Oprava základu dane
(1) Základ dane pri dodaní tovaru alebo služby a pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu

Ak som to teda robila zle, musím teraz opraviť všetky daňové priznania? Výsledok dane mi to ale predpokladám že neovplyvní. Ešte raz sa ospravedlňujem.
:mee: :mee: :mee: :mee:

To zjednodusene znamena
pri dodani tovaru=v tuzemsku ak dodate vy
alebo dodani sluzby=dodanie sluzby s miestom v tuzemsku, ci dodate vy na slovensku alubo vam niekto zvonku a DP sa prenesie na vas
a nadobudnudi tovaru=dodanie tovaru vam z EU
Takze je tam vsetka vystupova dan podla § 25
Marianna01
25.04.06,19:06
To zjednodusene znamena
pri dodani tovaru=v tuzemsku ak dodate vy
alebo dodani sluzby=dodanie sluzby s miestom v tuzemsku, ci dodate vy na slovensku alubo vam niekto zvonku a DP sa prenesie na vas
a nadobudnudi tovaru=dodanie tovaru vam z EU
Takze je tam vsetka vystupova dan podla § 25

Tak teraz ste ma doplietli dokonale. Ak mne dojde dobropis, to znamená, že mi niekto dobropisuje tovar, ktorý mne dodal - nie keď ho dodám ja. To isté služby. Nerozprávajme o členskom štáte, zjednodušme to na SR.
Čiaže odoberiem tovar za 1190. Na 119 mi dojde dobropis. To znamená, že 19 mám dať na r. 25? Ale to predsa nie je to, čo píše ALBO - ja tovar predsa nedodám.
A čo potom riadky 23, 24? Veď tam dávam dobropisy, ktoré som ja vystavila.

Mám z toho celého teraz značný hokej. Myslela som si, že ma už nič výrazne neprekvapí, nuž ale teraz som značne zmätená.
abel
25.04.06,19:09
ALBO, ďakujem - idem si urobiť reparát zo zákona o DPH a hlavne skúsim čitať aj medzi riadkami a urobím si aj rozbory, čo tým chcel básnik povedať. A to som sa tak tešila na zajtrajší deň účtovníkov- že vraj prvý voľný deň.
KEJKA
25.04.06,19:12
výstupová DPH je pre teba VSTUPNÁ DPH.
§ 25 a 53 treba čítať vo vzájomnej súvislosti.
Paula
25.04.06,19:14
aby som to ešte viac zamotala:cool: , robím takto:
Prijatý dobropis z tuzemska.......................r.25
Prijatý dobrobis z EÚ................................r. 23,24,25
Vystavený dobropis do tuzemska................r.23,24

Iné prípady na šťastie nemám.
Jana Acsová
25.04.06,19:16
Napriek tomu, ze sa casto radsej stiahnem (nie preto, ze si myslim ze druha strana ma pravdu/ teraz musim reagovat. Ked som ja odpovedala na otazku, ziaden prispevok tam nebol, medzitym napisala prispevok Lida, ale tam ja uz znova predsa nepozeram ...Z mojej strany sa nejednalo o kritiku, ale postreh. Bol to situačný pohľad na Poradu ako takú a odsúhlasovanie príspevkov. Vychádzala som zo svojej skúsenosti. Nič viac a nič menej. Aj v tomto je riziko "virtuálnej komunikácie", na ktorej sú okrem iného založené aj otázky a odpovede a ich pochopenie jednou a druhou stranou. A o vývoji otázky máte pravdu ... a zrejme nikto nečakal, že sa ešte môže zvrtnúť. A stalo sa ... Môj názor však je ... že tu nikto nie je vinník. Ani preto, že sa otázka zvrtla, ani preto, že nie sú dávané súhlasy. Už som to spomínala (a aj mne to už hovorili) sú prípady, keď jednoducho do témy nejdem, lebo vidím, že otázka je "v dobrých rukách". Častokrát aj v tých vašich ... .-)
lydinka
25.04.06,19:18
aby som to ešte viac zamotala:cool: , robím takto:
Prijatý dobropis z tuzemska.......................r.25
Prijatý dobrobis z EÚ................................r. 23,24,25
Vystavený dobropis do tuzemska................r.23,24

Iné prípady na šťastie nemám.

Fajn, kukla som ešte raz na daňové skupiny, voľačo som tam poprestavovala, a teraz mi na r. 25 vyslo -suma DPH, ale zároveň mi to zvýšilo sumu na r.14 /daň z tovarov/, no mne sa to nezdá.
Asi sme tu zblbli viacerí a to vďaka mne. Tým čo zblbli, sa ospravedlňujem.:mee:
Lýdia
Jozef Mihál
25.04.06,19:19
eek, nešlo by to Janka napísať "po lopate" ?
KEJKA
25.04.06,19:22
ak to boli dobropisy a ty si ich presunula na r25, tak logicky sa ti riadok 14 zvýšil. Lebo riadok 25 odpočítaš.
Paula
25.04.06,19:24
Fajn, kukla som ešte raz na daňové skupiny, voľačo som tam poprestavovala, a teraz mi na r. 25 vyslo -suma DPH, ale zároveň mi to zvýšilo sumu na r.14 /daň z tovarov/, no mne sa to nezdá.
Asi sme tu zblbli viacerí a to vďaka mne. Tým čo zblbli, sa ospravedlňujem.:mee:
Lýdia
Veru neviem ako ti to SW počíta. Ak pri účtovaní napr. tuzemského dobropisu zadám do riadku, kde mám sumu a účet DPH riadok 25, v tlačive DP DPH mám sumu DPH v riadku 25 plusom a logicky mi znižuje v konečnom dôsledku nárok na odpočet (sumu z r. 22). Riadok 14 sa mi nezmení. Žiaden riadok sa mi nezmení, každý má svoju vlastnú sumu, ktorú napočíta zo zadania príslušného riadku už pri účtovaní každého prípadu.
lydinka
25.04.06,19:24
ak to boli dobropisy a ty si ich presunula na r25, tak logicky sa ti riadok 14 zvýšil. Lebo riadok 25 odpočítaš.

No to áno, skôr som sa pýtala na to znamienko mínus na tom r. 25, lebo v inej téme, kde sa rozoberal tento problém, som sa dočítala, že s "-" idú ťarchopisy.
Ď
Jana Acsová
25.04.06,19:27
eek, nešlo by to Janka napísať "po lopate" ?Jozef ja po lopate iba pri lopate ... a tú zmrznutú zo zimy už ani v aute nevozím.
Marianna01
25.04.06,19:27
aby som to ešte viac zamotala:cool: , robím takto:
Prijatý dobropis z tuzemska.......................r.25
Prijatý dobrobis z EÚ................................r. 23,24,25
Vystavený dobropis do tuzemska................r.23,24

Iné prípady na šťastie nemám.

No fajn, toto si asi vytlačím a dám na nástenku. Ja som nejak r. 25 doteraz ignorovala... Paráda. Dobre, je ešte niečo, čo by ma mohlo prekvapiť? ;):rolleyes:

Asi to v predchádzajúcich priznaniach nebudem riešiť anechám veci tak, ako sú. Výslednú daň mi to neovplyvní, môžu mi snáď vytknúť, že som to neuviedla do správneho riadku. Možno natrafím na nejakú fajn kontrolórku...:o
Jana Acsová
25.04.06,19:30
Dobre, je ešte niečo, čo by ma mohlo prekvapiť? Lopata .
Marianna01
25.04.06,19:32
Lopata .

Myslíš? :D:D:D
lydinka
25.04.06,19:33
Veru neviem ako ti to SW počíta. Ak pri účtovaní napr. tuzemského dobropisu zadám do riadku, kde mám sumu a účet DPH riadok 25, v tlačive DP DPH mám sumu DPH v riadku 25 plusom a logicky mi znižuje v konečnom dôsledku nárok na odpočet (sumu z r. 22). Riadok 14 sa mi nezmení.

Mám to takto: DPH z dobropisu je 107sk
predtým:
r.22 / 80 000sk
NO / 13745sk

teraz /po oprave Daňových skupín/
r.22 / 80107sk
r.25 / -107sk
NO / 13745sk
lenkak
25.04.06,19:35
Je to logické.
Paula
25.04.06,19:44
Mám to takto: DPH z dobropisu je 107sk
predtým:
r.22 / 80 000sk
NO / 13745sk

teraz /po oprave Daňových skupín/
r.22 / 80107sk
r.25 / -107sk
NO / 13745sk

Akorát mne by SW vytlačil:

r. 22 = - 80107
r. 25 = + 107

ale výsledok je ten istý :)
Na r.22 sa píše "odpočítanie dane celkom"....a logika mi vraví, že ak niečo odpočítavam, tak to robím mínusom
lenkak
25.04.06,19:46
Postreh Paula, to som si ani neuvedomila. r. 25 je plus.
lydinka
25.04.06,19:49
Postreh Paula, to som si ani neuvedomila. r. 25 je plus.

No a to mínus ma tam práve mýli, pretože predtým mi to mínus tam nehádzalo
lenkak
25.04.06,19:53
DPH matematika:
r 13 = zdaniteľné obchody
- r 22 = odpočítanie dane
- r 24 = vystavené dobropisy
+ r 25 = prijaté dobropisy
= výsledok.
Žanet
25.04.06,19:54
Možno budem mimo témy, ale nedá mi aby som nereagovala ako ma celá táto téma pobavila- celý jej vývin. Podľa mňa to bolo spôsobené tou nočnou hodinou. Netrúfala som si poradiť aj keď účtujem aj DPH- dobropisy, neviem sa vyjadrovať paragrafmi preto si veľmi vážim poraďákov ako je Janka a samozrejme aj iný.
Paula
25.04.06,19:54
lydinka, neviem, aký máš SW, keď ti robí zmätky.......žiada sa mi mimo témy teraz povedať moje obľúbené "zabiť a zakopať!".
lenkak
25.04.06,19:55
Paula:
Lydinka má MRP DOS, ja mám MRP Win a nemám s tým problém.
Jedna firma a tak rozdielne softy.
ALBO
25.04.06,20:09
Tak teraz ste ma doplietli dokonale. Ak mne dojde dobropis, to znamená, že mi niekto dobropisuje tovar, ktorý mne dodal - nie keď ho dodám ja. To isté služby. Nerozprávajme o členskom štáte, zjednodušme to na SR.
Čiaže odoberiem tovar za 1190. Na 119 mi dojde dobropis. To znamená, že 19 mám dať na r. 25? Ale to predsa nie je to, čo píše ALBO - ja tovar predsa nedodám.
A čo potom riadky 23, 24? Veď tam dávam dobropisy, ktoré som ja vystavila.

Mám z toho celého teraz značný hokej. Myslela som si, že ma už nič výrazne neprekvapí, nuž ale teraz som značne zmätená.

Marianna, nakoniec som zostala dopletena aj ja, pisem tu uz pomaly pol hodinu odpoved, pretoze najpvrv som isla v prispevku opravit vy na vám, ale vidim , ze je to dobre lebo ja tam reagujem na § 25 a § 25 riesi odberatelske opravy, preto je tam ak dodáte tovar vy.
Medzitym mi este vYpadla stranka a kym som sa dostala naspať mate tam uz tri strany a aj odpoved na vasu otazku.
Dobru noc
lydinka
25.04.06,20:13
Paula:
Lydinka má MRP DOS, ja mám MRP Win a nemám s tým problém.
Jedna firma a tak rozdielne softy.
Neviem či sú softy veľmi rozdielne, Win poznám iba sporadicky.
A táto téma pobavila teraz už aj mňa, pretože ako som spomínala, kým som neponastavovala tie nové daňové skupiny, tak mi to neblblo. Ale teraz som chybu našla /určite to bolo aj tou nočnou hodinou, keď som si ju včera nevšimla/ a žasnem nad tým, aká som blbá:D.
V riadku 25 som mala v poslednom stĺpci zle nastavené znamienko, preto mi tam hádzalo sumu s "-".
Takže ešte raz VŠETKÝM PEKNE ĎAKUJEM /nemusím menovať, radšej popridávam bodíky/ ak som niekoho nahnevala, že som nereagovala na jeho jednoznačnú odpoved /to som nechcela/ tak to bolo tým, že v podobnej téme si tiež príspevky odporovali. Akurát nechápem, prečo som tak zblbla ja, pretože ako som spomenula, predtým mi tie dobr. na r.25 normálne vstupovali. Takže MOJA CHYBA - ZBYTOČNÁ NOVÁ TÉMA.
/alebo žeby nie - napr. Mariana01 .../:)
Možno viacerým pomohla.
Lýdia

PS. ako povedala žaneta - aj ja si veľmi vážim poraďákov, určite sa veľa z nich zasmeje nad takýmito chybami nás - začiatočníkov
abel
25.04.06,20:25
Lydka, žiadna téma nie je zbytočná, ak sa z nej poučil čo len jeden človek. A keď si na hlavnej strane pozrieš počet tém 24599, tak nie je o čom diskutovať. Horšie je to v prípade, ak by sa v každej téme čo len jeden človek poplietol. To so podarilo mne, keď som poplietla vás, ale našťastie sú aj anjeli strážni.
lydinka
25.04.06,20:52
Lydka, žiadna téma nie je zbytočná, ak sa z nej poučil čo len jeden človek. A keď si na hlavnej strane pozrieš počet tém 24599, tak nie je o čom diskutovať. Horšie je to v prípade, ak by sa v každej téme čo len jeden človek poplietol. To so podarilo mne, keď som poplietla vás, ale našťastie sú aj anjeli strážni.

Tak dúfajme, že niekomu pomohla:D
lydinka
25.04.06,21:01
Tak dúfajme, že niekomu pomohla:D

A práve som si dala nový podpis - fakt výstižný